[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

modeli open brf ile açtığımda model gözükmüyo o yüzden materyalde ekleyemiyorum sorunum tamda bu ya :S

şimdi en baştan başlayalım belki kaçırdığın bir şey olmuştur:
wingsle modelini export diyip .obj olarak kaydettin
sonra openbrfyi açıp import deyip static mesh i tıklıyacaksın
ardından kaplaması için import deyip new material tıklıcaksın
modelinin materyal kısmına texture dosyanın adını koyup .brf olarak kaydedeceksin.

bu adımları tamamen yaptınmı?özellikle son kısmı.

wingsle modelini export diyip .obj olarak kaydettin----yaptım
sonra openbrfyi açıp import deyip static mesh i tıklıyacaksın----yaptım
ardından kaplaması için import deyip new material tıklıcaksın----yaptım
modelinin materyal kısmına texture dosyanın adını koyup .brf olarak kaydedeceksin.----yaptım

hemde defalarca yine openbrf de modelim gözükmüyo 3d wings de bişey mi yapmam gerekiyo exportdan başka :S modelin üstünde felan

İlk Once Wingsde Yaptığın Kılıcın Yedeğini Al. Sonra Modeli Combine Yap. Ondan Sonra Wingsde Sağ Tıkla Tesselate Bas Sonra Triangulateye Bas. Bir De Böyle Dene. Cevap Yazarsan Sevinirim.

oda bi çözüm tabiki :smile: hemen deneyip editliyorum

edit: bu sefer open brfde kaplamalı bi şekilde var ama oyunda yine yok elimde var gibi ama gözükmüyo yine

edit2:eek:yunda iken şöyle bi hata da var "unable to find mesh 'kılıcımın adı'" böyle bi hata veriyo

Kılıcının adı "Kılıcımın adı" mı? Kodlama ve OpenBRF aşamalarında boşluk yerine "_" koy. Öbür türlü aldığın hata ise modelin mesh ismi hatalı. Oyun bulamadığı için hata veriyor. Bu durumda mesh ismini tekrar kontrol etmen gerek.

kayıtlı :smile: sorunu çözdüm open brfde dosyayı açtım mesh ismine baktım mesh ismi farklıydı  ismi değiştirdim brf dosyasıyla aynı ismi koydum sanırım brf dosyasıyla ismi aynı olucaktı artık sorun kalmadı hepinize teşekkürler gerçekten güzel bi forum burası :smile:

Bir önceki iletimde vermişim cevabı. Bazı problemli kişiler haricinde kaliteli bir forumdur. Forum kurallarına aykırı davranmadıkça hoş karşılanırsın, ayrıca kendini bu bölüm ile kısıtlama. İstiyorsan kendini tanıtabilecek konular mevcut, konu dışı bölümünde.

Yıllar sonra gireyim dedim neler var diye.
Baktım burası hala tarla.Demek ki zamanında doğru iş yapmışız.
Ben,Seppuka,Abdul dersleri birleştirerek.

Arkadaşlar öncelikle daha yeniyim :smile: Kuralları yeni yeni okuyorum...Arkadaşlar eğer mod yapma dersi varsa (asker ekleme...) bana söyliyebilirmi???

Kardeş aynısını yaptım. [.....] adlı  Bi karakter. Köylüden sonra o geliyor rütbe olarak ama o yaptığım karakterden sonrada praven tüccarı geliyor basıyorum ona bakıyorum praven tüccarı askerlerime katılmış :smile:

Hacı ya, ben her şeyi hallettim open brf falan tamam. Build Module de çalıştırdım. Hiç hata falan vermedi. Ama oyuna girince görmüyor itemleri. Neden?

Jusdwer said:
Hacı ya, ben her şeyi hallettim open brf falan tamam. Build Module de çalıştırdım. Hiç hata falan vermedi. Ama oyuna girince görmüyor itemleri. Neden?
cheatmenuden daha rahat bulursun itemlerini,

edit:module.ini den load_mod_resource = brfdosyanın adı  şekindede yaptın mı?

Back
Top Bottom