WB Warband Bakan sorunu çözümü

Users who are viewing this thread

Tatura

Warband da bakan olarak atadığımız kişiler belli bir süre sonra bakanlığı bırakmak istiyor malumunuz.
Bunun çözümünü buldum. daha önce bulundu mu bilmiyorum. Ben bilgilendirme maksadıyla yazıyorum.
Yöneticiler şayet daha önce bulunmamışsa rehbere kaydırırsa sevinirim.

Bakan olarak atadığınız kişi lordların kendi aralarında ki sürtüşmelere çözüm bulamadığından ötürü olacak ki görevi bırakmak istiyor.
Oyun zamanıyla haftada 1 kez bakanınıza gidip "Krallık birliklerimizi güçlendirmek için herhangi bir fikri olup olmadığını" soruyoruz. O da bize örneğin Lord Nizar ile Lord Alayen arasında sürtüşme olduğunu söylüyor.
Bizde lordların arasındaki "Münakaşayı Sonlandır" ıyoruz. Olay bundan ibarettir.
Dikkat: Lordlarla ilişkiniz en az 10 olmalı.

Münakaşa sonlandırılmazsa tüm lordlarla ilişkiniz -2(Dikkat) düşüyor.

Bazen Bakan size mesaj gönderip aciliyeti olan bir işi bildirir. 2 lord arasındaki ilişkinin çirkin boyuta ulaştığını söyler. Bu durumda da acilen müdahale etmelisiniz. Yoksa otoriteniz büyük yara alır.

Lordlar arasında ki münakaşaları engellediğiniz sürece (Otoriteniz güçlenir)seferlere katılımda bir artmada meydana geliyor.

Edit:3 günde bir münakaşa sonlandır görevi alabiliyoruz.
Bugün görevi alıp sonlandırdığımız zaman başka sorunlar varsa  Bakan yine mızmızlanıyor :smile:

Netice olarak;

Bakan dan sürekli görev alıp lordların arasını yaptığınız vakit ne olur. Bende bunu Ymira ya sordum git bakim araştır dedim.

Ymira gidip Yalen de araştırma yaptı. Bu araştırma sonucuna göre Rodok krallığının tam bir istikrar abidesi olduğunu söyledi.

Diğer ırklara mensup npc lere de bu görevi verebilirsiniz. Onlarda size diğer krallıklarda durumun ne olduğunu aktaracaktır.

Lordlar anlaşamıyor ve geri çekilmeye hazırlar veya kandırılmaya hazırlar veya çok sağlamlar gibi.

Eşinizi bakan yaptığınızda da aynı şeyler geçerlidir.

Konuyu daha önce yazmıştım ancak rehberlere eklenmemişti. Sağolsun Master Ronin beni uyardı. Yeniden yeni başlık altına aldım.

Edit:
Bakan sorununu çözemeyen kişilere şunları yapıp bana mesaj atmalarını istiycem.

1- Kendi lehimize kullanabileceğin bir bağlantın var mı diye uygun npc ye sorarak kendi krallıpınız hakkında rapor alın.
2- Krallıktan sürgün ettiğiniz lord var mı?
3-Soylu olmayan bir npc yi soylu yaptınız mı?
4-Npc lordlarınız kimler?
5- Diğer Tüm lordlarınızı

mesaja yazıp bana gönderin sorunun ne olduğunu size söyleyeceğim.

peki benim bakan sürekli fikrim yok fikrim yok diyor ben ne yapacağım? bırakmak istedi bıraktırdım.kimi geçireyim şu an karım leydi hindal mı ne o bakan.

Ali61 said:
peki benim bakan sürekli fikrim yok fikrim yok diyor ben ne yapacağım? bırakmak istedi bıraktırdım.kimi geçireyim şu an karım leydi hindal mı ne o bakan.

Her dakika görev vermez sanırım 3 gün yada 5 günde bir görev veriyor. zaten yazmıştım bunu.

5 tane münakaşa varsa siz birini bitirince  diğerleri için mızmızlanır bakanınız bir süre sonra düzelir.

Forumda bu başlığı okuduğu halde bakan sorununu çözemeyen kişilerin başlıklar açtığını görüyorum.
Bu sebeple 2. postu atma gereği gördüm.

Bakan sorununu çözemeyen kişilere şunları yapıp bana mesaj atmalarını istiycem.

1- Kendi lehimize kullanabileceğin bir bağlantın var mı diye uygun npc ye sorarak kendi krallıpınız hakkında rapor alın.
2- Krallıktan sürgün ettiğiniz lord var mı?
3-Soylu olmayan bir npc yi soylu yaptınız mı?
4-Npc lordlarınız kimler?
5- Diğer Tüm lordlarınızı

mesaja yazıp bana gönderin sorunun ne olduğunu size söyleyeceğim.

Ben swadia krallığında lordum kralla kontun arasını yapacam ama kralın yada kontun yanına gittiğim zaman invaild quest id:210 diye bir yazı çıkıyor bunu nasıl halledeceğim.hata veriyor yani oyunu bi kaçkere de kurdum.Yardımcı olursan sevinirim.

Oyunda hata oluşmuş steam kullanıyorsan sanırım hata onarla halledebilirsin. bu tip şeylerden pek anlamam.

Arkadaşlar bakanın sorunlarını filan hallettiğimizde filan bunu geçiyorum ve şunu soruyorum:Bakan bize benim yerime birini getirirseniz daha detaylı olabilir filan diyor  biz bunun moralini düzelttikten sonra ek seçenekler filan açılıyormu acaba?

Back
Top Bottom