Bir Uzmanın Tavsiyeleriyle:Warband Oynamak(Hilesiz)

Users who are viewing this thread

janissary16

Banned
Rehberler bölümüne taşınırsa sevinirim...

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,189670.0.html

Konudaki oyunumdan kazandığım tecrübeleri aktaracağım benim uygulamakta geç kaldığım bilgiler vs.

PARA KAZANMA
Tulga şehrine doğru yola çıkan bir kervana katılıyoruz görevleri yaptıktan sonra.
Eğitim alanına gidip eğitmenin söylediği adamları yenin hepsi tamamlandığında bir kaç lvl almış oluyoruz sonra tulgaya gelip arenaya giriyoruz 11 lvl olana kadar takılıyoruz( biliyorum sıkılacaksınız ama karakterinizin seviyesi, okçuluk, gönderili silahlar vs hüneriniz artacak ve dövüş kabiliyetiniz).Gelen becerileri zekaya veriyoruz fazladan 1 beceri puanı verecek önce talimi 4-5-6 yapıyoruz kaç oluyorsa 11 lvl e kadar kalanı verebiliyorsak liderlik, demir vücut güçlü darbe vs. veriyoruz.(Başlangıçta ticaret yaparken korunmada işe yarayacak)

Tulga'dan tuz alıp en yakın şehir olan Halmarda 2 katına satıyoruz.Tulga'da baharat fiyatları 650 ile 300 arasında değişir burada biraz zaman geçirerek düşmesini bekleyebilirsiniz baharat fiyatları -400 oldu hemen alabildiğimizi alıyoruz Curraw şehrine doğru gidiyoruz orada elimizdekilerden bir kaçını satıyoruz(hepsini aynı yere satarsak çok kar edemeyiz satılan her maldan sonra diğerinin fiyatı düşer)Curraw'da demir ucuzdur 100 dinarın altında fiyata denk gelirse alıyoruz 130 dinara çıkana kadar sonra demirleri en yakın şehir olan Reyvadinde satıyoruz yine hepsini satmıyoruz(bu arada baharatları da uğradığınız şehirlerde satmayı unutmayın) elimizde demir kaldı ise Jelkela şehrine gidiyoruz kalanları satıyoruz sonra Balık alıp Tulgaya gidiyoruz siz yeterli diyene kadar bu şekilde devam edebilirsiniz.Paramız oldukça şehirlere bizim için karlı olan işletmeleri kuruyoruz.

Yolların güvenliği
Bildiğiniz üzere bozkır haydutları hızlıdır ama siz oyuna başladığınızda tek başınıza iken onlardan daha hızlısınız birde yön bulma beceriniz var ise dahada katkı yapar.İlk olarak harita hızını çok fazla(haydutlar baz alınarak) düşürmeyecek kadar mal alın 1 yada 2 k oldu şimdi Tulga şehrine yakın veya daha güvenli olduğuna inandığınız kergit köylerinden 10 veya daha fazlası sizin tercihiniz acemi toplayın.Burada biraz riske girmiş oluyoruz gelen acemiler bizim hızımı kesecek artık herhangi bir şehre ulaşana kadar yakalanırsak geçiş ücretini gözden çıkarırız.+10 adamla güvenli bir şehre ulaştık şimdi burada biraz bekleyip acemiler kergit atlısı olarak eğitene kadar bekliyoruz(Talim becerimiz 4 ve arenada 11 lvl olduk kergit avcısından daha yüksek seviyede olduğumuzdan kergit atlısına kadar kolay eğitiriz(Kendi seviyemizin altındaki adamlarımızı eğitemiyoruz)askerlerimiz kergit atlısı oldu hemen eğitim alanına gidiyoruz artık adamlarımızda olduğundan daha güvenliyiz.Eğitim alanına vardık At üstü eğitim deyip en iyi yapabildiğiniz hangisi ise seçin(ben kargıyı iyi yapıyorum okçuluk hüneri yüksek olduğunda okçuluk)kergit atlılarını kargıcı yapıyoruz 10 tane yeterli siz istediğiniz kadar yapın sıkılmaz iseniz. Bu arada tam bir lider oluyoruz adam eğitiyoruz, dövüyoruz :smile:.Şimdi sıkıntı kalmadı bizden haydutlar korksun artık yanınıza ekonominizi zorlamayacak kadar asker alın haydutların gözü daha çok korksun fakat dikkat edin askerlerin seviyesi arttıkça ücreti de artacak(bunu biliyorsunuz zaten neden söylüyorsam :wink:)

