Türkiye ve Cemaatler,Tarikatlar Gruplar vs vb.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
MîR_73 said:
Cakowx said:
MîR_73 said:
Ahhahaha, Benim söylediklerim sizin gibilere laf kalabalığı olarak gelir normaldir sebebi duymak istediklerinizi değilde istemediklerinizi söylemem.
Sen normal bir cemaatcisin yada destekçisin işte söyleyecek lafın olmadığında bana dediğin  gibi laf kalabalığı yaparsın o kadar.Sen sormadın zaten düşüncemi ben kendim söyledim ki bu seni hiç alakadar etmez değil mi ?

Türkçe öğretiliyor da İngilizce eğitim veriliyor güzelim onuda düşün bir bakayım.Sen git yüksek dehanı başka yerlerde kullan buralarda harcanıyorsun.Dediğim gibi feto seni ve senin gibileri pohpohlamayı çok iyi biliyor.
Laf kalabalığı yapıyosun...Çünkü söylediklerini kanıtlayamıyorsun...İngilizceyi sen de görüyorsun güzelim...:wink:

Yok canım ben ek ders olarak görüyorum ingilizceyi dersler Türkçe işleniyor  :wink: buda benden sana gelsin o tik işaretini yapmakla söz söylenmiyor dedim ya güzelim benim söylediklerim duymak istemeyenlere laf kalabalığı geliyor ki değil.Hadi git de benim konuya ilk yazdıklarıma ve senin ilk  yazdıklarına bak sonra bir odaya çekin ve 40 yıl sessizlik içinde yaşa. Buda son sözüm
Off işte kime konuşuyorum ki ben ya kanıtla diyorum iddianı kanıtlayamıyorsun hala kuyruk acısı çekip cemkiriyosun...Yok sana laf kalabalığı geliyor filan...Belli bir şey söylemiyorsun ki hayır duyduğun lafları burda olmuş gibi anlatıyosun bi de üstüne haklı durumuna geçiyorsun...İddianı kanıtlamadığın sürece hala benim gözümde laf kalabalığı eden klavye çocuğusun...

Neyini kanıtlıyım beynine tükürdüğüm ? Yapma yav senin gözünde klavye çocuğuyum bu bana çok koydu gerçekten inan buna içtenlikle söylüyorum.Sen benim gözümde hiç bir şey anlamayan asıl laf kalabalığı yapansın..Feto o kadar parayı pulu okul yaptıracak kadar nakiti nerden buluyor onu söylesene sen bize yani kısacası sen bana fetonun böyle işler yapmadığını savunuyorsun senin bana yapmadığını inandırmak için kanıt göstermen lazım benim sana değil.Ben öteki yorumlarda da açıkladım açıklayacağımı bu kadar sen sadece zavallısın sidik yarışından başka bir şey yapmıyorsun yok laf kalabalığı yok kuyruk acısı bilmem ne müneccim b*ku mu yedin bilmiyorum ki arkadaş..

Buda son sözüm
Demişsin ama nese senden bunu beklemek hata zaten...

Amacım sidik yarıştırmak değil...Ortaya ciddi bir iddia attın ve kanıtlayamadın...
Okulların parası yapılan bağışlardan geliyor veya yardım eden işadamlarından...Zaten okullar ücretli...
Gerçekten hiçbirşey bilmiyorsun bunu seni yermek için söylemiyorum.Ama azıcık araştırmanı tavsiye ederim.Direk insanların isimleriyle alay edip çamur atmakla yürümez bu iş.

Yazmıcam bir daha bişey bu konu hakkında görüşlerim ortada...

Cakowx said:
Buda son sözüm
Demişsin ama nese senden bunu beklemek hata zaten...

Amacım sidik yarıştırmak değil...Ortaya ciddi bir iddia attın ve kanıtlayamadın...
Okulların parası yapılan bağışlardan geliyor veya yardım eden işadamlarından...Zaten okullar ücretli...
Gerçekten hiçbirşey bilmiyorsun bunu seni yermek için söylemiyorum.Ama azıcık araştırmanı tavsiye ederim.Direk insanların isimleriyle alay edip çamur atmakla yürümez bu iş.

Yazmıcam bir daha bişey bu konu hakkında görüşlerim ortada...

Keşke gerçek hayatta senin gibilerle yüz yüze olabilsem gogılsız ne yaparsınız merak ediyorum.Bak hala kanıtlayamadım diyo ya bu ülkede neden en zengin insanlar nur cemaati feto cemaati üyesi neden onu söylermisin bir ? Bir şey soracağım o okullar nasıl ücretli oluyor bağış yapılıyor okul yaptırılıyor fakir insanlara daha çok afrikada bir sürü fetonun okulu var ne ücretinden bahsediyorsun sen ?

@Cakowx Ben MİR_73'ün iddialarını kanıtlayabilirim. Bana biraz zaman tanı ama. Birde fetullahın hristiyanları nasıl cennete doldurduğu, faiz yediği, kiliseye yardım yaptığı ve daha birsürü. Hepsini kanıtlarla önüne sunacağım.

Abi bilgisayar başından kalkıp namaza gitmeye üşenen yaşıtlarım ve yaşıma yakın(Rakamsal olarak yüksek,zihinsel olarak düşük yakın deyip geçelim :grin:) insanların gidip düzenli namaz kılan yaşıtlarına kötü bir gözle bakmasını anlayamıyorum.Cemaatlere kötü diyen zihniyetede sövesim geliyor.Cemaatlerin Türkiye'ye getirdiği tek bir eksiyi göstersin birisi ALLAH aşkına."Atatürkçü"olanolduğunu sanan sayın dostlar,Atatürk'ün kurduğu cemaatler listesi ve bu cemaatlerden orduya getirilen asker sayısınıda söylesin hazır zahmet etmişken.

GökTürkHakaniKemal said:
Abi bilgisayar başından kalkıp namaza gitmeye üşenen yaşıtlarım ve yaşıma yakın(Rakamsal olarak yüksek,zihinsel olarak düşük yakın deyip geçelim :grin:) insanların gidip düzenli namaz kılan yaşıtlarına kötü bir gözle bakmasını anlayamıyorum.Cemaatlere kötü diyen zihniyetede sövesim geliyor.Cemaatlerin Türkiye'ye getirdiği tek bir eksiyi göstersin birisi ALLAH aşkına."Atatürkçü"olanolduğunu sanan sayın dostlar,Atatürk'ün kurduğu cemaatler listesi ve bu cemaatlerden orduya getirilen asker sayısınıda söylesin hazır zahmet etmişken.

Son söylediğin hariç katılıyorum(tabi fetullah cemaatinin getirdiği pislikleri kastetmiyorsan). Atatürk'ün cemaat kurduğunu falan hiç duymadım. Kaynak göster. Tabi ders kitaplarından değil  :grin:

GökTürkHakaniKemal said:

Atatürk'ün kapattırmadığı tek cemaat Özbekler Tekkesinde bulunan cemaattir. Onun dışında bilinen tüm cemaatler dağıtılmıştır.

Konu dışı ama arkadaşlar burada tartıştıklarımız burada kalır. Ben burda konuyu açan SilentHunter den farklı bir düşünce beyan ettiysem o kalkıp başka bir konuda bana hakaret edemez

Bu konuda benim nick'imi bir terörist ismine benzetmiştir ki ben bunu en büyük hakaret sayarım bakınız:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,181506.0.html

AltairIbnLa-Ahad said:
Konu dışı ama arkadaşlar burada tartıştıklarımız burada kalır. Ben burda konuyu açan SilentHunter den farklı bir düşünce beyan ettiysem o kalkıp başka bir konuda bana hakaret edemez

Bu konuda benim nick'imi bir terörist ismine benzetmiştir ki ben bunu en büyük hakaret sayarım bakınız:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,181506.0.html

Bence resmen saygısızlık yapmış. Özür dilemesi gerek. Forumda böyle kinciler olduğu sürece güzelce tartışamayız zaten

Yahu konu ile tam alakalı değil fakat, size bir şey sormak istiyorum.
Türk tarihin'de, hani bilirsiniz ya, "Haçlılar" vardır'ya. Onlar gibi, kökden dinci, bir tarikat varmı ?

"Taliban" diyen olursa konuyu terk ederim.

Chake_mate said:
Türk tarihin'de, hani bilirsiniz ya, "Haçlılar" vardır'ya. Onlar gibi, kökden dinci, bir tarikat varmı ?

