[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

abdulsamed

Grandmaster Knight

• Kırık linkleri "Ö.M" ile bildiriniz.
  • Sorunlarınızı lütfen konuda dile getirin.Bunun için "Ö.M" atmayınız !

>>Gerekenler
-Morgh's Mount & Blade Warband Mod Tools
İndirme Linki-1: Turbobit
İndirme Linki-2: Hitfile

>>Dersler
İndirme Linki-2: Mediafire
İndirme Linki-3: Hitfile
Not: Zendar'da NPC(Yoldaş) bulunmamaktadır."Dört Yol Hanı" na girilememektedir.Zaten amaç temel bilgi vermektir.

>>Gerekenler
İndirme Linki-3: Mediafire
Not[Baş] : Helmet yapmak için kullanabilirsiniz.
Not[Kılıç]: Oyuna atacağınız modelin boyutunu ve koordinatını belirlemek için kullanabilirsiniz

>>Dersler

>>Gerekenler
-DXTBmp Programı
-Warband Module System
-Wings3D Programı
-OpenBrf Programı
-Model ve kaplamanız olaması gerek.Eğer bulamadım diyorsanız dersteki kılıcı kullanabilirsiniz.

>>Linkler
İndirme Linki-1: Wings 3D
İndirme Linki-3:Hitfile
-Bilmenizi isterim, Mouse'nin imleci belirli bir kareden sonra görünmüyor ama pek sorun teşkil etmiyor...

[#Yeni]
"Mavi-Beyaz Kaplama Hatası"

Eğer ki "Modele Kaplamayı Tanıtma Esnasında" kaplamayı yüklediğiniz halde kaplama mavi-beyaz kaplama şeklinde gözüküyorsa bu OpenBRF programıyla bu işlemi ilk kez yapmanız sebebiyle gözüküyor ve bu gayet normal birşey. Burayı açıklamamın sebebi bazı arkadaşların doğru yaptığı halde acelecek karara varıp hata olduğunu zannedip olayı orda kesmesi(İşte bu durumla karşılaşıp soru soranlara boşuna akıl karıştırmamak için aslında devam et mahiyetinde söylediğim "module.ini ye kodları gir ve diğer yolları dersteki gibi uygula" demiştim.) aslında ikinci kez Brf dosyasını açıp bakarsak kaplamayı modele tanıttığımızı somut bir şekilde görebiliriz .Mutlaka aşağıda bahsettiğim sekilde kontrol edin.Kontrol etmeden hata deyip konuya koşturmak yok ! :smile:

Hata olduğu konusunda kesin yargıya varmak için;
İlk başta(kaplama tanıtma esnasında) Mavi-Beyaz Ekran Gözükmesine aldırmadan kayıt edin.
Dönüştürmüş olduğumuz "Brf" doyasını(Dikkat edin obj formatlı dosya değil "Brf" formatlı doyayı açacağız.) OpenBRF ile açın.
İşte şimdi OpenBRF deki tüm sekmeleri(Mes/Mat/Tex) kontrol edin.
Mes sekmesine geldiğinizde modelinize tanıtmak için yüklediğiniz kaplama yerine Mavi-Beyaz Kaplama gözüküyorsa işte o zaman hata var demektir.İşte şimdi konuya koşturun,bundan sonrasına da durun diyen yok size... :smile:

"İkinci kez kontrol ettiniz ve Mes sekmesine geldiğinizde modelinize tanıtmak için yüklediğiniz kapama yerine Mavi-Beyaz Kaplama gözüküyorsa hata olduğunu söyledik ve şimdi.. :"Hemen çözümüne değinelim:

Hata %95 yani çok büyük bir ihtimal Meterial(Mes>Data(Sağda)>Meterial) kısmana kaplamanızın adını doğru girmemenizden kaynaklanıyor.Fark ederseniz %95 dedim, eğer bunu doğru bir şekilde yaptınızdan emin olduğunuz halde, kaplama ismini doğru girdiğiniz halde hata varsa %5 lik bir kısmınıda bir kaç kola ayrılan "diğer hatalar" dediğimiz hatalar oluşturuyor. :smile: Zaten konuya yazarsanız bunu yaptığınız halde hata aldığınızı ben ve forumdaki bu konu hakkında bilgili arkadaşlar mutlaka cevap yazacaktır.

