WB Nerede Ne Oynayalım?

Users who are viewing this thread

Alhedras

Grandmaster Knight
Genel bir server bilgilendirme listesi. Ben en çok takıldığım server'ları ekledim. İsteyenler kendi bildikleri server'ları altına ekleyebilirler. Server bilgilerini, aşağıda yazdığım şekilde yazarsanız daha derli toplu olur.

Not: Rehberlere eklenmesi için işlemleri başlattım. Lütfen rehberlere eklensin diye mesaj yazmayın.

Server Adı: 22nd_Siege_New
Tür: Kuşatma (Siege)
Klan: 22nd Battalion
Oyuncu Sayısı: 222
Oyuncu Profili: Gündüz boş, Öğleden sonra 3-4 gibi 40-50 kişi ile dolmaya başlıyor. Akşam 7-8'den geceyarısına kadar 100-150 civarı oyuncu oluyor. Oyuncuların büyük çoğunluğu acemi, ancak sağlam oyuncular da zaman zaman takılıyor. (bu oyuncular hakkında bilgi isteyen mesaj atsın :smile:)
Kick: Otomatik (skorunuz -3 olduğunda otomatik olarak oyundan atılıyorsunuz), Admin Kontrollü (adminler her zaman bulunmayabilir)
Ban: Otomatik (ikinci kez -3 e ulaşıp kick yerseniz otomatik olarak ban alıyorsunuz), Admin Kontrollü (adminler her zaman bulunmayabilir)
Mod: Native, Standart zırh ve silah setleri. Oyuna başlarken 1000 altın.
Yorum: Çok kalabalık olması maalesef team kill sayısını abartılı bir şekilde arttırıyor ve oyun zaman zaman çekilmez bir hale gelebiliyor. Ayrıca oyuncu sayısı artınca paralel olarak ping de yükseliyor. Yine de bir kuşatmayı hakkıyla oynayabileceğiniz yegane server.

Server Adı: 22nd_Battle_New
Tür: Meydan Savaşı (Battle)
Klan: 22nd Battalion
Oyuncu Sayısı: 222
Oyuncu Profili: Çoğunlukla boş. Artık çok fazla battle oynayan kalmadı.
Kick: Otomatik (skorunuz -3 olduğunda otomatik olarak oyundan atılıyorsunuz), Admin Kontrollü (adminler her zaman bulunmayabilir)
Ban: Otomatik (ikinci kez -3 e ulaşıp kick yerseniz otomatik olarak ban alıyorsunuz), Admin Kontrollü (adminler her zaman bulunmayabilir)
Özel Durum: Bu server klanın antremanları için de kullanılıyor. Zaman zaman şifreli olabilir.

Server Adı: IG_Battlegrounds
Tür: Meydan Savaşı (Battle)
Klan: IG
Oyuncu Sayısı: 50
Oyuncu Profili: Gündüz boş, Akşam 7-8'den geceyarısına kadar 25-35 civarı oyuncu oluyor. Bazı geceler tamamen dolu olabiliyor.
Kick: Oylama ile, Admin Kontrollü (çoğunlukla hazırda bir admin oluyor)
Ban: Admin Kontrollü (çoğunlukla hazırda bir admin oluyor)
Yorum: Bu şekilde devam ettiği sürece, battle oynayabileceğiniz en iyi server.

Server Adı: ZHG
Klan: ZHG (Zendar Hunter's Guild)
Oyuncu Sayısı: 50
Oyuncu Profili: Gündüz boş, Akşam 7-8'den geceyarısına kadar 25-35 civarı oyuncu oluyor. Bazı geceler tamamen dolu olabiliyor.
Mod: Native, Oyuna başlarken 1000 altın. Silah ve Zırh setlerinde "Boş El" özelleştirmesi var. Şöyle ki; silah almadan boş el ile oyuna girerseniz server size rastgele (ve ücretsiz!!!) silah veriyor. Ancak bu silahlar multiplayer ile sınırlı değil. Single player'daki tüm silahlar + oyunda olmayan çakmaklı tabanca gibi bazı gizli silahlar da bu pakete dahil.
Yorum: Farklı silah ve zırh seçenekleri ile eğlenebilir, az sayıdaki oyuncu nedeniyle de pingde sorun yaşamazsınız. Rahat rahat takılayım diyorsanız iyi bir server.