Sen oluşumundan beri dinciliği mi kastediyorsun? Hala Mevleviler var, dergahları var.

sadooocuk said:
GökTürkHakaniKemal said:

Son söylediğin hariç katılıyorum(tabi fetullah cemaatinin getirdiği pislikleri kastetmiyorsan). Atatürk'ün cemaat kurduğunu falan hiç duymadım. Kaynak göster. Tabi ders kitaplarından değil  :grin:
Şamda kurduğu bir cemiyet vardı vatan ve hürriyet diye :grin: Cemiyetle cemaati karıştırmışım :razz:
Ama o dönemde türk halkının savaşacağı 2 sebep vardı:Namus elden gidiyor diye(Ki vatan çoktan işgal edilmiş,namus gitmekte.)ve din elden gidiyor diye(Ki itilaf devletleri camileri hiç tereddütsüz topa tutmuş.)Cemaatler o dönem halkı örgütlemiş ve din için savaşmış,sizin fetullah dediğiniz adamın cemaatiyle gerçek cemaatler arasında çok fark vardır.

Atatürk'ün Milliyetçiliğini gözardı et cemaatleri öne çıkar, sen ne biçim insansın öyle? Yok örgütledi carttı curttu. Zararları olanlara da bak bir önce, sadece iyi yanını(sana göre) bilmek yetmez.

Tatar_Han said:
Chake_mate said:

Sen oluşumundan beri dinciliği mi kastediyorsun? Hala Mevleviler var, dergahları var.

Bilemiyorum, hani, ne bileyim "Haçlılar" gibi "Müslüman"lık adına ortaçağ'da, çıkıp savaşan'lar varmı ?

Chake_mate said:
Tatar_Han said:
Chake_mate said:

Bilemiyorum, hani, ne bileyim "Haçlılar" gibi "Müslüman"lık adına ortaçağ'da, çıkıp savaşan'lar varmı ?
Ohannesburg,cihad ne demek bilin mi?

Cihad'ın ne demek olduğunu biliyorum. Ben bir isim altında toplanmış'lardan bahsediyorum. Cihad, tamamen karmaşık ve krallık'lar arası olan birşey'dir. Ben sadece kendi isimleri ile öne çıkan "Müslüman" bir tarikat'den bahsediyorum.

Tatar_Han said:
Atatürk'ün Milliyetçiliğini gözardı et cemaatleri öne çıkar, sen ne biçim insansın öyle? Yok örgütledi carttı curttu. Zararları olanlara da bak bir önce, sadece iyi yanını(sana göre) bilmek yetmez.

Atatürk anadoluya gönderilmeden önce zaten sizin yobaz dediğiniz ve sonradan asılan hacılar hocalar mollalar halkı örgütlemeye çalışıyordu.Atatürk o hocaların desteğini almasaydı halkında desteğini alamazdı.

sadooocuk said:
Tatar_Han said:

Atatürk anadoluya gönderilmeden önce zaten sizin yobaz dediğiniz ve sonradan asılan hacılar hocalar mollalar halkı örgütlemeye çalışıyordu.Atatürk o hocaların desteğini almasaydı halkında desteğini alamazdı.

Alırdı. Bir Lider, halkının desteğini almanın yolunu mutlaka bulurdu. Başbuğ Atatürk de bulurdu.

Chake_mate said:
Cihad'ın ne demek olduğunu biliyorum. Ben bir isim altında toplanmış'lardan bahsediyorum. Cihad, tamamen karmaşık ve krallık'lar arası olan birşey'dir. Ben sadece kendi isimleri ile öne çıkan "Müslüman" bir tarikat'den bahsediyorum.

İslamiyet adına savaşanlar mı? Şimdi Haçlılar zaten Hristiyanlara verilen ad, savaşan tarikatlar pek yok diye biliyorum. Ama tarikat veya cemaat dışında istiyorsan, Mevleviler Kanal harekatına katılmıştı bunu belirteyim sadece, Müslümanlar içinde de vardır ama araştırmak lazım.

Chake, Osmanlı Imparatorluğu (ki ben imparatorluk denilmesine karşıyım). Birçoğu Osmanlının neden Avrupayı feth etmeyip, Afrikaya ve Asyaya yöneldiğini bilmez. Hatta ne işimiz varmış Yemen'de, gidip Avrupayı feth etseymiş ta deyip laf atarlar. Osmanlının cihad anlayışı buydu.
Haçlı seferleri mesela, su üstünde kutsal diyarları kurtarmak. Pehh. Gittikleri yerleri yağmalamış, doğuyu sömürmüşler. Islamda böyle bir hareket olmaz, olamaz. Sadece müslümanlığı yaymaktır o kadar. Haydi cenk edelim, yakıp yıkıp sancak dikelim dememişlerdir. Osmanlının büyük olmasının sırrı da kılıçla, topla tüfekle değil, imanla yürekleri feth etmesidir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom