Mount & Blade: Ateş & Kılıç ~ Ana Bilgi Konusu

Sizce Ateş & Kılıç'ın Mount & Blade Serisine kattığı en büyük özellik nedir?

• Oyun motorunun yurt dışına satılarak ithalat yapılmış olması.

Votes: 52 15.6%
  • Fiyatı bakımından en ucuz M&B olması.

Votes: 23 6.9%
  • Geliştirilmiş Tek Oyunculu modu.

Votes: 70 21.0%
  • Gerçek bir dünyada geçmesi.

Votes: 188 56.5%

• Total voters
    333

Users who are viewing this thread

Steelo said:
StJacquesDeLePee said:
Oyunda Kırım Hanlığı var, Osmanlı İmparatorluğu yok.
Arkadaşlar Osmanlıya bağlı kırım hanlığı demiyormu? evet.Oyunda Constantinapolis var mapte gözüken.Constantinapolis Osmanlınsa nasıl kırım hanlığı oluyor.
Osmanlıya bağlı kırım hanlığı diye saçma birşey mi olur? Rusların fantazisi işte.Sen osmanlı de oyunu yapanlar Kırım hanlığı desin.

Oyunu yapanlar Kırım Hanlığı diyip onların fantazisi oluyorsa, senin Osmanlı demen de senin fantazindir buna saygı duyarım. Ama oyunda Osmanlı yok, Kırım Hanlığı var.

wikipedia'dan:

Kırım Hanlığı veya Kırım Yurdu (öz adı قريم يورتى‎ - Qırım Yurtu; Kırım Tatarcası: Qırım Hanlığı; Rusça: Крымское ханство - Krımskoye khanstvo; Ukraynaca: Кримське ханство - Krims'ke khanstvo ) 1441-1783 yılları arasında Kırım'da hüküm sürmüş Kırım Tatar devletiydi. Altın Orda'nın yerini alan dört Hanlıkların en uzun süre hüküm süreni idi. 1475 yılından, Küçük Kaynarca Antlaşması'nın (1774) imzalanışına kadar Osmanlı İmparatorluğu'na bağlı kaldı.

Kleidophoros said:
Osmanlı'ya bağlı Kırım Hanlığı tam olarak doğru bir ifade. Neresinde hata/fantazi var?
Demek istediğimi anlatamadım ya, Osmanlıya bağlı kırım hanlığı olmaski İstanbul birtek Fatih zamanında ele geçirildi.Osmanlı bağlı kırım hanlığı nasıl oluyor.O yüzden öyle dedim.

warband adını duydurum zaman heycen duşmuştum.Şimdi ise tık yok çünkü özel ir farklılık olmaz mod gibi birşey olucak kesin

King  Arthur said:
İşin onuru kaçtı arkadan vurma olucak.Tabi silahlara dayanıklı kalkan olursa başka :smile:

e siper kazma var, hayvan gibi hareketli kalkan yapma var.. daha ne olsun.

Ayrıca silahların doldurma hızının çoooook yavaş olduğunu + silah ateşlendikten sonra çıkan duman yüzünden

1) yerinizin kabak gibi ortaya çıktığını
2) bir süre önünüzde ne olduğunu göremediğinizi

hatırlatırım. Yani silahlar düşünüldüğü kadar etkin olmayacak... Merak eden ilk videodaki 3:13'e baksın. Süvariye atış yaptıktan sonra resmen koskoca at dumanın ardında görünmez oluyor. Eğer ıskalarsanız böğrünüze yersiniz mızrağı...

Ha tabii yay ve arbaletin aksine, bu meret nereye nişan alırsan oraya atıyor. Öyle uzaktaki adama iki adam boyu yukarıdan atayım anca denk gelir vs.. yok.

furkandelta said:
Oyun çıksın orjinalini hemen alıcam :grin:
ben almayı düşünmüyorum etkilemedi beni ama çıkınca bir bakıcam tabi ki demosuna güzelse alırım ama şimdilik etkilenmedim

Kleidophoros said:
İstanbul ne alaka arkadaşım?
Videoda gördün diye söylüyorsan oyun haritasında var mı biliyor musun İstanbul? Gidilen gelinen bir yer mi biliyor musun?
Constantinapolis var mapte.Gördüm ve sanırım başka şehir olmicak.Oladabilir.

Captain Team Deathmatch

With Fire & Sword's great new multiplayer mode puts players in charge of their own squad of soldiers.
Lead 4 to 24 soldiers into battle. With a total of 16 human captains all leading squads Captain Team Deathmatch is the mode to look to for massive fun!

Yenilikler arasında değişik bir multiplayer modu da var. Sanırım 4-24 kişilik bir birliği kumanda ettiğimiz deathmatch tarzı bir mod. Keyifli olabilir... =)

Ya beyler bakıyorum da hepiniz ateşli silahlardan yakınıyorsunuz... İnanın bana çok bir etkisi olmuyor, inandığınız kadar güçlü değil. Zaten o zamanın silahlarıyla (1900'lere kadar geçerli) SWAT gibi takılamıyorsunuz.
Mount & Musket oynayın, düşamn yanınıza gelene kadar 3 vuruş atabilir, bunlardan biri isabet olursa ne mutlu size. İsabetsizlik de cabası.

Oyuna iki üç şey eklemişler bumu farklılık grafiklerde falan hiçbi değişiklik yok ama yeni konuşmalar ekleyeceklerse güzel olur örneğin normal oyunda 30 tanemi ne görev var bu oyunda bi 100 tane olsun görev yapmayınca zaten canın sıkılıyor hep aynı görevler oluncada.Değişik diplomasi konuşmaları eklesinler mesela örneğin hal hatır sorma nasılsınız Kralım iyiyim canım sen nasılsın falan[biraz komik oldu ama :grin:] Ve oyunda daha çok zırh kask silah olsun ticaret daha çok gelişsin her gün 1 tane kervan geliyosa saat başı kervan gelsin daha çok npc olsun yoldaşlarınızı sağ kolunuz yapabilme olsun örneğin Lezalite 40 adam verelim bizi takip etsin veya şu kaleyi işgal etsin falan gibisinden böyle olursa çok güzel olur açıkcası ben Warbandda mp den başka bi değişiklik göremedim bir tek kral olabiliyorsun o kadar :S.

Videolara bakılırsa gerçekten güzel. Fakat grafiklere baktığımızda vasatın üzerine çıkamıyor.
Aslında bu bir mod. Hikaye bakımındanda warband daha güzel. Fire&Sword açıkcası bana çekici gelmedi.
Genede demosunu oynayınca herşeyi anlarız.

Taleworlds ekibinin bunca zamanda yapabildikleri bu olduğu açıkcası beni üzdü. Daha büyük gelişmeler bekliyordum. Siper açıyorsun fakat animasyon yok ne kazma atıo ne kürek(Bu kendi kendine mi çıkıo birader :smile: )

Bu durumda açıkcası forumdaki(Yabancılar özellikle) onlar uğraşsa bile bazı şeyleri yapabilirler. dikkat çekici olarak kalelerin büyük olması hoşuma gitmedi deyil. Silah kılıç uyarlamasındada bence bir sorun yok gayet ideal.

http://www.youtube.com/watch?v=NGINp5NNQoQ&feature=player_embedded
TRAİLER YAYINLANDI!

Ve benim düşüncem Warband'ın çok çok üzerinde bir oyun olacağı gibi geliyor.

Back
Top Bottom