WB Mount & Blade: Warband Görevleri

Users who are viewing this thread

MicRopSoFt

Banned
Lonca Başkanı Görevleri

Sığır Sürüsü Yönlendirme

Verilen Sürüyü Verilen Sürede En Kısa Sürede Nereye Götürmeniz İsteniyorsa Götürmeniz Lazım.Ne Kadar Erken Okadar Fazla Para Demektir.Buna Ek Olarak O Şehirle Aranız İyileşir.

Ticaret Kervanına Eşlik Etme

Kervanı En Kısa Sürede İstenilen Yere Götürürmeniz Lazım.Kervan Zamanında Varmassa Görevi Aldığınız Şehirle Aranız Kötüleşir.Ücret Miktarı Sığır Sürüsü Yönlendirme İle Aynı Şekilde Oluyor.Bu Kervanı Her Türlü Saldırıdan Korumanız Lazım Kervana Birşey Olursa Yine Şehirle Aranız Bozulur.

Şarap Teslimatı

Lonca Başkanın Size Verdiği Şarapları İstenilen Şehire Götürmeniz Lazım.

Haydut Peşine Düşme

Köy Yakınlarında Küçük Birlikler Halinde dOlaşan Mavi Renkli Haydutları Yoketme Görevidir.5-6 Tane Ayrı Birlik Vardır Hepsini Öldürmeniz Lazım.
Yenilirseniz Görev Biter.

Fidye Karşılığı Kaçırılan Kız

Bu Görevde Kaçırılan Yere Gidip Kızı İster Fidyeli İster Fidyesiz Olarak Almalısınız.Fidyesiz Almak İçin Savaşmanız Lazım.

İki Lordu Barıştırma

İki Krallıkta Savaş Çıkartan Lordları Barıştırma Görevinde İkna Yeteneği Çok Önemlidir.Ne Kadar Yüksekse Okadar Başarılı Olursunuz.İster Rüşvet Vererek İster İkna Yeteneğini Kullanarak Barıştırmalısınız.

Yağmacıları Yok Etme

Yine Küçük Birlikler Halinde Dolaşan Birlikleri Öldürmelisiniz.Ama Bunda Her Öldürdüğünüz Birlik Başına Para Alıyorsunuz.

Geceleyin Uğranılan Haydut Saldırısı

Geceleyin Size Saldıran Haydutları Öldürmelisiniz Yoksa Onlar Sizi Öldürecekler.Bundan Sonra 150 Denar ve 200 Exp Kazanacaksınız.

__________________________________________________ ___________

Köy Yaşlısı Görevleri

Buğday Getirme

Köy Yaşlısının İstediği Kadar Tahıl Getirmeniz Lazım.Köyle Aranız İyileşir.Para Vermezler Lakin Başka Eşyalar Verirler.

Sığır Getirme

Çapulcuların Saldırısından Sonra Sığırlarının Bazılarını Öldürdüklerini Bu Yüzden Sizden Sığır Getirmenizi İsteyecektir.İstenilen Kadar Sığırı Getiriniz.

Köylüleri Çapulculara Karşı Eğitme

Çapulcuların Saldırısından Bıkan Köy Yaşlısı ve Köylüler Sizden Onları Eğitmek İçin Yardım İsteyecekler.Görevi Bitirdiğinizde Bir Saldırı Olacak.Çapulcuları Geri Püskürtmelisiniz.

__________________________________________________ ____________

Krallık Görevleri

Mareşalin İstediği Kadar Adam Toplama

Mareşal Ne Kadar Adam İstediyse Toplayıp Seferberliğe Katılmanız Lazım.

Orduyu İzleme

Mareşal Nereye Giderse Arkasından Gitmeniz Lazım.Gitmesseniz Görev Bozulur ve Seferberlikten Atılırsınız.

Orduya Sığır Sürüsü Bulma

Mareşalin İstediği Kadar Sığır Bulup Getirmeniz Lazım Getiremesseniz Açlıktan Dolayı Seferberlik Biter.

Mareşalin Söylediği Yerleri Gözetleme

Gözetlemede Sıkıntısı Olan Mareşalimiz Bizi Belirli Noktalar Belirterek Oraları Kontrol Etmemiz İsteniyor.

__________________________________________________ _____________

Krallığın Leydilerinin Görevleri

Lordun Yerine Geçme

Esir Olan Lordun Yerine Geçip Onun Yerine Yatmamız İstendiği Görev.

