WFaS Wfas'ı, Warband'den Ayıran Özellikler

Users who are viewing this thread

Red Army

Banned
      Mount & Blade With Fire and Sword'un çıkması ile birlikte oyuna bir çok yeni özellik eklendi.Bu özellikler sayesinde oyun artık hem daha zevkli hemde daha gerçekçi bir hale geldi.Detaylı anlatım yapabilecek kadar keşfedemedim ama genel olarak nasıl özellikler barındığını anlatabilirim.Konu alintidir.

Artık önümüze gelen her köyden kendimize asker alamıyoruz.Köyden asker almak istiyorsak önce bir devlete bağlılığımızı ilan etmemiz gerekiyor.Bağlılığımızı ilan ettiğimizde ise o devletin himayesi altında olduğu her köyden asker toplayabiliriz.Bunun yanında köylerden asker toplamanın asker sayısının artması dışında getirdiği bir özellik yok çünkü köyden toplanan askerler kılıç tutmayı bilmez ve eğitim almamış askerler olduğu için savaşlarda ölmek dışında pek bir şey yapmıyorlar.Ayrıca bu askerleri geliştirmenin zor olması yanında gelişim gösterdikleri seviye bir yada ikidir.Bu açığı ise paralı asker kamplarından istediğiniz sayıda asker alarak kapatabilirsiniz hatta bu askerlerin tüm ekipmanlarını düzenleyebilirsiniz.Eğer bağlı olduğunuz devletin iyi askerlerinden yapmak istiyorsanız şehre gidip orada ki kışlalardan kendinize asker eğitebilirsiniz tabi bu biraz zaman alıyor.Aynı işlemi kendi şehrinizde de yapabiliyorsunuz.

Oyunda köy ve şehirler oldukça geliştirilmiş.Şehir modellemeleri hem gerçekçi hemde o dönemi ve o şehre sahip olan devleti iyi şekilde yansıtıyor.Büyük camilerden tutun saraylara saraylardan tutun kiliselere kadar hepsi çok güzel yansıtılmış.Tarihi yapılarda bulunuyor oyunda örnek olarak Kremlin Sarayı.
23kzygy.jpg
35jh3m8.jpg
    Şehir kuşatmaları ise oyundaki diğer güzel özelliklerden biri.Artık şehri kuşattığımızda şehrin sularını zehirleyip halkın ve askerlerin yavaş yavaş ölmesini sağlayabiliyoruz,eğer barutlar konusunda yeteneğimiz varsa duvarda gedik açabiliyoruz,gizlice şehre sızıp geceleyin ansızın kapıları açabiliyoruz.Bunun yanında M&B'den farklı kılan bir diğer özellik ise oyunda bir tane merdiven yok artık daha fazla var.Bildiğimiz üzere M&B'de bir tane merdiven vardı ve bu gerçekçiliği ve kuşatma keyfini iyice kaçırıyordu.Artık böyle bir şey söz konusu değil.Birden fazla merdiven ile rahat rahat savaşabiliyoruz.

Artık oyunda kendimize özel ekipmanlar yaptırabiliyoruz.Şöyle ki eğer gittiğiniz şehirde varsa bir kılıç ustasına yüksek bir meblağ karşılığı kendimize Şam demirinden yapılma özel bir kılıç dövdürebiliriz yada özel bir mızrak,ok v.b hepsinden yaptırabiliriz.Ardından bir zırh ustasına gidip yine yüksek bir meblağ karşılığı kendimize özel bir zırh yaptırabiliriz.Bir at ustasında gidip bize safkan özel olarak bir at yetiştirmesini isteyebiliriz.Tabi bunların hepsi biraz zaman alıyor.İki hafta beklemeniz gerekebilir bunların olması için.

Oyunun başında tanışacağınız bir Fransız olacak.Ona yardım ettikten sonra ayrılacaksınız fakat sanmayın ki onu son kez görüşünüz olacak.Oyuna eklenen bir yeni özellik ise maceralar.Artık yepyeni ve heyecanlı maceralara atılabilirsiniz.Bunun detaylarını anlatmıyorum çünkü bunun güzelliği oyunda teker teker kendiniz keşfetmek.

