total incepator/nevoie de ajutor

Users who are viewing this thread

Vaju4

Recruit
Scuzati rima va rog...a fost fara intentie si nu am f multa inspiraTIE. Nu stiam ca Warband este atat de popular si in nici un caz la noi.
Doresc sa adresez cateva intrebari si va rog de pe acum sa ma scuzati pentru "noob"-ismul lor.
In primul rand va intreb daca toti utilizatorii acestui forum au cumparat jocul in original?Caci eu nu:smile: Nu sunt neaparat mandru de asta dar l-as cumpara fara probleme daca as stii mai multe despre el.
2.Daca nu e in original este vreo sansa sa pot juca in Multyplayer?
Multumesc, voi avea mai multe intrebari dupa...
 
Pentru noob-ism nu ar fi nici o problema. Pentru piratism insa...e o alta mancare de peste.

Iti recomand mai intai de toate sa te uiti un pic la regulile forumului. Sunt in romana, si acolo scrie mare ca discutiile despre piraterie sunt strict interzise. Pe forumul acesta de asemenea exista un precedent ca atunci cand cineva admite pirateria (de obicei prin postarea unei imagini cu desktopul sau in care se vad jocuri piratate) sa primeasca un ban instant.

Ai putea si tu sa primesti un astfel de ban (indeplinesti cam toate conditiile de meritare) insa cred ca esti genul care invata din greseli. Deci ai fost doar avertizat.

Eu unul am cumparat Mount and Blade in original. Warband nu inca, insa cu prima reducere de cost voi remedia aceasta limitare. Daca jocul nu este in original atunci nu cred ca poti juca in multiplayer. Nu am citit mai multe pe acest subiect, insa asta imi spune logica mea.
 
Nu fara un serial number valid <=> jocul cumparat nu poti accesa partea de multiplayer. Cat despre joc cel mai bine e sa-l explorezi pentru a afla mai multe despre el, chiar si in varianta demo nu ai nici o restrictie inafara de limita de level 7.
 
stii si aia care sparg jocuri spun daca -ti place cumparal,la noi parerea mea e ca no sa appara decat peste mult timp un joc romanesc deoarece toti romanii o sal pirateze si atunci pt ce sa faci un joc daca nimeni nul cumpara...asa merge  economia de piata la romani
 
Clau24 said:
stii si aia care sparg jocuri spun daca -ti place cumparal,la noi parerea mea e ca no sa appara decat peste mult timp un joc romanesc deoarece toti romanii o sal pirateze si atunci pt ce sa faci un joc daca nimeni nul cumpara...asa merge  economia de piata la romani
Adevărat ce spui, munceşti un an de zile sau mai mult la un proiect games şi apoi când îl lansezi în România, nu se va cupăra prea mult, nu se vor înghesui românii să-l cumpere din cauza săracieii şi a pirateriei. Din acest motiv nu ai sanse de profit la lansarea unui joc româniesc.
 
In primul rand va intreb daca toti utilizatorii acestui forum au cumparat jocul in original?Caci eu nu:smile: Nu sunt neaparat mandru de asta dar l-as cumpara fara probleme daca as stii mai multe despre el.

Cumpara-l... stiu ca e criza, stiu ca e greu, dar e chiar unul dintre putinele jocuri care MERITA.

Adevărat ce spui, munceşti un an de zile sau mai mult la un proiect games şi apoi când îl lansezi în România, nu se va cupăra prea mult, nu se vor înghesui românii să-l cumpere din cauza săracieii şi a pirateriei. Din acest motiv nu ai sanse de profit la lansarea unui joc româniesc.

Asa e si in Bulgaria si in Ucraina, si totusi, ei produc. Haemimont din Bulgaria a scos cateva jocuri excelente.... Tzar - Burden of The Crown, a fost unul dintre cele mai bune care le-am jucat... daca i-ar fi dat o grafica mai ok ar fi fost cu mult mai bun decat Warcraft 3. In Ucraina au produs, daca nu ma insel, seria Cossacks...
 