Haritada hızlı yol alma ve asker kayıp vermemek için
Not:Envanterimizde yük beygiri bulundurursak harita hızımız yüklerden dolayı düşmüyormuş tabi yüke oranla at. Bugün Carrier isimli arkadaştan öğrendim. Ben hiç denemedim.
Yoldaşlardan Borcha ve Jeremusu buluyoruz.Hızlı yol almak için Borchanın yön bulma(harita hızı beceri puanı başına %3 arttırır) tespit etme,iz sürme becerilerine veriyoruz 10 olana kadar gidin sonra savaşmak için gerekli olanlara verirsiniz müthiş hızlı olacaksınız. Doktorumuz Jeremus olacak(sizin tercihiniz başkası olabilir) Cerrahlık ön planda olarak yara bakımı ,ilk yardım 10 olana kadar veriyoruz, cerrahlık arttıkça savaş alanında nadir kayıp vereceksiniz yalnız Jeremusu savaştırmayın ona özel komutla geride bırakın zırhı iyi ise rakip zayıfsa savaşsın seviye atlar jeremus bayılırsa etkiside olmaz. Bu npclere yukarıda belirttiğim becerileri 10 olana kadar zeka verin giydirmek istediğiniz düşük seviyeli kaliteli bir zırh için güce verin.
Artık güçlendim diyorsanız yanınıza ful süvari birliği alarak asla dost olarak görmeyeceğiniz bir devletin köylerini yağmalayıp iyi para kazanabilirsiniz. Ama şehirlerin yakınında olan köyleri ellemeyin ileride orayı aldığınızda içeri adam doldurmak için o köy lazım olacak.

Para kazanmayı tamamladık.

KARAKTER GELİŞTİRME
Yukarıda 11. lvle ulaşana kadar ne yapmamız gerektiğini anlattım sonrasında, zeka ve karizmaya verin ağırlıkta  liderlik ve talimci kalanları savaş alanında kullanacağımız özelliklere(güçlü darbe atlı okçuluk güçlü germe gibi...) ve esir yönetimi, ikna, envanter yönetimi(önemli) verin.
Düşük seviyedeki kaliteli zırh kafalık, silah,yay belirleyin onun seviyesine kadar güç verin. Ben güçsüz olacağım diye düşünmeyin siz lider olacaksınız , adamlarınız size bağlı olacak ve onları kolay eğiteceksiniz ordunuz zamanla yenilmez olacak.
Örnek olarak

Uploaded with ImageShack.us

SEVİYE KASMA
Askerlerimiz iyi ise(korkun haydutlar) paramızda yeterince varsa.
Valilerden görevler alıyoruz yapıyoruz sığır götürme gelirse almayın başka şehre atlayın, bide krallık arasındaki savaşı sonlandır gelirse yaşadık 4k tecrübe veriyor.Görev çok basit lordları buluyoruz para teklif edip barışa ikna ediyoruz 6-7 k dinar civarı para ister lordlardan biri ama değer zaten görev bitince 12k dinar para alacağız.Artık ordunuz full kergit kargıcısından oluştuğunda haydutlara dalın nam seviye kasın yanınıza fazla adam almayın nam daha çok gelir, 30 kergit kargıcısı yeter mesela 55 kişilik harami ordusunu,dağ haydutlarını ve bozkır haydutlarına dalın Jeremusunda katkısıyla adam bile kaybetmezsiniz. Yukarıda kendi lvl imizin altında olan askerleri eğitebiliriz demiştim yani lvl inizi ona göre ayarlayın mesala sarranid atlısının lvlnden 1 fazla olursak talim becerimiz ile kolayca sarranid memlük eğitebiliriz.
Seviye kasma bilgilerim bu kadar.

