Mount Blade with fire and sword

Users who are viewing this thread

catboy

Banned
arkadaşlar ben bu oyunu aldım ama bi kaç sorum var
1. kale veya şehir işgal ederken şehiri alınca kime verileceği nasıl belli oluyor
2. oyunda tünel varmı varsa nerede
3. kamp yaptığınızda bi at arabası ol diye bi şık var öyleydi galiba onda ne oluyo
4. idam edilince ne oluyo
5. mareşal nasıl olunuyo

1. çok bi bilgim yok
2. bizde bunu araştırıyoruz
3.bu savaşlarda mini bir kale gibi savunma yapmana yol açıyor (hızı düşürüyor)
4.Basit ölüyosun ruhuna el fatiha
5.Çeşitli senaryolar var yada taht talibine yardım et...
6.bi bok anlamadım...

Spoiler a almak almak için:[spoiler.][/spoiler.] şeklindeki kodu kullanacaksın. ( . koyduğum yerleri sil)

1-Askerlerin ya da varsa yoldaşın sana kale(Şehir de olabilir.) alındıktan sonra 'kaleyi kime vereceksiniz?' diye soruyor.Kendinize ya da varsa derebeyinize verebilirsiniz.
2-Oyunda tünel yok fakat mahzenler var.Kalelerde bulabilirsin gardiyandan izin alıp mahzenlere girebilirsin.
3-At arabası oyunda düşmanların gibi kamp yapabilmeni sağlar yani seni kısa süreliğine güvende tutar bir nevi sur gibi ama birliğin hızını azaltır.
4-İdam edilince Kayıt ettiğin bölümden geri başlıyorsun.
5-Mareşal eğer bir ülkeyi senaryolarla kral yada derebeyi olarak bulunuyorsan kral arada bir şeçimler yapar bu otomatiktir. Seçimler oylama ile yapılır. Aday olursan diğer adaylarla yarışırsın yada olmak istemezsen onlara oy verirsin. Her derebeyi bir oy olur eğer bir derebeyi ile ilişkin iyise sana oy verebilir en çok oy alan kazanır ve Mareşal olur.
6-Dediğini anlamadım kardeşim.

ridibunda99 said:
1-Askerlerin ya da varsa yoldaşın sana kale(Şehir de olabilir.) alındıktan sonra 'kaleyi kime vereceksiniz?' diye soruyor.Kendinize ya da varsa derebeyinize verebilirsiniz.
2-Oyunda tünel yok fakat mahzenler var.Kalelerde bulabilirsin gardiyandan izin alıp mahzenlere girebilirsin.
3-At arabası oyunda düşmanların gibi kamp yapabilmeni sağlar yani seni kısa süreliğine güvende tutar bir nevi sur gibi ama birliğin hızını azaltır.
4-İdam edilince Kayıt ettiğin bölümden geri başlıyorsun.
5-Mareşal eğer bir ülkeyi senaryolarla kral yada derebeyi olarak bulunuyorsan kral arada bir şeçimler yapar bu otomatiktir. Seçimler oylama ile yapılır. Aday olursan diğer adaylarla yarışırsın yada olmak istemezsen onlara oy verirsin. Her derebeyi bir oy olur eğer bir derebeyi ile ilişkin iyise sana oy verebilir en çok oy alan kazanır ve Mareşal olur.
6-Dediğini anlamadım kardeşim.

Babom bi güzel hortlatmışsın, neyse.

catboy said:
arkadaşlar ben bu oyunu aldım ama bi kaç sorum var
1. kale veya şehir işgal ederken şehiri alınca kime verileceği nasıl belli oluyor
2. oyunda tünel varmı varsa nerede
3. kamp yaptığınızda bi at arabası ol diye bi şık var öyleydi galiba onda ne oluyo
4. idam edilince ne oluyo
5. mareşal nasıl olunuyo
1- diğerleri ile ilişkilerin iyiyse alırsın genelde tek başına feth edersende alırsın.
2- oyunda tünel yok. ismi geçer sadece.
3- onu yaptığında saldırıya uğrarsan seni arabalarla çeviri bir yerde tutar ( ordan çıkablirsin yalnızca üzerine anında gelmelerini engeller)
4- idam edilince oyun biter senin için (kimseyi idam edemezsin :smile:)
5- bir oylama yapılır buna dahil olursan sana fazla fazla oy gelmesini beklerin giremezsen sen oy verirsin.(hileylede mareşal olabilirsin :mrgreen: )

Back
Top Bottom