Bu kadar iyi özelliğin olması dışında beğenmediğim bir yönü var oyunun.Ordudan kaçanlar ve yağmacılar.Harita gezerken eğer yeteri askeriniz olmaz ise tabiri caizse şamar oğlanı oluyorsunuz.Çünkü bu ordudan kaçan askerler ve yağmacılar 100'er kişi ile geziyorlar.Ordudan kaçtıkları içinse askerler eğitimli ve deneyimliler yani bunları yenmekte kolay olmuyor.Çok abartılmışlar hem sayıları fazla hemde bir çok grup var böyle.

Sen ne kadar utanmaz ve emek hırsızı bir insansın. Bana haber vermeden o kadar uğraştığım konumu çalmışsın üstüne alıntı bile yazmamışsın. Kendin yazmış gibi göstermişsin. Konunu silmez isen yöneticiler ile görüşmek zorunda kalacağım. Buyurun kanıtı ben bu konuyu ta 14 Mayıs tarihin de saatlerimi harcayarak yazdım.
13144.png

Ne ??? BethesdaTurk forum kurallarini okumamissin herhalde.Savas'in izni ile alindi bu konu...Ve herkese duyuru yapti.Bizim forumda Warband modu oldugum icin bizim konulari paylasabilirim...Emek hirsizligi ile ilgisi yok.

Hem orasi baska bir site...Ben bunu BethesdaTurk'den aldim.Bu arada ben BethesdaTurk'den Nautilus...

Bu konu nereden senin hem Manes...Senin ismin Oguzhan.Bu bahadirin degil mi ?  O bu forum protokollerini kabul etti.Ben bunu BethesdaTurk forumda belirttim...Itirazi olan arkadaslar basvursun dedim...Hicbir itiraz gelmedi...Bu suclamalarin yuzunden BethesdaTurk'den banlanicanksin...

Once lider sana kizmasin diye orada susuyorsun,burada o yok diye habire daliyorsun...Ayricaa konunun kaynagi yok mu??? En ustteki resme bir tikla bakayim ne olacak acaba???

Bahadırn bu forumda üyeliği olmadığı için bana bir zahmet yazarmısın dedi ve o nedediyse copy paste yaptım.Ve bu doto bethesdadan değil :wink: .

manes11 said:
Bahadırn bu forumda üyeliği olmadığı için bana bir zahmet yazarmısın dedi ve o nedediyse copy paste yaptım.Ve bu doto bethesdadan değil :wink: .
Alooo ama ben bethesdaturk'den aldim...Ve orada moderator oldugum icin forum kurallari geregince alma hakkim vardi...Kaynak da belirttim resimde URL'leyip...Ayrica BethesdaTurk forumundan PM de attim "itirazin varsa soyle" diye...

Red Army said:
Ne ??? BethesdaTurk forum kurallarini okumamissin herhalde.Savas'in izni ile alindi bu konu...Ve herkese duyuru yapti.Bizim forumda Warband modu oldugum icin bizim konulari paylasabilirim...Emek hirsizligi ile ilgisi yok.

Hem orasi baska bir site...Ben bunu BethesdaTurk'den aldim.Bu arada ben BethesdaTurk'den Nautilus...

Bu konu nereden senin hem Manes...Senin ismin Oguzhan.Bu bahadirin degil mi ?  O bu forum protokollerini kabul etti.Ben bunu BethesdaTurk forumda belirttim...Itirazi olan arkadaslar basvursun dedim...Hicbir itiraz gelmedi...Bu suclamalarin yuzunden BethesdaTurk'den banlanicanksin...

Once lider sana kizmasin diye orada susuyorsun,burada o yok diye habire daliyorsun...Ayricaa konunun kaynagi yok mu??? En ustteki resme bir tikla bakayim ne olacak acaba???
kızdırmayın nautilus panpamı

:grin:

Abi o mala mesaj bile attim Facebook'dan..."Erkek gibi gel konus ne calintisi,kanitin nedir ?" diye.Adam mal gibi rehberini Kopyala-yapistir yapiyor her sitesine.Benim mod oldugum koseye atmis PM atip "Itirazin varsa soyle" dememe ragmen yediremiyor.

Siz burda boyle derken adam benim Nautilus oldugumu bilmiyormus.Ozur diledi Facebook'tan.Paylasabilirmisim.

bence ayıran özelliklerden biri bizi gıcık ettiren ve oyundan soğutan küçük noktalar

mesela ben isveçlilerin tahtına çıkmak isterim

Back
Top Bottom