NPCLER
Ben kendi aldıklarımı yazacağım. Jeremus(iknayı 6-7 yapın yedek diplomat) ve Borchayı(iknaya verilebilir yedek diplomat) biliyorsunuz ikisi vazgeçilmezlerim. Önereceğim npcleri uğradığınız her şehirde arayın yanınıza aldıklarınıza mutlaka at verin.
Nizar: Mühendis olarak geliştirin fazla vermeyin en fazla 7- 8 iknayada 7-8 yapın adam diplomatımız olacak savaşcıda olsun hafif süvari olsun arbelet verin kafanıza göre takılın.
Lezalit:Bu adam lord olunca çok bencil oluyormuş bunu güçlü bir ahır süvari olarak geliştirin kargı çift elli kılıç felan verin eline. Bildiğin Sarranid memlük olur zamanla hem talime katkısıda olur.
Bahestur: Soylu npc kendimiz gibi geliştiriyoruz ileride toprak vereceğiz ben +23 lvl olunca verdim.
Rolf: " " " " "
Şimdi geldik civcivli bölüme Matheldi alıyoruz yanımıza ama Jeremus ile anlaşamaz Jeremus yüksek lvl olunca. Matheldi +20 yapana kadar Jeremusu ajanlık yapmaya gönderiyoruz burası biraz sıkıntılı isteyenler yapsın ben Matheld ve Aleyen bu şekilde +20 lvlde toprak verdim maksat lordlar bol olsun. Burada dikkat etmemiz gereken matheld ve aleyen ile olan ilişkimiz düşmeye başladığı anda jeremusu ve nizarı istihbarat toplamak için yolluyoruz çok zor değil ama bazen can sıkıyor nede olsa jeremus doktorumuz. Bir sorun olduğunda jeremus ve nizarı haklı buluyoruz bu sayede onlarla ilişkimiz zaten düşmüyor.
Krallığımızı kurduğumuzda yeterli seviye olduğunu düşündüğümüz npclere toprak verdik mi şimdi yanımıza Bahestur ,Rolf gibi npclerin anlaşamadığı yeni npcler alıyoruz çünkü onlar artık lord oldu yanımızda yoklar.Yeni silah arkadaşlarımız  Marnid ve Ymira bunları aynı Lezalit gibi geliştiriyoruz ağır süvari.

Ben bu npcleri kullandım zamanında uğraştım ama idare ediyorum. Karizmanın verdiği moral çok işe yarıyor. Lezalit Marnid ve Yimira zaman geçtikçe çok sağlam ağır süvariler oluyorlar size şöyle diyeyim 7-8 npc ile 40 dağ haydutunu kesiyorum(Marnid ve yimirayı krallığımı kurup onlardan hoşlanmayan soylu npcleri lord yaptıktan sonra alıyorum)

DEREBEYİ OLMA KRALLIK KURMA

Maddeler halinde yazacağım.Maddeleri uygulayabilirsek krallığımızı kurduğumuzda derebeyleri ile hiç sorun yaşamayacağız.

