Photoshop ile Sancağa Eklenen Sembole Dalga Efekti Vermek.

Users who are viewing this thread

Öncelikle eğer sancak taslağınız yoksa Timothy the Knight'ın hazırladığı "Banner Template"yi indiriyoruz.

İndirdiğimiz bannertemplate_big.psd dosyasını açıyoruz. Oradan hangi renk sancak yapacaksak Layers kısmından o renk sancağı seçiyoruz.
ps1.jpg

Ardından Rectangular Marquee Tool ile sancağın tamamını seçiyoruz.
ps2.jpg

Sancağı seçtikten sonra CTRL+C yaparak kopyalıyoruz, File>New... diyoruz, gelen pencerede OK'a tıkladıktan sonra açılan yeni sayfaya CTRL+V ile yapıştırıyoruz.
ps5.jpg

Daha sonra eklemek istediğimiz sembolu açıyoruz, Rectangular Marquee Tool ile tamamını seçiyoruz,  CTRL+C yaparak kopyalıyoruz, sancağımızı yapıştırdığımız sayfayı açarak CTRL+V ile yapıştırıyoruz.
ps7.jpg

Ardından daha önce açtığımız bannertemplate_big.psd dosyasının sayfasına tıklıyoruz, sembolümüzü hangi renk yapacaksak o renk sancağı Layers'dan seçiyoruz, CTRL+C ile kopyalıyoruz, sancağın taslağının bulunduğu sayfaya CTRL+V ile yapıştırıyoruz.
ps9.jpg

Ardından sembolümüzün bulunduğu Layer'a sağ tıklayarak "Select Pixels" diyoruz.
ps10.jpg

Daha sonra resme tıklayarak "Select Inverse" diyoruz.
ps11.jpg

Daha sonra beyaz sancağın bulunduğu katmanı seçip Delete'ye basıyoruz.
ps12.jpg

Bütün işlemleri doğru yaparsanız sancağınız aşağıdaki gibi olacaktır;
totsan1.jpg

saol ders için.bilmediğim yöntemler.dalgalanma efektini değişik yollarla veriyordum bu güzel oldu.

Çok teşekkürler, çok güzel olmuş, hafızamı tazeledim.

iymore said:
Select pixels yokta ondan dedim, nerededir o?

Hayır var fakat adı değişik, tam şu şekilde :
"Select Layer Transparancy"

Teşekkürler iyi anlatım ama ben abode elements serisini kullanıyorum aynı şeyi bunda biliyorsan anlatır mısın?(yada internetten  cs'nin deneme sürümünü mü indirsem)

Back
Top Bottom