Warband oynarken pc ısınıp kapanıyor :S

Users who are viewing this thread

oguz817

Banned
Sistem özelliklerini bilmiyorum ama eskiden kaldırıyordu ve kapanmıyordu şimdi 10 dakika oynasam da kapanıyor.  Hp Pavilion dv 6 laptopum var .

Oyunda değilken de kapanıyor mu?Eğer ikisindede kapanıyorsa laptobum var diyosun o zaman:
Ekran ile ilgili olabilir.Eğer böyle şeyler devam ederse ekranın monitör ile bağlantısı kopmuş olabilir.Böyle şeyler oluyorsa bilgisayarı yere falan düşürme ani hareketler yapma.  :wink:

İkea dan laptop altılığı aldım , sadece warband da medal of honor 2010 oynayınca kapanmıyor .
Cevap yok mu yua ?

Neyin cevabı olacak ki? Isınıyor alet ve kapanıyor; bunun çözümü ne olabilir; hava almıyordur alet, ayakların üstüne koy, fanı açıkta kalsın. Soğutuculu standlar var ondan al, bi tane ufak fan alıp sağdan soldan bi yerden alete daya hava akımı sağlasın.

Kleidophoros said:
Neyin cevabı olacak ki? Isınıyor alet ve kapanıyor; bunun çözümü ne olabilir; hava almıyordur alet, ayakların üstüne koy, fanı açıkta kalsın. Soğutuculu standlar var ondan al, bi tane ufak fan alıp sağdan soldan bi yerden alete daya hava akımı sağlasın.
Böyle ekran görüntüleri düşük bir oyun için fan mı alacağım ? O kadar kaliteli oyunlar oynarken kapanmıyor fakat Warband oynarken kapanıyor  :shock: Ayaklarımın üstüne koyayım ha  :shock:
Kısır ediyor .

Ayakların üstüne, ayaklarının üstüne değil. Yükselt yani laptopı, hava akışı olsun alt tarafta.
Oyun için almayacaksın fanı, bilgisayar için alacaksın.
"Ekran görüntülerinin düşük" olup olmaması birşey değiştirmez; işlemciyi ve ekran kartını ne kadar yorduğu ile ilgilidir olay; Warband iyi optimize edilmiş bir oyun değil.

Beyler ne yaparsam yanıt alamamıyorum oyunu falan silip yükledim değişmedi tüm oyunları kaldırıyor fakat warband da 2 tur oynayabiliyorum ..  :cry:

oguz817 said:
Beyler ne yaparsam yanıt alamamıyorum oyunu falan silip yükledim değişmedi tüm oyunları kaldırıyor fakat warband da 2 tur oynayabiliyorum ..  :cry:

http://www.log.com.tr/hp-pavilion-dv6/

leptop buysa yeni oyunları kaldırması zor kardeş.
Medal of honoru düşük ayarlarda oynuyorsun sanırım.

Edit: Ekran kartı giriş seviye oyunları açar ama çok donma yapar :smile:

Yok oyunun ayarlarını ellemedim (medal of honor 2010) m2tw need for speed falan da oynuyorum fakat warband ' da pc 10 dakika da ısınıyor :S
http://img831.imageshack.us/i/hppaviliondv61300dv6136.jpg/
http://img153.imageshack.us/i/hppaviliondv61300dv6136.jpg/

Leptop Sogutucu almalısın bende aldım rahatladım.Sende al sende rahatla.%50 performans artar.PC ısınıyorsa tabi
BUYUK-FANLI-LAPTOP-SOGUTUCU-FAN-renk-SEFFAF__30803687_0.jpg

Aynı leptab bende de var. Çok ısınıyor ancak kapanma gibi bir durum olmuyor. Eskiden kaldırıyordu demişsin zaten. Oyuna ek ilave bir şey yaptın mı? Yazılımsal olabilir?

Oyunun grafiklerini düşürerek oynamaya çalış olmadı hala kapanıyorsa 20 25 liraya çok iyi soğutucular var kullanışlı onlardan al ama almam warband a gerek yok diyorsan bilmem ama  unutma ki cr*ck kullanmıyorsan 15 lira verip oyunu aldın oyunu çöpe atmak istemezin bence.

Crack değil , profilimin altında ''at kafası'' var .

Bilemiyorummm , soğutucu iyi bir fikir mi diye düşünüyorummmm
yiğen

Bir arkadaşımda da varmış aynı sorun , (masaüstü onun ki) ben bir servise götürüverem .

Ya mount and bladede olan bir sorun benim pc de atı readon hd 5770 ekran kartı var ve crysis,gta4, metro 2033 gibi oyunları hiçbir şekilde kasmıyor ama mount and blade warbandı kasıyor

Back
Top Bottom