1- Yeterli gördüğünüz para ve lvl e ulaştığımızda(yukarıda anlattığım bilgiler doğrultusunda artık tecrübe sahibi olduğunuzu düşünüyorum) ileride yok olması muhtemel bir krallığa derebeyi oluyoruz kergit hanlığı uygun veya Savadya. Sakın unutmayın burası bizim devletimiz değil bizim amacımız kendi krallığımızı kurmak o yüzden bu mevkiyi basmak olarak görüp kendi çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmeliyiz.
2-Her önümüze gelen köyü yağmalamıyoruz ben Veagir,Nord,Rodok(bazı köyler)Sarranid(bazı köyler) yağmaladım  çok sonradan hata yaptığımın farkına vardım Vegir ve nordlarında bazı köyleri ile ilişkim iyi olmalıydı, çünkü onlara ait kaleleri aldığımda köylerden adamları alıp
yerleştirirdim,kolaylık.
3-Derebeyi olduğumuz krallığın lordlarıyla ilişkimizi arttırıyoruz yardımlarına koşuyoruz özel görevler alıyoruz özellikle aşiret gibi olanlarıyla ileride bizim krallığımıza geçtiklerinde ilişkimiz zaten yüksek olmuş olacak.(Yüklenin ilişkiye her toprak aldıktan sonra derbeyleri ile siyaset konuşup toprağın verilmesinde kimi desteklediğini sorun sizde onun dediğini destekleyin. Bedavadan kale veya şehir sahibi bile olursunuz benim gibi ilişkiniz sağlam olursa alınan kaleyi kendinize destek toplayarak ele geçirirsiniz)
4-Derebeyi olduğumuz sürece lord esir almıyoruz serbest bırakıp ilişki ve onur kasıyoruz.
5-Onur puanımızın yüksek olmasına dikkat ediyoruz köylere yardım ettiğinizde verdiklerini almayın.
6-İdare hakkımız derebeyi olduğumuz krallık barış yaptıkça artacak idare +35 olana kadar ayrılmayın sonra npcleri propagandaya göndererek  +60 yapacağız.
7-Zor durumda olan krallık kimse onları hedef alacağız bu krallığı belirlediğinizde lordları ile ilişkinizi arttırmaya bakın.( Dediklerimi yaparsanız genelde zor durumda olan krallık büyük bir süpriz olmaz ise savadya olur çünkü haritadaki konumu kötü etrafı rakipler ile çevrili kergitler gibi. Lord Klargus Lord Rysis lord Mirchaud ilişki arttırmak için yüklenin)
8-İdare hakkımız +35 oldu onur iyi ilişkilerimiz iyi artık harekete geçme zamanı çünkü aç gözlü derebeyleri bütün krallara düşman olup kalradya yı terkedecek.
10-Köylere yardım etmeyi sürekli kolluyoruz hem onur kazanacağız hemde ilişkimiz köy ile artmış olacak ne kadar ilişki o kadar çok asker. Köy muhtarlarının görevlerini yapıyoruz. (Benim kergit köylerinin çoğu ile ilişkim +20  Rodok , Sarranidlerin ve Savadyanında 5-6 köyü ile +20)
9-(200000 dinar para yapın bence) Krallığımızı kurmak için bağlılık yeminimizi bozduk(bunu bağlı olduğumuz krallık diğer krallıklar ile barış halindeyken yapıyoruz.) Diğer krallıkların Lordlarını esir düştükleri yerden kurtarıyoruz mümkünse köylülerine haydutlar karşısında yardım ediyoruz gözümüze kestirdiğimiz krallık hariç diğerleri ile ilişkimiz +8 oldu,(kabullenici olana kadar yaparsanız daha iyi olur) artık bize  savaş açma olasılıkları azaldı şimdi rahat rahat yıkmak istediğimiz krallığın topraklarını işgale başlıyoruz.
10-Önceden ele geçireceğimiz kale veya şehri belirledikten sonra çevresindeki köyler ile ilişkimizi +30 yapmaya çalışıyoruz.(Ben yapmadım krallığımı kurmam çok zor oldu aldığım şehri 5-6 kez kaybettim)
11-Topraklarını ele geçireceğimiz krallık birden fazla ülke ile savaş halinde şimdi tam sırası hücum. Kaleyi aldık hemen asker ile dolduruyoruz köylere gidip adamları topluyoruz.(Benim için zor olmuştu çok köy yağmalamıştım kaleye asker nereden bulacağım düşünmemiştim)
12--Kaleyi almak için malumunuz yanımızda rodok keskin nişancıları bulunduruyoruz savaşa girip jeremusu yine güvene almayı unutmuyoruz, rakibi okluyoruz, oklar bitince muharebe alanını terk ediyoruz.( Kaleyi alana kadar devam edin. Benim bildiğim en az kayıpla kale alma yöntemi bu başka taktikleri olan onu uygular)
13-Bu arada idare hakkı için npcleride propagandaya yollamaya unutmuyoruz idare hakkımız 60 ı geçmesi lazım lordlar bize kendiliğinden katılacaktır tabi onurda  önemli.
14-Hemen krallığa barış çağrısı yapıyoruz zor durumda oldukları için kabul etme olasılıkları yüksek(Diplomatımız ve mühendisimiz Nizarı yollayın)
kabul ederlerse kaleyi daha rahat asker doldururuz.
15- Kaleye doldurduğumuz askerlerin hepsi son seviye olmayacak mesela 100 keskin nişancı 80 ağır süvari 50 çavuş geriye kalanları acemi dolduruyoruz, ekonomi çöker yoksa, +500 adam dolduruyoruz şehri almaya kimse cesaret edemesin sonraki fetih yerimize aktarmak için adam bulunmuş olsun hemde elinizin altında acemiler olsun.
16- Adamları doldurduk şimdi yeniden savaş açıp krallığı yok edene kadar devam ediyoruz aldığımız esirleri kral hariç bırakıyoruz nede olsa o lordlar bize katılacak.
