Kuşatmada Kullanılacak Araçlar ve Bazı Öneriler

Users who are viewing this thread

Merhaba, kale kuşatması için birkaç önerim var. (Uçuk olabilir fakat gerçekçi olması için güzel)

1) Kapılar malesef çok komik, koca kaleye oturma odasının kapısı gibi yerden birkaç balta darbesiyle giriliyor, bence kapılar çok büyük olmalı ve aynı kuşatma kulesi gibi ilerletilebilen bir koçbaşı eklenerek askerler tarafından sürülüp kapı önüne getirilmeli, koçbaşı sonrasında askerler yanında olduğu sürece kapıyı kırmak için darbe yapmalı. Tabi 2. maddede ekleyeceğim gibi bu aletler kale üzerine inşa edilen dev arbaletler ile yok edilebilmeli.

2) Oyuna katapult eklemişsiniz, bunun ilerde kullanılacağını tahmin ediyorum. Katapult mesela 3-4 adamın görev almasıyla aktif olabilir. Katapult ile duvarı veya kuleyi yıkabilsek güzel olur. Bunun yanında kule tepelerine büyük oklar fırlatan araçlar eklenebilir. Bunlar katapultları yok etmede kullanılabilir. Hatta katapult vuruşları sonrasında kameranın sallanması çok çok güzel olur.

3) Okumuzun ucunu tutuşturarak atabiliriz. Bunun için küçük ateşliklerin üzerine getirmemiz yeterli olmalı. Ateşlenmiş ok katapult, kuşatma kulesi, koç başı gibi araçlara zarar verir ateşsizi zarar vermez. Ayrıca ateşli ok damagesi askere verdiği damage artmalı.

4) Etrafta fazla canlı yok, mesela "Delta Force - Land Warrior" oynunda etrafta uçan kuşlar vardı, bu yapılabilir. Kuşlar vurulabiliyordu  :grin:

Ben oyunlarda özellikle müzikten öte ortam gürültüsü arıyorum. Bence oyunda çalan menü müziğini kaldırıp yerine rüzgar, kuş, varsa dere vs. seslerinden oluşan bir karışım eklenmeli.

5) Askerlere çömelme özelliği eklenmeli, tabi at üstündeyken asker biraz daha eğilebilir. Özellikle oyun zorlaştıkça kullanıcı kalitesi artar. Bence oyuna çömelme olayı eklenmmeli ama savunma hareketleri kadar süratli değil. Birtakım tiplerin flood şeklinde bunu yapacağını tahmin edebiliyorum bu nedenle çömelmede yavaşlık ve gecikme olmalı.

6) Birlikler şu şekilde : Atlılar, yayalar, okçular. Bence bunlara bir de sıhhiye eklenmeli. Tedavi olayı olmayan tek oyun bu bence, bu düzeltilmeli.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Alhedras said:
sıhhıye olayı saçma. Kılıç ile karnım yarılacak, sıhhiye gelip iki okuyup üfleyecek, sonra kalkıp koşmaya devam edeceğim?
:lol: Evet o biraz komik olmuş. Karnını katkütle diker artık gelen sıhhiye.:. :razz:

Sıhıye hariç gerisi iyi, sıhıye de olursa grubda olur...savaşa girmez...kamp yaparken hizli iyileştirir.

Aslında sıhhıye olayı şehirlerde olsa daha mantıklı olabilir sonuçta ağır yaralıları ölme ihtimali yüksektir ve anında savaş alanından çıkınca iyileşmez şehre götürülür dinlendirilir ve tedavi edilir. Yani Şehir kalelerine kullanışlı adamlar ve esnaf yerleştirme ve düzenleme gibi birşey çok etkili olabilir diye düşünüyorum. Sağlık + Zenginlik + Güvenlik arttırıcı kişiler veya görevliler!.:.

Sıhhiye burada mantıksız da "Medal of Honor: Pacific Assault" da mı mantıklı yapmayın. Kurşun yarası kılınç yarasından daha zor olur.

Bir defa baltalar, teberler falan onlarla yapılan vuruş sonucu adamın ayakta kalması mucize, yani burası bile saçma. Balta ile adamın aort u yırtılır rahatlıkla, zaten kan kaybı falan derken 1 canla adam 10 dk dolaşabiliyor. Bu nedenle sıhhiye çok mantıksız değil.

Daha neler var  :grin: adam bölüm boyunca kafada balta ile dolaşıyor bu mantıklı mı ?

Şimdi işin tekniğine gireceksek çıkamayız da :smile: adam vücuduna saplı okla hareket ettiği her saniye ok adamın içini deşer resmen. Mesela şöyle sıhhiye gelse okları falan tek tek çıkarsa dehşet olmaz mı ? :wink:

Ayrıca "ReAdy2die" arkadaşın dediği gibi, her savaşta aktif etmeyiz, mesela kale kuşatma içindi bu önerim. Meydan savaşına yakışmaz doğru fakat kale kuşatması için ideal olur.

Sgt.BlackBullet said:
Alhedras said:
sıhhıye olayı saçma. Kılıç ile karnım yarılacak, sıhhiye gelip iki okuyup üfleyecek, sonra kalkıp koşmaya devam edeceğim?

İmzama katkından dolayı teşekkürler. :lol:

Demek imza olacak kadar saçma geldi :grin:

Savaş oyunları içinde tek tedavi olmayan oyun bu (bildiğim kadarıyla).

Fakat "Dungeon Siege" benzeri ilerlemeli bir oyun modu oluşturulursa onda olsun artık. :wink:

Oyun yapımcılarından neden dönüt gelmiyor yaw ? Bence okumalılar önerileri, eminim akıllarına yatan birkaç tane bulacaklardır.

kardeş önerilerin dikkate alınmalı bence.oyuna zevk ve gerçekçilik katar.Benimde bir önerim olacak

1)İki tane tek elli kılıç konulduğunda ikisi birden kullanılabilir.
2)Oyuna bir kaç hareket konulabilir (silaha göre tabi)
3)At üstündeyken ok v.b birşeyler saplandığında saplanma kuvetine göre attan düşme olabilir.
:grin::grin:

Ben hergün bu fikerlerle yatıp kalkıyorum.Total War'dan mı esinlendin?Ben birkaç tane daha söyleyebilirim:
1-Sıhhiye yerine kuşatma mühendisi koyabilirsin;mesala fırlatma merdiveni kullansın,kızgın yağ standları kursun,kalenin bazı yerlerine büyük şamdanlar döşesin (okçuların cebinde çakmak yok ya).
2-Mancınık alevli kayalar atabilsin. :twisted:
3-Okçular bir yayda iki ok tutabilsin veya zehirli ok kullanılsın(Bak sıhhiyeler bu konuda yardım edebilir)
4-Total War da bazı askerlerin özel hareketleri var.(mesala mızlakla adamın ayağına çalım atıyor.Sonra da kafasına vuruyor)

Back
Top Bottom