M&BWarband : Khergit'ler Türk mü, Moğol mu? (Anket)

Sizce bu bilgilerle yola çıktığımızda Kergitlere Moğol mu yoksa Türk mü diyorsunuz?

• Khergitler Moğol'dur

Votes: 414 48.9%
  • Khergitler Türk'dür

Votes: 258 30.5%
  • Hiçbir Fikrim YOK!

Votes: 59 7.0%
  • Birşey Anladıysam Arap Olayım

Votes: 16 1.9%
  • Bana ne be kardeşim!!!

Votes: 100 11.8%

• Total voters
    847

Users who are viewing this thread

Aze kardeşime katılıyorum bir TÜRK ün ağrısı tüm TÜRKler hisseder.

Colin Morgan a cevabım ise TÜRK yer yüzünde yaratılmış en soylu ve köklü halktır. Dünya üzerinde kökenleri en eskiye dayanan halk biziz bu yüzden de bir sürü halk TÜRK'tür.

Erencan said:
Aze kardeşime katılıyorum bir TÜRK ün ağrısı tüm TÜRKler hisseder.

Colin Morgan a cevabım ise TÜRK yer yüzünde yaratılmış en soylu ve köklü halktır. Dünya üzerinde kökenleri en eskiye dayanan halk biziz bu yüzden de bir sürü halk TÜRK'tür.

HİTLER?

Dəyərli Soydaşım!

Bir çox xalq Türk deyil. Dünyada Türlərin ən çox nüfüzlü xalq olması səbəbindən bir çox xalq Türklərlə akrabadır.(Moğollar, macarlar, litvalılar, finlandlar, isveçlər.....)

Hitler Türk değildir . Ancak Almanlarla akrabalığımız olduğunu öne süren tezler belgeler ve kanıtlar vardır. Kendini Türk hisseden insan Türk'tür. Hitler kendini ve Almanları Ari ırkından ( doğru yazdım mı bilmiyorum) olarak görüyordu. Hitler Binlerce Musevi Hazar Türkü nü fırınlarda ve gaz odalarında öldürmüş bir insandır. Türk olsa bile kendi kardeşini bile bile öldüren insanı kardeş kabul etmeyiz . 

Erencan said:
Hitler Türk değildir . Ancak Almanlarla akrabalığımız olduğunu öne süren tezler belgeler ve kanıtlar vardır. Kendini Türk hisseden insan Türk'tür. Hitler kendini ve Almanları Ari ırkından ( doğru yazdım mı bilmiyorum) olarak görüyordu. Hitler Binlerce Musevi Hazar Türkü nü fırınlarda ve gaz odalarında öldürmüş bir insandır. Türk olsa bile kendi kardeşini bile bile öldüren insanı kardeş kabul etmeyiz .

Aynen...

Almanlara gəldikdə isə Avropaya köç edən Türk boyları eski germanlarla sıx əlaqədə olmuşlar.....

Erencan said:

Bende biliyorum türk olmadığını ama her güçlü insanı türk diyen kişiler var...

Avrupa içlerini boşverdim de İspanya da Türk yazıtları bulunmuş . Aynı zamanda İspanyolların kaynaklarında Endülüs Emevilerine karşı İspanyolların yanında paralı asker olarak savaşan İskit kökenli Türklerin olduğuna dair yazılar var.

Cengiz Han a Türk denir çünkü annesi Türk tür. Timur a Türk denir çünkü Türk tür. Peygamber Efendimize Türk denir çünkü bunu kanıtlayabilecek bazı kanıtlar var. Yani öle sallamasyon bir şekilde O Türk bu Türk demiyoruz  :grin:

Erencan said:
Cengiz Han a Türk denir çünkü annesi Türk tür. Timur a Türk denir çünkü Türk tür. Peygamber Efendimize Türk denir çünkü bunu kanıtlayabilecek bazı kanıtlar var. Yani öle sallamasyon bir şekilde O Türk bu Türk demiyoruz  :grin:

Oha artık oha Peygamber efendimiz bile türk heee?? daba ne diyim size ben ya.