(xxx) Lordla Nam İçin Dövüş

Bir Lord Leydiyle Alakalı Ahlaksız Kelimeler Kullanıyor.Leydide Bize Onu Dövermisin Diyor Bizde Kabul Edersek Onu Bulduğumuz Yerde dövüş Teklif Ediyoruz.Sonra Bir Arenada Dövüyoruz

Lord Kurtarma

Lordu Kurtarmak İçin Şehre Gizli Yada Zorla Giriyoruz.Sonra Gardiyandan Zorla Anahtarı Alıyoruz.Sonra Üzerimize en Fazla 3 Kişi Geliyor Onları Öldürüp İçeri Giriyoruz ve Kurtarıyoruz Lordu.

__________________________________________________ ______________

Özel Görevler

Cerrahımızı İsteyen Düşman Lord

Düşman Lordlara Gelip Benim İçin Göreviniz varmı Diye Sorunca Yok Diyecek Ama Cerrahımızı Artık Kimse (Genellikle Jeremus) Onu İstiyor.

Taht İçin Yardım

Taht Varisleri Bizden Tahtı Ele Geçirmek İçin Yardım İstiyor.Kabul Edersek Yanımıza Geliyorlar.

Köyü Yağmacı Çapulculardan Kurtarma

Handaki Çiftçiden Alıyoruz Bu Görevi.Köyünü Kurtardığımız Zaman Köyle Aramız iyileşiyor.

__________________________________________________ ________________

Lord Görevleri

Paralı Asker

xxx Adlı Lord Kralının Paralı Asker Aradığını ve Sizin Paralı Asker Olmanızı İstiyor.Bunun İçin Size Para Verecekler.Ne Kadar Askeriniz Varsa Okadar Para Alırsınız.Lakin Ele Geçirdiğiniz Kale Şehir vs Onları Alamazsınız Yani Size Vermezler.

Mesaj Götürme

İstenilen Lorda Mesajı Veren Lordun Mektubunu Ulaştırmanız Lazım.Lordlarla Aranız İyileşir.

Asker Yükseltme

xxx Adlı Lord Size 5 Tane Asker Verecek.Onları İstenen Birlik Yapıp Geri Verin.

Leydiye Eşlik Etme

xxx Adlı Leydiyi İstenilen Yere Götürmeniz Lazım.

Vergi Toplama

xxx Adlı Lord Sizden Kendisine Ait Köyün Vergilerini Toplamanızı İsteyecektir.Bu Görev Bittiğinde Paranın Bir Kısmını Siz Alırsınız.

Kanunsuzu Avla

xxx Adlı Lord xxx Adlı Köydeki Kanunsuz Adamı Öldürmenizi İsteyecektir.Genellike Endişeli Adam Durur.En Uzaktaki Evlerin Oralarda Bulunur.

Tüccarı Öldürme

xxx Adlı Lord Borcu Olduğu Tüccarı Öldürmemizi İstiyor.

Kaçak Köylüleri Geri Getirme

Köylüler Köyden Kaçıyor.xxx Adlı Lordda Onları Geri Götürmemizi İstiyor.Biraz Zorlanabilirsiniz.Çünkü Biraz Geri Gittiklerinde Geri Dönüyorlar Yani Tekrar Kaçıyorlar.

Casusu İzle ve Öldür

xxx Adlı Lord Bir Casusu Farkediyor.Onu Lideri İle Buluşana Kadar İzlemelisiniz.Liderini Bulduktan Sonra İkisinide Öldürmeniz Lazım.
Düşman Lordu Esir Al

xxx Adlı Lordun Ailesinden veya Arkadaşlarından Birisi Esir Olmuştur.Esir Alan Ulusa Ait Bir Lord Esir Alıp xxx Adlı Lorda Getirmeniz Lazım.

Yandaş Ödünç Verme

xxx Adlı Lord Bir Özelliğinden Dolayı Bir Yandaşınızı İsteyecektir.Verirseniz 7 Gün Sonra Alabilirsiniz.

Borcu Alma

xxx Adlı Bir Lord yyy Adlı Bir Lorddan Para Almıştır.Lakin yyy Adlı Lord Bunu Borç Olarak Kabul Etmektedir.Borcu Almalısınız.Ya Para Vererek Yada İkna İle Almalısınız.

Lordu Suçla

xxx Adlı Lorda Ülkedeki Namımızı Arttırmamız İçin Ne Yapmalıyız Dediğinizde Alınan Görevdir.Bu Görevde İstenilen Lorda Gidip Onu Suçlamalısınız.

