Multiplayer'da Kalıcı Eşyalar

Users who are viewing this thread

Black Wolf

Regular
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. cRPG tarzı kendi çapımda bir mod yazıyorum merak ettiğim bir kaç şey ve ihtiyacım olan bir kaç şey var yardımcı olacağınızı tahmin ediyorum.

-Şimdi merak ettiğim ilk şey 'chadz' isimli eleman python ile php arasındaki bağlantıyı nasıl kurmuş ve itemleri kalıcı hale getirmiş ?

-Merak ettiğim diğer şeyde bu adamlar nasıl oluyorda bu kadar şeyi akıl edip python dilinde sıfırdan kodlar yazabiliyorlar ?

Benimde aklımda bir çok fikir var ama nasıl hayata geçireceğimi çözemiyorum bu iş birazda şeye benziyor aslında 'size yabancı dilde bir kaç soru sorulduğunda anladığınız fakat cevabı toparlayamayıp veremediğiniz' tarzı bir şeye benziyor.

-Mount and Blade oynamaya başladığımdan beri python dilini kurcalamaya başladım basit bir dil fakat sıfırdan bir kaç sistem yazıcak seviyeye henüz ulaşamadım bu işin püf noktası nedir ?

-Her neyse direk sadede geleyim arkadaşlar yeterli seviyede PHP,Python bilen bir kaç arkadaşa ihtiyacım var. (Biliyorum bunun yeri burası değil ama hazır konuyu açmışken bunu da aradan çıkartmak istedim.)

cRPG tarzı bir mod yazabilmem için çoğu şeyi hazırladım (Multiplayer'a itemler ve itemlerin ayarları vesayre) sizden istediğim tek şey eşyaları kalıcı hale getirmede bana yardım etmeniz. Eğer takıldığım engelleri aşabilirsem modu ciddi anlamda çıkarmayı düşünüyorum konusunu falan hazırladım ama ilk önce ciddi sorunların üstesinden gelmem gerekli. Öğrenmem gereken hala çok şey var bu konuda 'Mod Geliştirme bölümünde biraz araştırma yap' falan gibi cümleler boşuna sarf etmeyin bu tarz bilgiler yok çünkü Mod Geliştirme vesayre bölümünde basit bilgiler yer almakta sadece.

Back
Top Bottom