17-Savaştığımız krallıkla savaşta olan diğer devletlere nizarı yoluyoruz bizim krallığımızı tanısınlar.
18-Savadya krallığı elendi haberi geldi(Veya siz kimi yok etmeyi tercih ettiyseniz) artık lordların bize katılmasını bekleyeceğiz bu arada bize bağlılık yemini etmeye gelen başka lordlarda olabilir(idare hakkımız +60 ve onurumuz yüksek ise) her geleni kabul etmiyoruz Yok ettiğimiz krallık ve  derebeyliğini yaptığımız krallık ağırlıkta olacak çünkü toprak dağıtımında ilişkiler - fazla düşmeyecek, Bir yada iki tane alabiliriz.(Bende lord gearth lord quryas ,lord meriga var diğerlerinin hepsi kergit ve savadya. Kergitli ve Savadyalılarla ilişkim çok sağlam çünkü toprak dağıtımında birbirlerini destekliyorlar diğerleri ise hep kendilerini)
19- Yukarıda bahsettiğim soylu Npclerede toprak verebiliriz.
20-Elimizde verebileceğimiz toprak var ise derbeyini kabul ediyoruz toprağımız yok ise bekliyoruz başkentimizde dursunlar toprağımız olunca bağlılık yemini ettiririz.
21-Toprak dağıtımında büyük şehirleri en güvendiğimiz adamlara ileride mareşalimiz olacak olan namı ve ilişkimizin yüksek adamlara veriyoruz ihanet edebilecek olanlara köy veriyoruz.
22-Aldığımız şehirlerde kalenin içinde leydiler esir olmuş oluyor onları serbest bırakıyoruz ilişkimiz artacak sonra onun eşi bizim krallığa geçtiğinde o hanıma gidip İlişkimizin -lere indiği derebeyi ile ilişkimizi para karşılığı düzeltebiliriz.(Lordlarınızdan birirnin hanımıyla ilişkinizi bi şekilde + geçirmeye çalışın tabi hile kullanmıyoruz :smile:)
23- Aldığımız kale ve şehirlere her zaman biz adam dolduruyoruz kalelere +200 şehirlere +500 başka lordlara vereceğimiz kale ve şehirlerdeki adamları eğitebildiğimiz kadar eğitiyoruz daha sonra kaleyi vermeden başbakanımıza gidip kendi üzerimize alıyoruz biriken vergiler haftalık raporda bize geçince veriyoruz kaleyi.
24-İlişkimizin yüksek olduğu krallıkta mutsuz olan derebeyi varsa kendi tarafımıza çekmeye çalışabiliriz. (Ben uğraşmadım denk gelirse çekmeye çalıştıklarım oldu sadece 1 i geldi. Lordları kendimize çekme ile ilgili forum adam isimli arkadaşın hazırladığı faydalı rehber forumda mevcut ihtiyaç duyan inceler)
25- Siz nasıl keyif alıyorsunuz bilmem ama ordumuz full süvari olursa karşı tarafı ezip geçeriz. (Ben oyunun başlarında Kergit kargıcısı kullanırım kendi krallığımı kurduğumda Savadya ve Sarranid süvarileri kale alırken mareşal değilsem Rodok keskin nişancısı)
26-Şimdi eskiden derebeyi olduğumuz krallığa geldi sıra adamlar yıkılmadı diyelim bende kergit hanlığıydı. Onlara savaş açıyoruz yıpratıyoruz kale ve şehirlerindeki adamları zayıflatıyoruz diğer krallıklar saldırınca kolayca alsın toprağı kalmayan derebeylerinin kralla arası bozulunca yanımıza çekmeye çalışabiliriz yada bırakalım onlar bize gelsin.Bu arada aramız diğer krallıklar ile kabullenici olduğundan savaş açma olasılıkları düşük diyelim açtılar zaten yerleşimleri sağlam ve sayıca fazla askerler ile doldurduğumuz için almaları güç bu zamanlarda mareşal olrak derebylerini toplayıp savunmada kalıyoruz karşı tarafın köylerini yağmalayıp barışa zorluyoruz.
27-Derebeyi olduğumuz krallıkta yıkıldı ilişkimiz yüksek olduğu için bir çok lorduda bize geçti kendi yok ettiğimiz krallığında derbeyleri bize geçti (Not: hepsi geçmeye bilir) Artık büyük bir devlet olduk ziyafetler verip lordlar ile ilişkilerimiz arttıralım  toprak verirkende aile olanlardan birine verdiğimizde diğer hepsi ile ilişkimiz artacak. NOt: Elimizde toprak yok ise derbeylerini kabul etmiyoruz vercek toprak olunca kabul ediyoruz yoksa birkaç günde bir ilişkimiz zarar görür.
28- Artık kalradyaya hakim olabiliriz tek düşman seçmeye gayret ediyoruz her zaman bir den fazla krallık ile savaşırsak diğerini barışa zorluyoruz esir alıyoruz kalemize atıyoruz onurumuz daha önceden yüksek olduğundan serbest bırakmamamız pek etkilemiyor barış yapana kadar bırakmıyoruz yeterince esir alırsak barışa yanaşmıyorlar ise fetihlere devam.
29-Aldığımız kaleleri derebeylerime danışıp öyle karar vericem deyip kendimiz bizzat adamla doldurduğumuz için kale ve şehir savunmalarımız yüksek olacak bu yüzden herkes bize saldırmaya cesaret edemeyecek göreceksiniz.
30- Bakandan münakaşa sonlandır görevlerini almayı barış zamanında bol bol ziyafet düzenlemeyi unutmuyoruz.
31- Mareşal olduğumuzda arkamızdan çoğu lord gelecektir.
32- Artık oldukça güçlendik diyorsak Mareşale seferleri devredip bizde ondan ayrı kale alıyoruz fetihleri hızlandırmak için.
33-Barış zamanında sürekli acemi topluyoruz kalemize fetih ettiğimiz yerlere doldurmak için.(bu adamları eğitmiyoruz çünkü ekonomimiz çöker ele geçirdiğimiz yere yerleştirirken eğitebiliriz)

