Multiplayer ( Çoklu Oyuncuda ) Ekipman öneriniz nedir ?

Users who are viewing this thread

sezgin_perk

Grandmaster Knight
Ben warband da single yi bıraktım multi ye geçtim . Ancak ya herkes ii oynuyor ya ben kötü oynuyorum :grin: . Sizden savaş , sınıf ve ekipman önerilerini bekliyorum !

sezgin_perk said:
Arkadaşlar ben şeyi merak ediyorum genelde yayamı , okçumu , kargıcımı , şovelyemi oluyorsunuz ?
Ben kargıcı oluyorum.Yalnız hayvan gibi nord baltalarına dikkat et.  :lol:

KemikKıran said:
sezgin_perk said:
Arkadaşlar ben şeyi merak ediyorum genelde yayamı , okçumu , kargıcımı , şovelyemi oluyorsunuz ?
Ben kargıcı oluyorum.Yalnız hayvan gibi nord baltalarına dikkat et.  :lol:

Doğru söylüyorsun . Bencede kargıcılık daha iyi . Yanlız at üstündeyken  :wink: . At durursa o baltalar kafana iniyo :grin:

sezgin_perk said:
Ben warband da single yi bıraktım multi ye geçtim . Ancak ya herkes ii oynuyor ya ben kötü oynuyorum :grin: . Sizden savaş , sınıf ve ekipman önerilerini bekliyorum !

manuel blok yeteneğine göre seç derim. Eğer manuel bloğu iyi yaparım diyorsan çift elli silahları kullanabilirsin. O kadar iyi değilim diyorsan kalkan + hızlı bir kılıç veya kalkan + balta kullanabilirsin. kalkan + mızrak ta iyidir ama takım oyununda... piyadelerle birebir karşı karşıya kalırsanız sorun olur.

zırh konusunda ise çok fazla düşünmene gerek yok. çünkü en son zırhlar dışındakiler ciddi bir koruma sağlamıyor, bir iki darbede gene ölüyorsunuz. ancak son zırhları aldığınızda farketmeye başlıyor. bu nedenle önce silahlara odaklan derim.

kalkan kullanacaksan çift kalkan alman tavsiye edilir. birincisi oyunda nerden geldiğini göremediğin bir oka hedef olman oldukça kolay. sırtını az da olsa korumaya almış olursun. ikincisi iki üç kişiyle kapıştıktan sonra kalkanın muhtemelen kırılacaktır. savaşın ortasında kalkansız kalmak olmaz. tabii çift kalkan ağırlığını arttıracağından hızın düşecektir.

sezgin_perk said:

haritaya, rakibe ve takımındaki diğer oyunculara göre değişir. herkesin süvari seçtiği bir oyunda bir tek sen piyade veya okçu seçersen yanlış olur. haritayı iyi okuman, takım arkadaşlarını ve rakibi iyi değerlendirmen lazım.

Alhedras said:
sezgin_perk said:

manuel blok yeteneğine göre seç derim. Eğer manuel bloğu iyi yaparım diyorsan çift elli silahları kullanabilirsin. O kadar iyi değilim diyorsan kalkan + hızlı bir kılıç veya kalkan + balta kullanabilirsin. kalkan + mızrak ta iyidir ama takım oyununda... piyadelerle birebir karşı karşıya kalırsanız sorun olur.

zırh konusunda ise çok fazla düşünmene gerek yok. çünkü en son zırhlar dışındakiler ciddi bir koruma sağlamıyor, bir iki darbede gene ölüyorsunuz. ancak son zırhları aldığınızda farketmeye başlıyor. bu nedenle önce silahlara odaklan derim.

kalkan kullanacaksan çift kalkan alman tavsiye edilir. birincisi oyunda nerden geldiğini göremediğin bir oka hedef olman oldukça kolay. sırtını az da olsa korumaya almış olursun. ikincisi iki üç kişiyle kapıştıktan sonra kalkanın muhtemelen kırılacaktır. savaşın ortasında kalkansız kalmak olmaz. tabii çift kalkan ağırlığını arttıracağından hızın düşecektir.

sezgin_perk said:

haritaya, rakibe ve takımındaki diğer oyunculara göre değişir. herkesin süvari seçtiği bir oyunda bir tek sen piyade veya okçu seçersen yanlış olur. haritayı iyi okuman, takım arkadaşlarını ve rakibi iyi değerlendirmen lazım.

Gerçekten çok yararlı oldu  . Sağol  :wink:

kargıyı iyi kullanabiliyosan kötü değil şahsen ben nord rodok baltacılarına bile aldırış etmiyorum direk yıkılıyo önümdekiler rohirrim gibi bişey oldum

LoRD_FaRAMiR said:
kargıyı iyi kullanabiliyosan kötü değil şahsen ben nord rodok baltacılarına bile aldırış etmiyorum direk yıkılıyo önümdekiler rohirrim gibi bişey oldum

Doğrudur . Ben daha yeniyim o yüzden kargıcılığımı geliştirmem bol antreman yapmam lazım . Biraz alıktım en azından her raund en az 1 kişi öldürüyom .

sezgin_perk said:
LoRD_FaRAMiR said:
kargıcı ol yarıyolda kalmazsın şahsen ben kargıcıyım

