Jocuri care provoaca dependenta

Users who are viewing this thread

SeRgYu

Sergeant at Arms
Ce joc credeti ca provoaca cea mai multa dependenta?Eu cred ca este Metin2,am inceput sa-l joc prin 2007 m-am lasat destul de greu in 2010,urasc jocul ala,mai ales cand vad copii de 10 si 9 ani pe strada : "Am un razboinic de level 60+".Cine stie ce o sa se intample peste 2-3 ani,tot mai multi metinisti  :roll:
Am mai auzit si de World of Warcraft dar e super fail jocul l-am incercat m-am dus am omorat 2-3 mobi si am iesit,EXTREM de plictisitor,si cand ma gandesc ca,costa bani pentru a avea acces la toate "featurile" jocului.Dar probabil ca este doar parerea mea,nu stiu...

Voi ce credeti?
 
Pai , depinde de starea mea  ! Din clasa a 5-a pana intr-a 7-a am jucat Cs 1,6 si m&b pe care nu prea il stiam a juca ca nu le aveam cu engleza  (si nu stiam ce sa fac )
Din clasa a saptea am inceput istoria medievala  si m-a pasionat foarte mult ! Asa ca de atunci joc tot mai putin cs , dar in schimb caut multe jocuri medievale gen M&B (jocul inimii mele ) si Medieval 2 Total war ! Cs joc mai mult pentru ca e online si distractiv ma joc cu prietenii ! Cand imi cumpar si eu warband (doamne ajuta ) o sa fie mult mai bine :smile: Stie cineva un site online de unde il pot lua cu euro de pe telefon ? Gen Computergames ?
Nu sunt major , si nu am card , in concluzie tatal meu spune ca nu da banii pe jocuri tre sa ma poarte la scoala etc  :mad:
 
Ace_Hood said:
Stie cineva un site online de unde il pot lua cu euro de pe telefon ? Gen Computergames ?
Nu sunt major , si nu am card , in concluzie tatal meu spune ca nu da banii pe jocuri tre sa ma poarte la scoala etc  :mad:
cam naspa, nu iti ramane decat sa il cauti in varianta hard copy prin vreun magazin si platesti cash la livrare sau direct la "tejghea".
 
hmm... jocuri care provoaca dependenta...sa vedem... mount&blade(I'm a Mount&Blade addict since v 0.751).... Rome - Total War(restul mi se par cam nasoale... parca au bagat prea mult in bomboane pentru ochi si-au scos prea mult din gameplay), Gladius(e joc de consola) pe care si acum il joc in reprize, din pacate pe emulator ca mi-am busit consola(e putin ilegal jucatu' pe emulator daca nu detii deja consola si jocul, aviz amatorilor), Diablo 2 LoD ( doar versiunea .08 cu modurile Natalia 10X data folder mod + Ancients .mpq mod, e extrem de greu asa si foarte distractiv, pacat ca mi-am obisnuit ochiu cu bomboane pentru ochi...) ce-ar mai fi... sa vedem...nemuritorul HOMM 3 cu toate add-onurile... daca tot suntem aici e crima sa nu mentionez Disciples 2 Rise of the Elves(disciples 3 e un cacat, nu-mi scuzati limbajul) si nu in ultimul rand fumatul cannabis-ului(e sarcasm, Cannabis nu provoaca dependenta)
 
Jocuri care provoaca dependenta : Metin2(hua nujt *** poate aia sa joace asa ceva) hmm si cam atata Crazy Archer minecraft nu provoaca dependenta desi este un joc foarte frumos chiar si pentru cei de  16 + :smile:) Eu joc multe jocuri da moderat la mine niciunu nu provoaca dependenta
 
Da.Deja e un teaser pe youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=5oKLRnpt1mw

omg au si gameplay

http://www.youtube.com/watch?v=GaF-axw86Vg
 
...fiiiiiiiifaaa??

Hohoooooo...Aveam 6 ani cand mia adus unchimiu FIFA '01.Nu stiam sa joc si imi dadeam auto gol.Din '02 am inceput sa joc si eu mai calumea.De atunci l-am tot jucat.Le-am jucat '01,'02,'03,'05 pana la '11,'12 nu l-am luat ca era fasole scofarsita
 
Jocul care imi este super drag mie si nu m-am saturat de el nici dupa 5 ani de cand il joc........pam,pam,pam,pam!!!!Gothic 1 and 2.....mai nou m-am apucat sa joc gothic multiplayer care este bestial,si in cateva saptamani trebuie sa apara un mod pentru Gothic 2 de la niste rusi(este in engleza totusi:grin:)care au facut o multime de moduri ca sa tina jocul "in viata" si asta din cauza ca multi cred ca nu mai are farmec sa-l joace din moment ce stiu deja *** se termina *** se joaca,ce face etc.
 
Am jucat Gothic 2,mia placut.Gothic 3 era sec,mai ales la combat si era plin de buguri.Gothic 4 si mai sec.
 
Sunt multe jocuri ce provoaca dependenta, dar cel mai grav este Metin2 , nu te poti lasa de el odata ce incepi si iti place, sunt si celelate jocuri asemanatoare gen 4Story , WoW , Shaia, Runes of Magic si alte jocuri de strategie  MMORPG , chiar si Mount&Blade poate provoca, dar se termina dupa ce termini harta si jocul, atunci nu mai ai chef sa o iei de la capat, daca ar fi ceva , o versiune sa se poata juca online..fiecare cu 1 castels au asa ceva, atunci ar crea dependenta :smile:
 
  Nu prea ai *** sa te plictisesti de M&B , sunt destule moduri care sa-ti faca pe plac sau care merita incercate , iar multiplayer-ul nu cred ca te-ar face sa-l lasi asa usor .


Muschetaru01 said:
Metin2;Counterstrike;M&B si altele nu mai stiu  :grin: P.S: am uitat sa zic ca sunt nou pe forum  :mrgreen:
Bine ai venit pe forum Muschetaru01 !
 
markushex said:
  Nu prea ai *** sa te plictisesti de M&B , sunt destule moduri care sa-ti faca pe plac sau care merita incercate , iar multiplayer-ul nu cred ca te-ar face sa-l lasi asa usor .


Muschetaru01 said:
Metin2;Counterstrike;M&B si altele nu mai stiu  :grin: P.S: am uitat sa zic ca sunt nou pe forum  :mrgreen:
Bine ai venit pe forum Muschetaru01 !
Pai stiu ca nu prea ai *** sa-l  lasi ca si io mi-am facut o impresie buna dar nu stiu ce sa cumpar ... WFAS sau Warband as vrea sa imi spuneti din experienta voastra  :mrgreen:
 
Back
Top Bottom