Mount & Blade: Ateş & Kılıç ~ Ana Bilgi Konusu

Sizce Ateş & Kılıç'ın Mount & Blade Serisine kattığı en büyük özellik nedir?

• Oyun motorunun yurt dışına satılarak ithalat yapılmış olması.

Votes: 52 15.6%
  • Fiyatı bakımından en ucuz M&B olması.

Votes: 23 6.9%
  • Geliştirilmiş Tek Oyunculu modu.

Votes: 70 21.0%
  • Gerçek bir dünyada geçmesi.

Votes: 188 56.5%

• Total voters
    333

Users who are viewing this thread

Böyle polonyali yazarin romanindan oyun yapicaklarina Atsizin Bozkurtlar Ölümü romanini oyuna aktarsaymislarya.
Mount & Blade serisi kendi kendini bitirir böyle bir oyunla sonucta bunu herkez eski cagda kiliclarla carpismak icin ok ve yay kullanmak icin oynuyor,  tüfek tabancayla oynamak isteyen zaten  3rd shooter oyunlar oynar , gereksiz bence bu oyun.

Oyun Haritası!
25zpgko.png
M.ArdA yazısı için Humpel'e teşekkürler! :grin:

2 dakikadır m. arda nerde yazıyo diye siyah yazılara odaklanıyordum. Odada tavana bakı bi baktım kocaman ortada duruyo :grin:

Fena olmuyacak gibi. Birde siege control olayını eklerlerse tam oyun olur. (Yani topları mancınıkları kendimiz kullanabilsek gibi)

Ubsilon Xefor Cioss said:
2 dakikadır m. arda nerde yazıyo diye siyah yazılara odaklanıyordum. Odada tavana bakı bi baktım kocaman ortada duruyo :grin:

Fena olmuyacak gibi. Birde siege control olayını eklerlerse tam oyun olur. (Yani topları mancınıkları kendimiz kullanabilsek gibi)

Sus Sus nazar değcek, deme ole :lol:

Bu oyunu aslında ruslar mount blade motoru ile yapmış rusça adı Ogniem i Mieczem ben oyun bir kez oynadım ateşli silahlar çok güçlüler çok uzak mesafeden olmayacak şekilde buldu mu öldürüyor.Özellikle moskova da kremlin güzel yapılmış ve oraya doğru bakınca bilgisayarım kasıyordu.Ateşli silahların kurması da çok uzun sürüyor insan kurulu silahı olunca şükrediyor o derece. Tam kurarken hasar alınca da piskopata bağlayabiliyor insan.(kaçırınca da :grin:)Hussarların kanatlı zırhları harika ama sadece mızrakları var.Zırhlı at yok ama zırhlar var.Oyundaki giysilerle kendini yeniçeri gibi giydirebiliyorsun.Eski versiyonlarda svadya ve vaegirlerin 9-20 kişi civarında olan (genelde) öncü grupları bu oyunda da var.Rus çarının yanına gittiğinizde kendinizi kırmızı halı serilmiş bir yerde buluyorsunuz.Hanlarda ne olduğunu bilmediğim (oynadığım rusçaydı ) ama sanırım bahse girip silahsız dövüşülen adamlar var.harita günümüz finlandiyası civarından moskovaya kadar malesef ki osmanlı topraklarını sıyırıp geçiyor.çok farklı renkte eşyalar var.mermi paketleri var.aynı oklar gibi 12-20 mermi arasında mermi sayısı.Onun dışında pek bildiğim birşey yok çünkü oyun rusçaydı.onun dışında belki değişiklikler olmuştur.(introdaki silahlılar ve atlılar gibi savaşılması imkansız)

Peki nerden indirmiştin sen onu? Linkini versene bi? Bizde bakalım çıkmamış şeyin ilk hali nasılmış diye :roll:

Back
Top Bottom