Ya kargı iyide baltayla vs de kötü  :sad:
Baltacıyı yenmek için,ona pek yaklaşmaman lazım.çünkü kargı baltadan uzun.adamın dibine girince zaten ne olduğunu biliyoruz.  :lol:

KemikKıran said:
sezgin_perk said:
LoRD_FaRAMiR said:

Baltacıyı yenmek için,ona pek yaklaşmaman lazım.çünkü kargı baltadan uzun.adamın dibine girince zaten ne olduğunu biliyoruz.  :lol:
o yüzden kargıcıların manevra kabliyeti yüksek olan atları seçmesi gerekiyor ki tam vururken yana doğru kaçabilelim örneğin sarannid atı

LoRD_FaRAMiR said:
KemikKıran said:
sezgin_perk said:
LoRD_FaRAMiR said:

o yüzden kargıcıların manevra kabliyeti yüksek olan atları seçmesi gerekiyor ki tam vururken yana doğru kaçabilelim örneğin sarannid atı

Aynen . Birde koltuklanmış kargı vuruşunu iyi öğrenmesi lazım . Zaten onu becerdinmi müptelası olursun kargıcılığın :grin: . Bırakmazsın bir daha :grin:

bence tek bir birimde uzmanlaşmak yerine her silahı en azından ortalama düzeyde kullanabilmekte fayda var. deathmatch ve duel dışındaki oyunlar hep takım oyunu, dolayısıyla neyi seçeceğin hem senin takımının hem de karşı takımın durumuyla alakalı. zaten bir oyunu tek bir birimle bitirmek çoğu zaman anlamsız oluyor, çünkü stratejiye göre ihtiyaçlar sürekli değişiyor.

great lance dışındaki lance'lerin özel bir avantajı olduğunu düşünmüyorum; okçular, diğer lancerlar ve great sword, g.l.bardish gibi uzun çift ellilerle rahatlıkla indirilebiliyor. port assault gibi haritalarda da rahat hareket edemiyorlar.
nord atlıları heavy lance alamıyor, dolayısıyla diğerleri karşısında daha ezik kalıyor.
great lance biraz uzun olduğu için problemli ama rhodokların pike'ı var yer adamlarının kullanabildiği, 2 metre küsur uzunluğunda :smile: ister great olsun ister heavy, lancerleri tespih gibi diziveriyosun, neye uğradıklarını bile anlayamıyorlar.
ayrıca rhodok infantry'nin iki dev kalkanla sandviç misali takılabilmesi defans açısından epey kullanışlı. kendileri açık vermedikleri sürece anca açıklıklardan thrust ya da kafaya yukardan darbelerle kesilebiliyorlar.

crossbowman baya iyi bence, hem ranged weapon kullanıyor, hem de kalkanının olmasıyla kılıç kullanımında diğer okçulardan daha avantajlı. kalkansız elbette daha hızlı kılıç kullanılabiliyor ama diğer okçulara karşı savunmasız olmak söz konusu.

sarranaid infantry gibi blunt weapon kullanıcılarının adamı yere yıkabilme olayından bir avantajları var.

swadian infantry çift elli kullanımında diğer infantrylere göre daha avantajlı bence. great veya two handed gibi kılıçlar hem uzun balta gibi unbalanced değil, hem de oldukça seri çalışabiliyor.

khergit okçuları kelebek gibi uçup arı gibi sokabilmelerinden mütevellit vur-kaçlarda baya iyiler. hatta geniş alanlarda diğer takımlara karşı belirgin avantajları oluyor. ayrıca okçuluk yetenekleri de daha yüksek, yani oku daha hızlı nişanlayıp daha seri atabiliyorlar.

bence sürekli kesiliyorum şikayetiyle belli bir birime yoğunlaşmayı tercih etmek uzun vadede büyük dezavantaj getirir. onun yerine neden kesildiğini analiz edip çözüm getirmek daha mantıklı.

ayrıca,
internet bağlantın ve bilgisayar konfigürasyonun da oyun başarını epeyce etkiliyor.
benim de tonla şikayetim vardı, sonra ekran kartımın kondansatörlerinin patladığını ve lale gibi açıldığını farkedip ekran kartımı değiştirince oyun gözle görlür şekilde hızlandı.
telefon hatlarının eski ve dandik olması da bağlantının istikrarını etkliyor. arada suyun altında hareket eder gibi olabiliyorsun mesela.
başka yerlerde başka bilgisayarlardan da oynamayı deneyerek bu tip sorunların varlığını tespit edebilirsin mesela...

Joy said:
1.İster great olsun ister heavy, lancerleri tespih gibi diziveriyosun, neye uğradıklarını bile anlayamıyorlar.
2.Ayrıca rhodok infantry'nin iki dev kalkanla sandviç misali takılabilmesi defans açısından epey kullanışlı.
3.Sonra ekran kartımın kondansatörlerinin patladığını ve lale gibi açıldığını farkedip ekran kartımı değiştirince oyun gözle görlür şekilde hızlandı.

Tek posta 1. Destan Sığdırmışsın Helal Olsun

2. Tamı Tamına 3 Tane İmzalık Cümle Yazmışsın Vallahi Helal Olsun

Back
Top Bottom