Sözel Bölüm En İyi Meslek Yardım?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar Ben lise 2. sınıf sözel bölüm öğrencisiyim derslerim çok iyi bu bölümden sadece öğretmen olunuyo diyenler var sizce bu bölümden hangi mesleği seçersem meslek sahibi olurum mağlum öğretmenler atanamıyor...

Dersleri senin gibi çok iyi olan yaklaşık 800bin kişi (az yada çok) var,okuması kolaydır ama iyi bir bölümde iyi bir üniversitede okumak zordur derece yapmaya yaklaşman lazım yani...

Sözel bölüm mezunu olmama rağmen hala daha hoşnutsuzum o bölümden mezunu olduğum için. Keşke Tm kasabilseydin hiç değilse.

Halkla ilişkiler, Radyo ve Televizyonculuk, Sosyal Bilimler, Sosyoloji vs. ıvır zıvır. Pek bir seçeneğin yok sözel bölümde.

andac_lord said:
Sözelin iyi ise Hukuk Fakultesi veya Dil,Tarih ve Coğrafya Fakultesine gidebilirsin.

Hukuk Tm ile alakalı biliyorum.

Hukuk sözel ve TM oldu artık daha doğrusu sözelci bir kişi gidip biyoloji öğretmeni olabilir.. (yeni sistem bunu gerektiriyor)

psikolog ol ben öle olcam.1 saat adam anlatıyo sen 2 sey sölüon Haşırttttt geçiron 100 tl yi :grin:.günde 5 müşteri gelse ayda 15 milyara yakın

Arkadaşlar Ben İyi bir öğrenciyim bir kere öğretmenliği kafadan sildim atama bekleyemem ben ...

Psikoloji okumak isterdim de usta Tm cilerle yarışacan ikinci sınavda adam matematik yapcak ben türkçe tarih :S biraz zor gibi ... Psikoloji okumak istiyorum ama nasıl olcak biraz yönlendirirmisiniz...

Cherub2 said:
psikolog ol ben öle olcam.1 saat adam anlatıyo sen 2 sey sölüon Haşırttttt geçiron 100 tl yi :grin:.günde 5 müşteri gelse ayda 15 milyara yakın

Psikolog daha çok TM bölümünden çıkıyor.

Sözel bölümünde en iyi seçenekler halkla ilişkiler, gazetecilik, sosyoloji vb.
Eğer fırsatın varsa öğretmen olma derim.

Lise 2. Sınıftayım arkadaşlar tam ünv hazırlanma dönemindeyim bana şuanda öyle bir meslek söyleyin ki sözel bölümden 4 yıl bittikten sonra fazla beklemeden iş bulayım... Radyo sinema televizyonda düşünüyorum ama nerde iş bulcam ?

Hunİmparatoru said:
Lise 2. Sınıftayım arkadaşlar tam ünv hazırlanma dönemindeyim bana şuanda öyle bir meslek söyleyin ki sözel bölümden 4 yıl bittikten sonra fazla beklemeden iş bulayım... Radyo sinema televizyonda düşünüyorum ama nerde iş bulcam ?

ailen in durumu iyise yönetmen ol.yokosa oyuncu veya yapımcı tarzı bişi olablirsin.ama bunu bize danıscana okulunda PDR cine danısmanı öneririm eger varsa.o seni bilgilendirir

Hunİmparatoru said:

Bu ülkede bunu sorman küfürden farksız :smile: Öyle kolay bir şey nerede var acep? :smile:

Sözel bölümden tercüman olup herhangi bir büyük elçiliğe atanabilirsin. Tabii dediğin kadar iyiysen.

Ya okuldaki PDR 'yi kim görüyo adam beleşten para alıyor :S Radyo,Sinema ve Televizyon okuyup spiker,yorumcu olmak istiyorum ses müsait ama meslek bulabilirmiyim bir yerlerde özel tv kanallarında...

Hunİmparatoru said:
Ya okuldaki PDR 'yi kim görüyo adam beleşten para alıyor :S Radyo,Sinema ve Televizyon okuyup spiker,yorumcu olmak istiyorum ses müsait ama meslek bulabilirmiyim bir yerlerde özel tv kanallarında...

spiker ol bence.sonra satrda''Ellerden ayakların her yerinden öpeyim Rüştüüü''Ciddi olmak gerekirse biraz çevre gerekiryor sanırım o mesleğe ama sen blirsin.

Ah ah keşke matematiğim iyi olsada tmye geçebilseydim.Bende sözel 11. sınıf öğrencisiyim ama hala düşünüyorum kara kara ne meslek seçeceğim ben diye.Umarım yüksek bir puan alabilirimde alandışı tercih yapabilirim ki zor gibi görünüyor zaten.

bence git bi PDR ciyle konuş o daha iy ianlar veya detaylı bi araştırma yap derim.adam sana anlatır su söle bu böle diye ama genede seni tercihin

Yaa okulda pdrci felan yok adamın okula geldiği yok zaten yattığı yerden para kazanıyor...

Çevre işi kolay ünv de çevre edinilir önemli olan ben bu bölümü bitirdikten sonra bir yerde işe girebilecekmiyim... ???

Hunİmparatoru said:
Yaa okulda pdrci felan yok adamın okula geldiği yok zaten yattığı yerden para kazanıyor...

Çevre işi kolay ünv de çevre edinilir önemli olan ben bu bölümü bitirdikten sonra bir yerde işe girebilecekmiyim... ???

çevre üniversite çevresi değil ensesi kalın adamları tanıyor olman gerek televizyonculukta iş bulabilmen için

Spikerlikte diksiyondan çok fiziğe ve dış görüşünüşe bakılıyor bir kaç kurstan sonra diksiyonunu düzeltirsin zaten.Yok şunu ol bunu yap diyorsunuzda işler yaptım ettim demek kadar kolay değil hele türkiyedeki öğrenci nüfusunun %60'ının sözelci olduğu varsayılırsa (rakamlara takılmayın) senin gibi böyle düşünen kimbilir kaç bintane öğrenci var hepside bir yerlere yerleşmek ve garanti iş istiyor senin bu durumda yapman gereken şunu olayımdan çok çok çalıştım anca bu olurum demek.

Back
Top Bottom