WB Warband Kalkanlı vs Kalkansiz Temel Piyade Rehberi

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

yusuforever

Sergeant Knight
SELAMLAR
Size ben elimden geldigince  kalkanli vs kalkansiz karsilaşmalarda ne yapmaniz gerektiginı anlatmaya calısacagim.
Sizin Kalkanli karsinızdakinin kalkansiz oldugunuzu farz edersek:
1- Adamin nasil oynadigina dikkat edin.

ORNEK: Adam cok fake atiyo, fakesiz oynuyo, cok iyi tekme atiyo, tekme atiyo ama berbat, chamber yapiyo vb.
2- Adama karsi taktik uygulayin.

ORNEK: Adam cok fake atiyorsa bazen ard arda durmadan vurun. Adam cok az fake atiyorsa ya adama fake atmadan vura vura biktirin ya da arada bir fake atin. Bekleme taktıgini uygulan. Adam cok iyi tekme atiyo, onun dibine girmemeye dikkat edelim. Adam cok berbat tekme atiyo, ona karsi rahat olun, arkasina gecmeye calisin. Adam cok iyi chamber atiyo, adama vurmadan kafaniza gore bekleyin ya da ses cikarmadan yeni baslayanlarin attigi fake gibi fake atin.(ses cikarmadan cok az hareket eden. Cok anlatamadim da anladiniz iste. :smile: )

3- Tek hedefiniz öldürmek olmasın.

Şöyle ki:
"Ben bu adamı oldurmessem topum lan!" gibi davranırsanız baştan kaybedersiniz. Çünkü heyecan, korku, endişe vb. duygulardan dolayı ne yapacagınızı şaşırırsınız. Onun içinde sakin olun ve adamı yorun. Ya da arkadan sizin dost geliyor. Sakın adama belli etmeyin. Yani kalkanı kapatıp beklemeyin. Normal oynayın. Adam çakarsa tabanları yağlar çünkü. :grin:

4- Tekme atmaya -istisnalar dısında- kalkısmayın.

Yani:
Adam kalkansız ve gepgeniş bir alandasınız. Tekme atmada usta mısınız? Hayır farzediyorum. Kalkanlıyken tekme atınca blok yapamazsınız. Yok oyle şeeey. Bunun için tekme atmaya kimse (istisnalar var) kalkışmasın. Direk yerdesiniz. Ama merdiven gibi dar yerlerdeysiniz, buyrun yapın. Ayrıca benim uyguladıgım bir taktik var. Tekme atmadan once kalkanı geriye atarsanız blok yapabilirsiniz. Çok işe yarıyor haaa. Ciddiyim. :grin:

Not: Moderatorler lutfen 2 postu spam saymayın. Ancak bu kadar yazılıyo. Sıgmiyor yani.

5- Adama karsı kalkanınızı akıllıca kullanın.

Yani:

Kalkanınızın hacmiyle onu korkutun. Üstüne üstüne gidin. Adam ne yapacagını şaşırsın. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Basit:
Adamı hareket et-tir-me-ye-cek-si-niz. :razz: Adamı hareketlerinizle korkutun. Artık fakele mi yapıyorsunuz, chamber mi atıyorsunuz, size kalmış. Ama adam korkmalı.

6- Tekmelerden kaçın.

Yani:
Nereye gideceginizi belli etmeyin. Göbek atar gibi sağa sola gidin. Tekme attımı size isabet ettiremesin. Ama bir ikinci yöntem daha var. Batırma...  Bilirsiniz ki tekme atınca alt blok yapılamıyor. O yüzden batırma fonksiyonu şeklinde adama yaklaşırsanız ve adam orda bir amelelik yapıp tekme atarsa, ahan da canın yarısı gitti. Tabi siz ona vururken aynı anda o da size tekme atabilir. Biliyorsunuz ki adam dayak yerken bile tekme atabilir. Tabiî çok sacma bir şey olur.

Sıra geldik taktiklere...
Simdi size elimden geldigince yardım etmeye çalışacagım.

İsimleri kafama gore veriyorum.

1- Go go go! taktigi

Bu taktikte adama ölümüne girerler. Hiç beklemeden dalarlar. Bu adamlar hep fake atarlar. Öldürmek için acele ederler. Ve bu ikisinden dolayı çok kaybederler. Bunu atlatmanın yollari:
- Çok fakeli oynamayın.
- Hemen öldürmek icin ugraşmayin.
- Sabredin.
- Adam fakeli oynadıgı için arka arkaya 2 defa vurmayı deneyin.

2- Annecimm! taktigi

Bu adamlar korkak davranıs sergiler. Geri kacar, çok fake atmaz, tekme atmayı sever. Öldurmek için acele etmez. Spam yaparlar.
Bunu atlatmanın yolları:
- Sakin olun.
- Acele etmeyin.
- Fakeli oynamayın fakat arada bir 6-7 fake atarsaniz öldürme şansınız artar. Bunlar korkakya(korkak dedigime bakmayın, bende bu taktikle oynuyorum) ölme korkusuyla saldiramazlar.
- Gobek atın. Bu adamlar tekme atmayı sevdigi için size tekme atmaya calısacaktır. O yuzden nereye gittiginizi belli etmeyin.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom