[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

abdulsamed said:
Tam olarak neyden bahsediyorsun ? Açıkcası anlamadım...PS'de Kaplamayı veya UV Mapping esnasında büyüt-küçült olayından mı ?
Photoshop'da kaplama yaparken büyültme olayı.Bende büyültülmüyor.

BioActive said:
abdulsamed said:
Tam olarak neyden bahsediyorsun ? Açıkcası anlamadım...PS'de Kaplamayı veya UV Mapping esnasında büyüt-küçült olayından mı ?
Ctrl+T katmanı kenarlardan tutup büyültme-küçültme diyorsan.
Knife said:
abdulsamed said:
Konuya ilginiz için teşşekkür ederim arkadaşlar.

Aslında zaman bulup PS ile bizzat kendimiz  nasıl tex oluşturabiliriz ve bazı temel bilgiler adı altında ders düşüncem vardı bir türlü zaman bulamadım.Zaten foto kaplama dediğimiz kaplama açıkcası kaplama denilmeyecek kadar hoş gözükmeyen bir yöntem ve oyun grafiklerine pek uyum sağlayamayan ilkel bir yöntem.Hatta yabancı forumda derste mevcuttu oda gayet uygun.

Bu arada PS'de CTRL+T ile resmi büyütme,küçültme vs işlemleri yapabilirsin.[İşlem yapmak istediğin katmanın(layer) seçilmiş olduğundan emin ol]
Teşekkürler bilgi için
aynı soruyu bende sormuştum :grin:

Knife said:
BioActive said:
abdulsamed said:
Çok sağol.Nihayet kaplama yapmaya başladım.
edit:abdulsamed miğer modellemeyi gerekli programlar ile karıştırmışsın haberin ola.

BioActive said:
Knife said:
BioActive said:
abdulsamed said:
edit:abdulsamed miğer modellemeyi gerekli programlar ile karıştırmışsın haberin ola.

Sormak istediğin sorunun  cevabını aldın sanırım... :smile:

Linkler karışmış, biraz önce düzenledim.Uyarı için sağol. :smile:

abdulsamed said:
BioActive said:
Knife said:
BioActive said:
abdulsamed said:

Sormak istediğin sorunun  cevabını aldın sanırım... :smile:

Linkler karışmış, biraz önce düzenledim.Uyarı için sağol. :smile:
Aldım aldım :smile: Bir şey değil.

BioActive said:
Knife said:
BioActive said:
abdulsamed said:
Nedemek abdulsamede teşekkür et başta banada o öğretti  :smile:

Konunun başlığına kaplama da koyabilirsin.Belki kaplama yapmak isteyenler buraya bakmadan "burda modelleme var ya kaplama yok.Geç bunu" diyebilirler.

Kaplamayı bu ders sayesinde öğrendim.Allah razı olsun hocam.  :cool:

Negatrm B. said:
Problemi biraz daha açarsan yardımcı olabilirim.
şimdi şöyle forumndaki derslere göre 3d wingsde kılıcımı tasarladım kapladım ve yine bu derslere göre oyuna eklemeye geldi herşeyi yapıyorum adım adım ama open brfde kılıc gözükmüyo mesh kısmı yani neyse belki olur diye oyuna girdim kılıc eklenmiş ama boş yani elimde var gibi gözüküyo kılıc ama görünmez bi şekilde

modül sistem ile eklediyesen kılıç şöyle olacak:
Code:
["material ismi",         "oyundaki ismi", [("mesh ismi",0)], itp_crush_through|itp_type_two_handed_wpn|itp_merchandise|itp_primary|itp_wooden_parry|itp_unbalanced, itc_morningstar|itcf_carry_mace_left_hip,305 , weight(4.5)|difficulty(13)|spd_rtng(95) | weapon_length(85)|swing_damage(38 , pierce) | thrust_damage(0 ,  pierce),imodbits_mace ],

open brf ile modelini açtığında solda mesh ismi sag üstte material ismi yazarç

Back
Top Bottom