SAVAŞ TAKTİKLERİ
Yukarıda bahsettiğim gibi ordumuz süvari birliklerinden oluşursa taktiğe gerek yok bodoslama dalın.
Piyade ve okçulardan karışık yapacaksanız komutla okçuları öne çıkartın arkada piyadeler kalsın düşman yaklaşınca piyadelere hücum emri verin.
Mareşal olarak derebeylerini topladık kaleyi almaya gittik okçulara komut verin sizi takip etsinler sizde onları uygun konuma getrin arkalarına gizlenip sizde rakibi oklamaya başlayın (ben savaş alanında çok adam öldüremem ama kuşatmalarda katilim) Piyadeler süvariler dalsın okçular dalarsa çerez olurlar meydan okçular ile dolarsa o zaman muharebeden çekilip yeniden kuşatırız böyle kayıplarımız azalmış olur :grin:.
Siz ne kullanırsınız kendi zevkiniz ben süvari olmayı seviyorum Elime kargı alıyorum koltuklanmış vuruşu iyi kullanırım ve yay alırım son dönemlerde yay sadece kuşatmalarda kullanıyorum meydanda kargının yanına kılıç alıyorum at ölürse kargı işe yaramıyor. Atımız Koşu atı olursa iyi olur çok hızlı. Meydanda vur kaç taktiğini kullanarak hayatta kalıyorum.
Hatırlatma: Jeremusu savaş alanında kullanmayın bayılır ise doktorluğunun etkisi kalmaz. Mareşal olarak derebeyleriyle girdiğiniz savaşlarda aynı etkiyi sağlar. Adsızlardan biriyle isimlendirin o komutla geride bırakın.