"Modelin Bazı Kısımlarının Gözüküp Bazı Kısımlarının Gözükmemesi"

Bunun için tek bir çözüm yolu var ancak ileride olası hataları da beraberinde getirmemesi ve sonra sizi de uğraştırmaması açısından mutlaka M&B Warban'da yükleyeceğiniz her modelinize bu şeceneği uygulayın

"Modelinizi komple seçin>Sağa Tıklayın>Tesselate>Triangulate"

"Unable To Open File Hatası"

Bu hata oyunu item ekledikten sonra tabi yanlış şekilde item ekledikten sonra :smile: Loading ekranı dolarken alacaksınız. Çözümüne gelelim:
"module.ini" dosyasındaki girdiğimiz kodda modelin mes(h) ismini yanlış girmemizden kaynaklanıyor.
Örnek verecek olursak modelimizin mes(h) ismi "strong" olsun:
"load_mod_resource = x"
x yerine tam doğru şekilde "strong" yazın ve kayıt edin.
Mes(h):Brf formatındaki dosyayı OpenBRf ile açtımızda modelimizin mes(h) ismi orda yazacaktır

"Warband Mod Tool Programı İle İgili Bir Hata"

NEN2BO.png

-Emeğe saygı olarak eğer bu bölümü başka bir konuda ya da forumda paylaşacak olanlar için Adımın ve Alınıtı olduğunun belirtilmesini rica ediyorum.

"Kodlama ve modelleme için İhtiyacınız olan tüm programları burdan indirebilirsiniz.[Toplu Halde] "​

İçerisindeki Programlar:
>>
DXTBmp
>>OpenBrf
>>Warband Module System
>>Wings3D(Eski ve Yeni sürümler)
>>Morghs MB Warband Mod Tools v 1.30

• Konuya ilginizi belirtmek adına bir teşşekkür etmeyi ihmal etmeyelim. :smile:
  • SON Güncelleme: 03.02.2020 !

Last edited:
tamamdır eklemeyi başardım ama bi terslikmi var burda  :mrgreen: :mrgreen:
http://img508.imageshack.us/i/adszzv.jpg/

boyunu nasıl düzeltiyoruz?

MoJiTo said:

O boy ne öyle adamı ortadan ikiye böler bu kılıç

facuk95 said:
MoJiTo said:

O boy ne öyle adamı ortadan ikiye böler bu kılıç

diyorum işte nasıl düzelticez o boyunu :grin: birde sapının bi kısmı görünmüyor o nasıl oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

İlk önce kendi kılıcını(obj formatlı olanı...) Wings3d de aç (herhalde modellemek için Wings3d yi kullanıyorsundur).Dersteki kılıcı indir (Yukarıda linki var.) ve File>İmport>Wavefront(.obj) ile wing3d ye importla ve kendi kılıcını, derste kullandığım kılıcın boyutuna getir ve tekrar (.obj) olarak Export yap ayrıca brfeditten tekrar modele kaplamasını tanıtman gerek..

abdulsamed said:
İlk önce kendi kılıcını(obj formatlı olanı...) Wings3d de aç (herhalde modellemek için Wings3d yi kullanıyorsundur).Dersteki kılıcı indir (Yukarıda linki var.) ve File>İmport>Wavefront(.obj) ile wing3d ye importla ve kendi kılıcını, derste kullandığım kılıcın boyutuna getir ve tekrar (.obj) olarak Export yap ayrıca brfeditten tekrar modele kaplamasını tanıtman gerek..

eyvallah saolasın gerek kalmadı hallettim deneyerek  :mrgreen:

ya herşeyi geçtim oyuna ekliyorum ancak eklediğim kılıçların bazı kısımları görünmüyor bozuk görünüyor.birde hani bi kod vermişsin ya en başta kılıcı eline almak için..o kodu eski haline getirip bu silahları satıcılarda nasıl göstercez..hiç bir silahçıda görünmüyor silahlar..

Silverlight said:
videonun link uçmuş "Bu dosya ya telif hakkı iddiası nedeniyle veya yükleyen kişi tarafından silinmiştir." diyor HotFile

Tamam hemen yeniden upload 'lıyorum.

4 saat sonra:

Linki yeniledim.İndirebilirsiniz

Back
Top Bottom