türk tarihini anlatan kaç film vardır?

Users who are viewing this thread

yasinali32

Banned
Arkadaşlar ben tarihsel filmlere bayılırım.Ama hep şu ingilterenin fransanın ispanyanın yada herhangi bir avrupa devletinin binlerce tarihini anlatan film mi var.evet onları tarihini anlatan filmlerde iyi oluyo ama bizim tarihimiz bir başka olur.tarihimizle ilgili aslında büssürü film çekilebilir.mesela:malazgirt şavaşıyla ilgili olabilir veya göktürk devletini anlatın veya da avrupa hun devletinin başında bulunan attilanın avrupalıları nasıl dize getirdiğini falan filan işte.Moğollar bile kendi tarihini çekti(cengiz han ).Yani anlayacağınız bizim türklerin yaptığı filmler tamamen para kazanmaya yönelik:örnek:recep ivedik  kutsal damacana aklıma gelmiyor pek bugün ama büssürü komedi filan hep böyle filmlerş.La 90 yıllarında çekilen tarkan,battal gazi gibi filmleri bu teknolojiyle niye çekilmiyor arkadaş  :mad: yani size söylemek istediğim.Bildiğiniz türk tarihini anlatan özellikle hunlar dönemi olsun bildiğiniz türk tarihiyle ilgili film varsa lütfen adını yazın.kısa tutmak istedim olmadı.son birşey daha arkadaşlar lütfen konu dışında yorum veya alylar olmasın.şimdiden sağolasınız

muhteşem yüzyıl :lol: ayrıca moğollar çekmedi o cengiz hanı salak o film rus yapımı ayrıca cengizde türk sadece askerleri moğol. ayrıca o filmler b0k gibi para istiyor farkında mısın? ayrıca atıl kurtun neresi mantıklı ya da 30 metreden uçan adam?

UngaBunga said:
muhteşem yüzyıl :lol: ayrıca moğollar çekmedi o cengiz hanı salak o film rus yapımı ayrıca cengizde türk sadece askerleri moğol. ayrıca o filmler b0k gibi para istiyor farkında mısın? ayrıca atıl kurtun neresi mantıklı ya da 30 metreden uçan adam?

Adam film istiyor sen muhteşem yüzyıl diyorsun.Tamamen kurgu bir dizi zaten.Atalarımıza biraz saygıları olsun

Bayağı saygılılar orada gerçekte olup da verilmeyen şeyler de var.

sadooocuk said:
UngaBunga said:

Adam film istiyor sen muhteşem yüzyıl diyorsun.Tamamen kurgu bir dizi zaten.Atalarımıza biraz saygıları olsun

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.Bence Osmanlı'yı tanıtmak için hoş bir dizi en azından öteki Türk dizilerinden kat kat daha kaliteli.Ha bir iki tane andaval dalga geçebilir ona lafım yok.Adı üstünde andaval.

Hürrem  sülüman vb vb gibisinden

MîR_73 said:
sadooocuk said:
UngaBunga said:

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.

Vay be, aynı şeyi demişiz hemen hemen.

@ sado dağıl liseli
@mir yavuzun hayatına bak anaokulu terk
@Tatar evet katılıyorum

La ben size bir film ismi yazın dedim siz yazdığım şeyler hakkında yorum yazıyorsunuz.neden her forymda böyle şeyler oluyor bir konu açarsın adam konuya degil yazdığın şeylere yorum yapar kendi düşüncemi söyledim sadece :cry:

UngaBunga said:
@ sado dağıl liseli
@mir yavuzun hayatına bak anaokulu terk
@Tatar evet katılıyorum

@Ungabunga kafası karışmış homosapien

Yavuz'u hariç kılıyorum yazacaktım lakin oda büyük bir devletin padişahı diye düşünüyorum ha? böyle şeylere sahip olması çok mu saçma?

yasinali32 said:
La ben size bir film ismi yazın dedim siz yazdığım şeyler hakkında yorum yazıyorsunuz.neden her forymda böyle şeyler oluyor bir konu açarsın adam konuya degil yazdığın şeylere yorum yapar kendi düşüncemi söyledim sadece :cry:

burada laf olsun diye soracağına yazsaydın google a şimdi film izliyor olacaktın.

Arkadaşlar yanıtlara baktım hep alaylı ilk yorumu yapan kişi mesela alay etmiş biz burda tarihimizle ilgili film arıyoruz.internete türk tarihiyle ilgili film yazıyorum bişey çıkmıo.ondan forumlardaki insanların türk tarihiyle ilgili film biliyorlar mı diye yazdım.şimdi internette türk tarihiyle ilgili film yazıyom birşey çıkmadı yazdım ya yine konu hakkında degil şu söylediğim sözcükle ilgili yorum yazan olur elbet.

MîR_73 said:
sadooocuk said:
UngaBunga said:

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.Bence Osmanlı'yı tanıtmak için hoş bir dizi en azından öteki Türk dizilerinden kat kat daha kaliteli.Ha bir iki tane andaval dalga geçebilir ona lafım yok.Adı üstünde andaval.

Hürrem  sülüman vb vb gibisinden

Ben ona yanlış demedim.Haremde cariyeler var tabi.Padişahın hanımları da birden fazla.Ama padişahın sanki devlet işlerinden vakti varda hareme giriyor.Dizi resmen haremde geçiyor.Ordan burdan hatta diziden duyduklarınızla padişaha iftiralar atıyorsunuz.Dizinin tarih danışmanı bile kurgu diyor dizi için.Tarih öğrenin biraz.

@sadoocuk maalesef hiç kimse bu konuda objektif değil yahu adam insan insan! Ayrıcada erkek.Kocaman bir imparatorluk kralı ve erkek feodalizminin en çok yaşandığı dönem yüzlerce cariyesi olması gayet normal bir şey ben kanuniye hiç iftira falanda atmadım ki atsam elime ne geçicek?

@yasinali32 Eve Giden Yol 1914 diye bir film vardı hoşuma gitmişti savaş döneminde suriye topraklarında geçenleri anlatıyor.Aşk meşk var tabii ama onun dışında güzel savaş sahneleri falan da var.

Zeka küpü sadococuk, gerçekte devletin çoğu işini devşirme vezirler, paşalar ve sadrazamlar yapıyor zaten.

Tatar_Han said:
Zeka küpü sadococuk, gerçekte devletin çoğu işini devşirme vezirler, paşalar ve sadrazamlar yapıyor zaten.

Tabi canım padişah hep haremde eğleniyor devlet işlerini paşalar,sadrazamlar yürütüyor.

sadooocuk said:
Tatar_Han said:

Tabi canım padişah hep haremde eğleniyor devlet işlerini paşalar,sadrazamlar yürütüyor.

Hep haremde eğlenmiyor, avcılık da yapıyor, sefere de çıkıyor.

Tatar_Han said:
sadooocuk said:
Tatar_Han said:

Hep haremde eğlenmiyor, avcılık da yapıyor, sefere de çıkıyor.

"Muhteşem" bir tespit.Sen git bebeleri kandır.

Back
Top Bottom