Rehberi burada bitiriyorum umarım işinize yarar. İyi forumlar...

Başlık dışında her şey güzel gözüküyor, ellerine sağlık.

Yellow Flash said:
Başlık dışında her şey güzel gözüküyor, ellerine sağlık.
Teşekkür ederim ilk yorumun olumlu olması benim için önemliydi :smile:
Bende öyle düşünüyorum aklıma gelmedi böyle yazdım, bir önerin varmı.

Bozkır atı oyundaki yavaş atlardan birisidir. Dayanıklı ve çeviktir ama yavaştır. Onun yerine koşu atı oyundaki en hızlı at yada dengelenmiş bir at arıyorsak av atıda uygundur. Ama benim tercihim zırhlı atlar. Hiç durmadan adam eziyor tank gibi.

Ellerine sağlık çok güzel bir konu olmuş. Yeni oyuncular için yararlı olacak.

carrier said:
Bozkır atı oyundaki yavaş atlardan birisidir. Dayanıklı ve çeviktir ama yavaştır. Onun yerine koşu atı oyundaki en hızlı at yada dengelenmiş bir at arıyorsak av atıda uygundur. Ama benim tercihim zırhlı atlar. Hiç durmadan adam eziyor tank gibi.

Ellerine sağlık çok güzel bir konu olmuş. Yeni oyuncular için yararlı olacak.

Düzeltiyorum koşu atı ile bozkır atını karıştırmışım kafa gitti :idea:.

Bende zırhlı ata binmek isterim ama liderik becerilerine daha çok önem veriyorum Koşu atıyla idare ediyorum rüzgar gibi, charge yaparak dövüşüyorum.

Başlık Warband Zor Seviyede Oynayış Rehberi olabilir.

Hayır ama moderatör yeteri derece de iyi görememiş demek ki.

TheDoctor said:
Tulgadan Aldım Tuzu 220 Küsur Dinara Halmara Gittim 237  :mad: Diyor Ne İş? Hani 2 Katıydı

Değişiyor. Ticaret aynı değil ki. 2 katı olan zamanıda var 2 dinar fazla olan zamanıda var.

Taktiklerin aynı ama bodoslama asla dalmam süvariysem bile bir dagın arkasındaki düzlüge cekilirim tabi alan elverişliyse herkeze bu konumda kal derim okculara biraz ilerde dagın tepesinde bu konumda kal derim ve açarım sonra onları geri çeker süvarılere hucum birden bi bakmışım aaaa yenmişiz :smile:

0bi said:
Taktiklerin aynı ama bodoslama asla dalmam süvariysem bile bir dagın arkasındaki düzlüge cekilirim tabi alan elverişliyse herkeze bu konumda kal derim okculara biraz ilerde dagın tepesinde bu konumda kal derim ve açarım sonra onları geri çeker süvarılere hucum birden bi bakmışım aaaa yenmişiz :smile:

Süvariler savaşırken ben tv izliyorum  :smile: Bu oyunda süvarilerin varsa pc ye karşı o kadarda kasmaya gerek yok total war tarzı olsaydı spearmenler cavalaryleri dağıtırdı ama warbanda böyle bir problem yok piyadeleri çatır çutur eziyor süvariler.

TheDoctor said:
Tulgadan Aldım Tuzu 220 Küsur Dinara Halmara Gittim 237  :mad: Diyor Ne İş? Hani 2 Katıydı

17 dinar kar etmişsin ya daha ne =) yukarıda fiyatların değişebileceğini söyledim zamanla düşer.

Zaten asıl vurgunu baharat ile yapacaksın 300 e kadar düşüyor bazen 290.

konu açmak için saçma bir başlık atılmış konu başlık uyumu 0!

ama çalışma güzel de karakterde güç çok önemli ben gep güç kasarım  :mrgreen:

forum adam said:

Rehber içinde bir çok konu olduğu için başlık seçemedim açıkçası senin aklında güzel bir başlık var mı?

Ben güce pek önem vermiyorum meydanda çıplakta dövüşürüm(Beowulf) ben rahat adam eğiteyim moral problemi olmasın yeter hiç uğraşamam talim alanında.

TheDoctor said:
Sp'ye Başlama Zevki Gelmişti 17 Dinarla Gitti MP'ye Devam  :cool:

Sana sp oynama zevkini benim rehber getirdiyse ne mutlu bana =) tuz fiyatının sen aldığında fazla olması şansızlık olmuş nadir olarak tulgada +200 olur. Yakında bende MP ye gelicem umarım bıkana kadar askerlik kağıdı gelmez yada inzibatlar eve gelmez :grin:

janissary16 said:
forum adam said:

Rehber içinde bir çok konu olduğu için başlık seçemedim açıkçası senin aklında güzel bir başlık var mı?

Ben güce pek önem vermiyorum meydanda çıplakta dövüşürüm(Beowulf) ben rahat adam eğiteyim moral problemi olmasın yeter hiç uğraşamam talim alanında.

Başlık sormuşsun:

Bir Uzmanın Tavsiyeleriyle:Warband Oynamak(Hilesiz) bu güzel olur .

Doğru zeka önemli ama ben yoldaşlara veriyorum bu özelliği ama yinede bir şey diyemem.

Birde Bir bozkır Çocuğu olursanız Binicilik=3 Babanız da GÖçebe olursa = 4 oluyor ben babamı göçebe yapıyorum hep :grin:

Back
Top Bottom