Da, doua dintre jocurile mele preferate :smile: As adauga seria Cossacks si ultima ispara a ucrainienilor, Metro 2033 realizat de 4A Games. Mie unul mi-a placut foarte mult, nu e open ended, nu poti explora ca in S.T.A.L.K.E.R. si desi scurt jocul este unul bun. O aventura intr-o Rusie post-apocaliptica ce merita incercata.
 
Swadian Man at Arms said:
Am cumpărat online, mama banilor că e scump, dar merită. :roll:
Adevărul este că acuma cu prabuşirea economiei şi scaderea salariilor, pensiilor este multişor pentru un român, dar îşi merită toţi banii. Acuma cei de la putere vor să crească şi întreţinerile şi alte lucruri, mâncarea, etc. , nici ei nu stiu de unde să ne mai usuce din portofelul gol unde acuma bate vântul duios  :twisted: .
 
prowler08071984 said:
Da, doua dintre jocurile mele preferate :smile: As adauga seria Cossacks si ultima ispara a ucrainienilor, Metro 2033 realizat de 4A Games. Mie unul mi-a placut foarte mult, nu e open ended, nu poti explora ca in S.T.A.L.K.E.R. si desi scurt jocul este unul bun. O aventura intr-o Rusie post-apocaliptica ce merita incercata.

Hehe Cossacks...Cate zile am petrecut cu el.La fel cu Medieval 2 TW,Rome...
 
Asa e si in Bulgaria si in Ucraina, si totusi, ei produc. Haemimont din Bulgaria a scos cateva jocuri excelente.... Tzar - Burden of The Crown, a fost unul dintre cele mai bune care le-am jucat... daca i-ar fi dat o grafica mai ok ar fi fost cu mult mai bun decat Warcraft 3. In Ucraina au produs, daca nu ma insel, seria Cossacks...
Man io vorbesc de romania ..cu bulgaria si ucraina e alta treaba si nu ma bag in amanunte...dar la noi merge totul pe dos
Adevarat ca din cauza saraciei se ajunge sa se pirateze...dar tinand cont ca o parte mare din venituri le dam pe lucruri pe care nici nu le vrem macar cand ne place si vrem sa avem ceva sa facem schimb pe ce putem da noi pt ce ne place...daca ajungi sa iei cu japca,azi am luat un ou maine am luat un bou...si poimaine te fur cu totul
 
Locco said:
prowler08071984 said:
Da, doua dintre jocurile mele preferate :smile: As adauga seria Cossacks si ultima ispara a ucrainienilor, Metro 2033 realizat de 4A Games. Mie unul mi-a placut foarte mult, nu e open ended, nu poti explora ca in S.T.A.L.K.E.R. si desi scurt jocul este unul bun. O aventura intr-o Rusie post-apocaliptica ce merita incercata.

Hehe Cossacks...Cate zile am petrecut cu el.La fel cu Medieval 2 TW,Rome...
HeHe...eu inca mai joc Medieval 2 :smile:),ba mai mult am terminat si Expansion-ul "Kingdoms"  ... Vis Jocul,ce sa mai :X
 
scoica2 said:
Locco said:
prowler08071984 said:
Da, doua dintre jocurile mele preferate :smile: As adauga seria Cossacks si ultima ispara a ucrainienilor, Metro 2033 realizat de 4A Games. Mie unul mi-a placut foarte mult, nu e open ended, nu poti explora ca in S.T.A.L.K.E.R. si desi scurt jocul este unul bun. O aventura intr-o Rusie post-apocaliptica ce merita incercata.

Hehe Cossacks...Cate zile am petrecut cu el.La fel cu Medieval 2 TW,Rome...
HeHe...eu inca mai joc Medieval 2 :smile:),ba mai mult am terminat si Expansion-ul "Kingdoms"  ... Vis Jocul,ce sa mai :X

Sa incerci mod-ul Stainless Steel, daca nu ai avut ocazia.Parca e alt joc :smile:
PS:s-a anuntat Shogun 2!
 
Back
Top Bottom