Items Pack

Users who are viewing this thread

Clau24

Sergeant at Arms
                                 
                      2 Items Pack
     

          Acesta este un pack care adauga 2 arme la patchul 1.127 din native module;
ca sa adaugati cele 2 iteme noi dezarhivati si puneti peste fisierele din native fisierele astea;
compatibil doar cu 1.127.
Armele apar doar de cumparat si trebe sa incepi un joc nou..:smile:
  Download link : http://www.mbrepository.com/file.php?id=2218


Poze cu armele:
mb4-6.jpg
mb3-6.jpg

Am facut update la itemele astea pt patchul 1.154
      Download link aici pt 1.154 :http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3951
 
am trase o groaza de texturi de acolo...
chestia e ca nu ma prea pricep la culori si desenat...tot timpul tind sa exagerez cu culorile puse pe textura
poate mai fac un pack....
ce iteme ar fii calumea?:
    - 1 hand
    - 2 hand
    - sau altfel de iteme
Vreau pareri
 
OMG, zici ca sunt facute din gheata . Ar trebui reparata problema ,ca deranjeaza "ochiul uman". Nu te poti concentra la calaretii ce galopeaza spre tine ca iti atrage atentia arma .S-ar putea incerca si un "one handed war axe" ,ceva cu inscriptii pe el ,sa arate frumos ,funky
 
Asta ar fi bine . Modelul e excelent dar problema e ca par iesite dintr-un mod fantasy.

SeRgYu ,tu ce program folosesti cand "creezi" ,as vrea sa incep si eu

 
Ar trebui sa folosesti alta textura, gen metal uzat/vechi, si nu otelul zgariat pe care l-ai folosit. Si mai editeaza un pic textura, aplica burn sau darken la margini, sa evidentiezi formele. Dupa ce termini de desenat, modifica stratul alpha, sa nu fie asa 'fluorescent'. Iar cand aplici textura la model, alege un shader potrivit (in cazul armelor de metal un 'metal shader').

Modelele arata destul de bine (desi sunt mai degraba arme fantasy, decat istorice), dar trebuie sa mai lucrezi la texturi. Spor la treaba!
 
SideSeer said:
Asta ar fi bine . Modelul e excelent dar problema e ca par iesite dintr-un mod fantasy.

SeRgYu ,tu ce program folosesti cand "creezi" ,as vrea sa incep si eu

Photoshop, numi cere detalii *** fac aia *** fac aialalta ca asta inveti singur sau din tutoriale
 
Back
Top Bottom