Ders:Multiplayer Map Yapımı Video Serisi (Ders 3 eklendi)

Users who are viewing this thread

İyide admin toolun işi ne?

EDİT: Custom scene maplari için sanırım.

Öncelikle başarılar dilerim. Zor iştir ders hazırlamak. Bazı önerilerim olacak videolar hakkında. Daha kaliteli olmasını isterim, eminim sen de istiyorsundur. Videoları txt olarak yapmak yerine sesli olarak hazırlayabilirsin, hem süreden kesmiş olursun hem de daha iyi anlaşılır. Ya da yapaibliyorsan bir video düzenleme programı ile videoyu çektikten sonra üzerine yazılar ekleyebilirsin. Devamını dilerim.

Ubsilon Xefor Cioss said:
Videoları txt olarak yapmak yerine sesli olarak hazırlayabilirsin, hem süreden kesmiş olursun hem de daha iyi anlaşılır.

yapmak isterimde mikrofonum bozuk tamirde gelmedi daha o yüzden böyle yaptım kaliteyi arttırmak istiyorumda arttırınca bazen oyunu açtığım zaman video oyunu siyah çekiyor o yüzden yapmıyorum. ama bir dahakine arttırım

Bilgisayarıma format attım 2 konu daha çekmiştim ama silindi yakın zamanda tekrar çekeceğim

ya şimdi ben harita yapmayı biliyorum ama passage eklemeyi bilmiyorum  onun hakkında yardım lazım bana passage hangi konuda diye bütün videoları indirmektense buraya sormayı yeğledim.

daha önceki yazdıklarımı buraya kopyalıyım:

passage eklerken kapının önüne mi ortasına mı arkasına mı ekliyoruz ve passage'daki menu item no ya yazdığımız değer neyi değiştirir kaç ve kaç arası değer alır

ve

koyacağımız entry point (mp scene için) 0-64 olmamalı diye tahmin ediyorum siege falan da katarsak hesaba 140'tan ihtibaren bir entry point belirlenmeli sanırım (?)

yok ben sp için değil mp için passage yapmak istiyorum mesela sallıyım bi şey
eski kale map'inde bi yere kapı ve dibine passage koydum beni kiliseye göndercek öyle bi şey olabilir mi yani kendim multiplayer için map yapıyorum bayrak kapmaca için baseleri interior şeklinde düşündüm ama interiordan çıkılmıyor biliyorsunuz bunun için passage kullanmayı düşündüm ama daha önce hiç kullanmadığım için sorayım dedim.
mesela ben passage'ın entry point 140'a çıkmasını istiyorum base'in birine entry point 140 koyunca passage'ı nasıl ayarlamalıyım onu söyleyebilir misiniz ?

1-)Merhaba ben multiplayer bir mape passage eklemek istiyorum.
Amacım tam olarak şu: Multiplayerda (mesela capture the flag) iki tarafın base interior şeklinde olcak bi de meydan olcak baselerden meydanlara meydandan baselere kapı olcak bu kapılara passage ekleyip karakteri geçirmek

Ama yapılamıyordur büyük ihtimal. çünkü saçma geldi bana :grin:

2-)Passage hakkında bir bilgim yok hiç kullnmadım araştırayım dedim singleda bi mapten diğerine (şehir için shop mesela) o tarz geçiş sağlıyomuş multide münkün değil gibi geldi ama şansımı denemek istiyorum

3-)bir de ben interior prop daha önce kullandım dışardan giriliyor içerden çıkılmıyor. çıkılabilmesi için bi yöntem söyleseniz yukardakine gerek kalmaz. spr_exit_16m diye bi prop vardı denedim ama beceremedim o prop ne işe yarar ?

4-)Moveable ladderlardan kaç tanesi tek bir entry pointe eklenebilir ve entry pointten kaç m uzakta çalışır. ( mesela bi entry pointe üç merdiven yerleştirdim ve her biri onar metrelikti iki tanesi çalıştı bir tanesi çalışmadı sınır 20-30 arası bi şey ama kesin rakam lazım bana)

5-)bi de coop için bi scene yapmıştım kale içinde biz dışarda askerler falan 0-64 kale içi 70-73 kale içi 74-90 arası dışarıya koydum entry pointleri ama bu mapte siege açabilmek için kale içine 66 entry point koydum 32-63 dışarıya aldım şimdi siege açtığımda bazen attackers içerde spawn oluyor bunun nedeni içerdeki 70-73 entry point mi (32-63 etkili oluyor diye biliyordum tuhaf geldi)

beyler benden sonra konu açanların konularına cevap gelmiş benimkine gelmiyor bilmediğinizden değil ya fazla geldi üşendiniz ya da başlık ilgi çekmedi ben de flood yapıp başlığı üste taşımak zorunda kaldım lütfen yardım edin bana yaptığım maplerde bu şekil kullanabileceğim bir passage var mı ?

bir de warbandde bi map vardı 20-30 tane minder vardı minderin birine çıkınca o minderin eşine havadan gönderiyordu ( minder havada hareket ediyordu ve gideceği yere gelince duruyordu ) yaa belgelerimden bakıcaktım da warbandi sildikten sonra pcye bi de format atmıştım bi ara gitmiş o yüzden .sco dosyasını bulamadım o hangi scene proptur fire&swordda da var mıdır acaba bilen söylerse çok sevinicem :smile:

Back
Top Bottom