Diablo platformu

Users who are viewing this thread

Diablo3 FF betasından sesleniyorum. Witch Doctor ile Skeleton King'i öldürdüm az önce ve rahatlıkla söyleyebilirim ki oyun HARİKA. Adamlar kendilerini aşmışlar yine. Karanlık atmosfer, arabirim daha rahat, oyuna eklenen özellikler gırla, ki beta çok kısıtlı.
Şimdi her karakterle başlangıç 1-2 questi yapıp bir sonra kimle bitireceğime karar vericim.

Oh ulan, sonunda efsane oyunumun platformunu biri açtı. Beta yayınlarını takip ettim ama nedense keyif alamamıştım. Gerçi oynayan adamlar zırt pırt karakter değiştiriyorlardı. En belirgin özellikler neler hocam? Tek act mı oynayabiliyorsunuz şu anda?

1. Act'in bir kısmını oynayabiliyoruz, zira adamlar hem hikayeyi çok açıklamak istemiyolar, hem de asıl amaç donanım test etmek. Şu an craft ve companion sistemleri çok kısıtlı haliyle, rune ben bulamadım bile. Ona rağmen çok eğlendim ki skill sistemi çok başarılı.
Diablo2deki skill ağaçları yerine WoW gibi belli levellarda otomatik olarak belli skiller açılıyor. Aynı zamanda belli levellarda kaç skill'i arabirime koyabileceğiniz de artıyor. Mesela başta 2 tane var. Diyelim ki WD için Zombie Dogs seçtiniz, 1 tuşuna atadınız, bi de poison dart var o da sol fare tuşunda. İşte atıyorum kurbağalı skill ve zombie charger da repertuarınızda var ama onu arabirime koymak için diğer ZD veya PD'yi atmanız gerekiyor. Sonra level6da 3 tane skill'e kavuşuyorsunuz (ama toplam skill sayınız 6 falan oluyor). Böylece oyun sizi güzel kombinasyonlar seçmeye zorluyor.
Witch Doctor için mesela
Bilmemne grasp=düşmanları yavaşlatıyor
Zombie Charger=koşan bi zombi yolluyor.
Grasp'i atınca charger'ı direk yiyorlar.
Ya da Zombie Dogs (3 zombi köpek sizin için savaşır)+charger=düşmanlar köpeklerle uğraşırken charger'ı rahatça yollayabilirsiniz vs vs

Bi de level10'dan itibaren pasif skilleriniz de işin içine giriyor.

Yorgun ve uykuluyum, sonra daha düzgün açıklarım ama çok başarılı olmuş:smile:

Ben de o kadar yıl sonra oyunu berbat ediceklerinden şüpheliydim.Blizzard kingdir,kalitedir ama yani birçok serinin battığını görebiliyoruz son yıllarda :smile:

Bence rekorlar kırabilir.Çok uzun süre beklendi çünkü.

Yeni bir efsane doğuyor :grin:

Diablo çıkana kadar torchlight çıktı. Yakın bir gelecekte de torchlight 2 çıkacak (hatta çıkmış bile olabilir). O kadar bekledik. Umarım benim gibi hack'n slash seven birisini tatmin eder. Ama çok ta tatmin etmesin okul var . :mrgreen:

Maelstorm said:
Adamlar kendilerini aşmışlar yine.

bu cümleyi tek kelimeyle özetlersek Blizzard :grin:

Amiral said:
Ben de o kadar yıl sonra oyunu berbat ediceklerinden şüpheliydim.Blizzard kingdir,kalitedir ama yani birçok serinin battığını görebiliyoruz son yıllarda :smile:

Embrace Your Inner Geek mantığından oyunlar yaptıkları sürece Blizzard'ın hiç bir oyunu kötü olmaz sadece eskir(bkz. Diablo II, Starcraft, Warcraft III)

Birşey soracaktım.Malum yakında Diablo III çıkacak.Bizde hamachiden ısınma ve biraz nostalji olarak Diablo 2 Lords Of Destruction oynayabiliriz isterseniz.Ne dersiniz?

Maelstorm said:
Diablo 3 sallayacak heryeri, söylemedi demeyin. Şu an beta haliyle D2ye ve bi çok oyuna tercih ederim:smile:

Meraktan geberdim :grin:

Arayüz olayından korkuyordum, özellikle gamepad ile bile oynanabildiğine dair birşeyler okumuştum. Eski F tuşlarına özellik atayıp 2 click ile gitmeye çok alışmıştım ben (4 yıl sürekli oynayınca) o konularda gerileme var mı acaba? Yani arayüz kullanımı konsol mu ya da bilgisayar oyunu gibi mi?

Bir de Wizard falan fazla anime esintisi içeriyor gibiydi, daha ağırbaşlı daha keskinler mi karakterler? (720p videoda bile detay çok net seçilmediğinden soruyorum)

Ben de oyunun pek fazla derinliği olmamasından korkuyorum.Trailerinde ne biliyim anime havası esti :neutral:

Amiral said:
Ben de oyunun pek fazla derinliği olmamasından korkuyorum.Trailerinde ne biliyim anime havası esti :neutral:

O havayı sezinledikten sonra zaten ben izlemeyi bırakmış, oyundan ümidimi kesmiştim. Ama pozitif şeyler duydukça şüpheleri gideresim geliyor. Tabi oyunun hikayesi açık edilmediğinden derinliğini betada anlayamayız belki ama, o anime havasının ortadan kaybolmuş olmasını çok istiyorum.  :???:

Grafikler çok parlak geldi gözüme. Yani o diablo'ya özgü havayı biraz bozuyor gibi. Diablo gibi bir oyundan grafik beklemem zaten, ki grafik manyağı züppelerden de değilim. Ama 10 senedir bu oyunu oynayan biri olarak, 3 senedir tüm yayınlanan videolar içimde ukde bıraktı. Karanlık atmosferi sezemedim.

Ayrıca Maelstorm, yeni Tristram sadece teleport için mi kullanılacak (beta videolarından öyle bir izlenim doğdu) yoksa aynı, Rogue Encampment kıvamında bir çok dungeon'a gidebiliyor muyuz?

Ha bir de rahmetli Grisworld'ün yerini kimle doldurmuşlar? =P

Edit: Ayrıca, Diablo ile ilgili platform açmayı düşünüyordum ben aslında ama erken davrandın =P Eğer başlığı güncelleme gibi durum olmayacaksa, ayrı bir konu açmak istiyorum, sorun olur mu?

Grafikler videolarda biraz daha parlak görünüyor ama gözünüzle görünce öyle olmadığı kesin. Hatta ben d2'de d1'in karanlığını aramıştım, d3te onu tekrar buldum. Beklemiyordum öylesini, oyuna girer girmez OOHHAA SÜPER YA HAYVAN HERIFLER dedim, ilk kapalı mekanlarda da bu coşkum devam etti.

Anime havası yok. Hoplayan zıplayan abartı efektler var ama kesinlikle anime tadında değil, hiç sevmem o efektleri çünkü. Oyunun hikayesi açısından da o abartı skiller mantıklı geliyor zaten. Tarz olarak bir yağlıboya tablosu havası verdi bana oyun.

D2nin arayüzü de istesen gamepadle oynanabilirdi ki? Diablo serisi hep basit sistemler üstünden gitmiştir, D3 de buna istisna değil. Rakam tuşları ve farenin 2 tuşuyla oynanıyor. Fonksiyon tuşlarından herkes şikayetçiydi, pat pat skill değiştirmek yerine böylesi çok daha iyi olmuş. Zaten oyunun skill mantığı da en fazla 5? tane aktif skill seçebilmek üstüne kurulu. Komboya göre oyun tarzı belirliyorsunuz. Ha, ayrıca gördüğüm kadarıyla her tuş yeniden atanabilir.

Griswold'un yerine yanlış anlamadıysam torunu geliyor.

Yeni Tristram sadece teleport için mi derken? 1. Act'in "şehiri" oluyor kendisi, yani RE kıvamında. Waypoint ile teleport oluyosun ya da kapılarından çıkıp sağa sola dadanıyosun, içinde tüccarlar, Cain, stash vs var.

Bu konuyu canlandırasım geldi. O yüzden pek yeni olmasa da, Betadan bir kaç video paylaşmak istedim. İzlemeyen varsa, 2 saatlik bir gameplay videosu sadece.

http://youtu.be/oLRqTZDOjD8

Daha sonraki bölümleri aynı video bağlantılarından bulabilirsiniz. Bu ilk part. 4 parttan oluşuyor.

Bu videoları izledikçe Blizzard'a olan o aşk - nefret ilişkisi güçleniyor. 2000 de Diablo 2 geldi. Uzun bir süre zamanımızı çaldı. 2008 de Diablo III üzerinde çalışıldığı söylendi ve 2012 deyiz şu an. İşkence gibi ama beklemeye değer gibi. Deckard Cain'i özledik!  :razz:

Back
Top Bottom