Kervan Yağmala

xxx Adlı Lord Bir Kervanı Yağmalamanızı İstiyor.xxx Krallığı İle Barışta Olmak İstemeyen Lord Kervan Yağmalatarak Savaş Başlatmak İstiyor.

Casustan Bilgi Alma

xxx Adlı Bir Lord Düşman Olduğu Krallığın Bir Şehrine Casus Göndermiştir.Bu Casusu Bulmak İçin Gerekli Bazı Şifreli Cümleler Vardır.Bu Kişiyi Bulup Bilgileri Almalısınız.

Esir Getirme

xxx Adlı Bir Lord Askerlerini Kurtarmak İçin Aynı Rütbede Esir İsteyecektir.Gerekli Esirleri Toplayıp lorda Götürünüz.​
:cool:

Rehber için teşekkürler, faydalı oldu.

Bir sorum var: Normal olarak ticaret yapma nasıl oluyor? Bir şehire girip ticari mallara değer biçtiğimde bir ürünün mal başına -atıyorum- 200 dinar getireceğini söylüyor. Erzak tüccarından bu ürünü alırsam 500 dinara bana satıyor. Nasıl kar olacak o zaman? Çözemedim bu işi.

O iş şöyle olcak.

İlk önce şehre git.
Sonra ticari mallara değer biç
Kafadan atıyorum burdan kürk alırsan şurdaki şehirde satıp 200 tl kar edilir gibi bir yazı çıkacak.
Git satın al kürk sonra hangi şehirde kar bulma konuşması yazmışsa oraya git sat 200 tl kar edersin gibi.

Kont said:
O iş şöyle olcak.

İlk önce şehre git.
Sonra ticari mallara değer biç
Kafadan atıyorum burdan kürk alırsan şurdaki şehirde satıp 200 tl kar edilir gibi bir yazı çıkacak.
Git satın al kürk sonra hangi şehirde kar bulma konuşması yazmışsa oraya git sat 200 tl kar edersin gibi.

Deneyeceğim, teşekkürler.

töbe töbe ne abaza adamsın lan :grin: yatmıyon orda lordun yerine yatıyosun hapiste yani lord gibi olsak kadının susuzluğunu gidersek daha güzel olur sonuçta bir suça ortaklık oluyor kaçmasına yardım etmek :grin:  ama lord gibi yatamıyoz :grin:

benim hanım bir lord ile aramızı düzeltmek için kürk ve kadife istedi. masraftan kaçınmadık aldık getirdik. ama hiçbir şey değişmedi. aldığımız malları kaledeki ambarda bıraktım. ne yapmak gerekir.

Casusu İzle ve Öldür

xxx Adlı Lord Bir Casusu Farkediyor.Onu Lideri İle Buluşana Kadar İzlemelisiniz.Liderini Bulduktan Sonra İkisinide Öldürmeniz Lazım.

bu görev sorunluydu düzeldi mi ?

Ben kontlardan görevler alıyorum fakat geri döndüğümde kont falan hiç kimseyi bulamıyorum hem paramı alamıyorum hem de görev süresi geçiyor yardımcı olur musunuz lütfen acil...Şimdiden teşekkürler...

MicRopSoFt said:
Casusu İzle ve Öldür

Lordlar kendilerine canlı olarak gelmesini istiyor bu adamların. Ama ölü de kabul ediyor mu bilemem.

Altair12 said:
Lordun yerine yatmak nasıl oluyor o görevle daha önce karşılaşmadım?
O Lordun Yatağına Yatıyosun.Onun Yerini Dolduruyosun :lol:

Onun Tutsak Bulunduğu Şehre Gidip Hapishanede Onla Konusuyorsun.Sonra Kıyafet Değiştirip Onun Yerine Hapis Olarak Yatıyorsun

MastaShiva said:
Ben kontlardan görevler alıyorum fakat geri döndüğümde kont falan hiç kimseyi bulamıyorum hem paramı alamıyorum hem de görev süresi geçiyor yardımcı olur musunuz lütfen acil...Şimdiden teşekkürler...
Görev aldığın lord (kont) hangi krallığa bağlıysa o krallığın deiğer bir lorduyla görüş. Bir sorum olacak-->Birisinin Yerini Bilmek İstiyorum-->Lord xxx(görev aldığın lord) dersen onun yerini söyler. Onunla konuş...

Back
Top Bottom