Server Adı: KDL_Siege
Klan: KDL
Oyuncu Sayısı: 64
Oyuncu Profili: Genellikle boş, geceleri 20-30 oyuncu olabiliyor.
Mod: Native, Standart silah ve zırh setleri, Oyuna başlarken 1000 altın.
Yorum: Yine az sayıdaki oyuncu sayesinde pingde sorun yaşanmayan bir server. Ancak oylamalara dikkat edin, kalabalık bir grup oyunda takılıyorsa, canlarını sıktığınız anda oylama açıp sizi oyundan atabilirler.

Ellerine sağlık :smile: Fakat çoğu türk oyuncunun pingleri bu serverlarda 160-170 ping civarı oluyor... 200 kişilik serverlarda oynamak iyi hoş fakat, görüntü 1-2 saniye gecikmeli gelince oyunun pek tadı kalmıyor açıkçası :smile: Ki onu bunu geçrim, benim türk serverlarda bile pingim 190-200 iken... :smile:

Eline sağlık ama bu serverlarda oynamanın hiçbir zevki olmuyor pingler havada uçuşuyor. Bunların yerine türk serverlarını koyaydın güzel olurdu :smile:

Ping olayı değişken. Herkesin farklı olabilir. Örneğin 22nd_siege'in en dolu olduğu anlarda bile benim pingim 120-130'u geçmiyor. KDL, ZHG gibi serverlarda 60-70 civarı bir ping ile oynuyorum.

Bende de Türk serverlarında sorun var. Listemde bir gün çıkan ertesi gün görünmüyor. Eğer sizin bildikleriniz var ise ekleyebilirsiniz.

Alhedras said:
Ping olayı değişken. Herkesin farklı olabilir. Örneğin 22nd_siege'in en dolu olduğu anlarda bile benim pingim 120-130'u geçmiyor. KDL, ZHG gibi serverlarda 60-70 civarı bir ping ile oynuyorum.

Muhtemelen istanbul avrupa yakası veya trakya bölgesinde oturuyorsun. :smile:

Birçok kişi için ping olayı çok büyük bir sorun, klan maçlarında ve antremanlarda bu talihsiz durum defalarca başımıza geldi... Evet, oyuncuların %5'i için ping 60-70lerde iken, kalan %95i için ping 120-130'dan asla inmiyor...

İstanbul - Kartal yani anadolu yakası...

Ancak lütfen bu ping tartışmasını bırakalım. Sonuçta bu başlık server bilgilendirmesi için. İsteyen oyuncu bakar, ping'i yüksekse diğerlerine geçer.

İyide, türkçe foruma açmışsın, ve bütün herkesi bilgilendiriyorsun. Server bilgilendirmesi değilde, daha çok serverlara özendirme amaçlı olduğunu düşünüyorum. Yani şu saatlerde şurda oynayın, daha eğlenceli olur gibi. Yanlış mıyım?

Neyse ellerine sağlık, o kadar uğraşmışsın.

rakibi öldürdüğünde skoruna +1 alırsın. takım arkadaşlarını öldürdüğünde -1. Sonucun -3 çıkması lazım. Yani toplamda kaç team kill yaptığının burada bir önemi yok.

Örneğin 10 rakibi öldürmüşsen 9 da team kill yapmışsan skorun 1 dir. Server'da kalmaya devam edersin. 1 kez rakibi öldürmüşsen, 4 kez takım arkadaşını öldürmüşsen skorun -3 tür, atılırsın.

Aslında pek doğru bir uygulama değil, team kill yapmak isteyen skorunu izlediği sürece (ve bir admin orada olmadığı sürece) istediği kadar team kill yapabiliyor.

Bence nditions duel serverı da eklenmeli bu listeye. İnsan her serverda uçan disklere binme fırsatı yakalayamıyor sonuçta. Oldukça popüler bir düello serverı olduğunu da ekleyelim.

Master Ronin said:
Bence nditions duel serverı da eklenmeli bu listeye. İnsan her serverda uçan disklere binme fırsatı yakalayamıyor sonuçta. Oldukça popüler bir düello serverı olduğunu da ekleyelim.
Uçan disk mi? crpg de takıla takıla çok şey kaçırmışız :grin: nasıl birşeydir o yaw...

Aragorn_Elessar said:
montekristo44 said:
Pardon basit bir soru olacak ama "-3" olmak; hiç öldüremeden üç kez ölmüş olmak mı demek?
Ayriyetten biyerden düşüp ölünce filan -1 alırsın.

bilerek veya bilmeyerek kendini öldürmenin cezalandırıldığı tek online oyun, günah diye mi acaba ? (Yada ben mi yanlış biliyorum?)

Server listesi için emeğine sağlık +1 benden :grin:

Back
Top Bottom