Erencan said:

Dəyərli soydaşım! Düzdü Muhammədin kökəninin (İbrahim Peyğəmbər) Şümerlərə çıxdığına dair dəlillər var...

Lakin, Tanrı elçisi "Məhəmməd"in (ona Tanrıdan əsən olsun!) ərəb, rus və ya Türk olması mənim üçün  fərqli deyil. Tanrının göndərdiyi elçi, elçidir! Ən əsas məsələ isə Məhəmməd (ona Tanrıdan əsən olsun!) yalnız Türkə, ərəbə və ya başqa millətlərə elçi göndərilməmişdir! O, bütün dünyaya, var olan bütün insanlığa göndərilib! Ona görə də o seçilmiş bəndənin Türk olmasını və yaxud ərəb olması tartışılmamalıdır!!!

=======================================================

ColinMorgan said:
Eesi bu konuda onun gibi bişey anladın  :?:

Lütfən gözəl qardaşım, daha açık və geniş bir şəkildə danış! Nəyi demək istədiyinizi hələ də anlamamışam!!

Peygamber Efendimiz Hz. İsmail in soyundandır buna kimsenin itirazı olamaz. Hz. İsmail in annesi de Türk tür. Hz İbrahim in babası Azer Sümer topraklarında yaşamış bir insandır. Sümerler de %90 küsür Türk  kanı taşıyan bir halktır. Hicret öncesinde müslümanların nereye gideceği tartışılırken( tam emin değilim ya habeşistana sığınmadan önce ya da Medine ye gitmeden önce tam olarak hatırlamıyorum) Ya Peygamber Efendimiz ya da Amcası Hazar ın ötesindeki akrabalarımızın yanına gidin der ve Hun boylarını sayar. ( Doğruluğu hakkında bi şey diyemem ama bulgu ve kanıt  :grin: )

Aze Steppe Warrior said:
Erencan said:

Dəyərli soydaşım! Düzdü Muhammədin kökəninin (İbrahim Peyğəmbər) Şümerlərə çıxdığına dair dəlillər var...

Lakin, Tanrı elçisi "Məhəmməd"in (ona Tanrıdan əsən olsun!) ərəb, rus və ya Türk olması mənim üçün  fərqli deyil. Tanrının göndərdiyi elçi, elçidir! Ən əsas məsələ isə Məhəmməd (ona Tanrıdan əsən olsun!) yalnız Türkə, ərəbə və ya başqa millətlərə elçi göndərilməmişdir! O, bütün dünyaya, var olan bütün insanlığa göndərilib! Ona görə də o seçilmiş bəndənin Türk olmasını və yaxud ərəb olması tartışılmamalıdır!!!

=======================================================

ColinMorgan said:
Eesi bu konuda onun gibi bişey anladın  :?:

Lütfən gözəl qardaşım, daha açık və geniş bir şəkildə danış! Nəyi demək istədiyinizi hələ də anlamamışam!!

off. Demek istiyorum ki; Bazı dangalaklar her liderleri güçlülere türk diyor. Baksana adam peygamber efendimizin bile türk olduğunu söyliyor. Her büyük insanı türk diceğinize o büyük insan siz olunda gerçekten türk olduğunuzu anlayalım.

ColinMorgan yazdıklarıma dikkat et ben kesin konuşmadım sadece gördüğüm yazı ve makalelerden bahsettim. Bu tip konularda orda olmayan insanlar dışında kimse kesin konuşamaz.

Erencan said:
ColinMorgan yazdıklarıma dikkat et ben kesin konuşmadım sadece gördüğüm yazı ve makalelerden bahsettim. Bu tip konularda orda olmayan insanlar dışında kimse kesin konuşamaz.

La dünyaca herkez onu arap biliyor daha ne? Tamam abi herkez türk.

Back
Top Bottom