Mount&Blade Warband Hileleri

Users who are viewing this thread

Phyanaphos ¤ said:
150 Şövalye yetiştirecek dinar Svadyanın tamamını 1 ay doyurur yahu.

İpek atölyelerini açınca her birinden en az 500-1000 dinar geliyor haftalık...Tüm şehirlerde açalırsa çok iyi para geliyor haftalık 40000 dinar kar yaptığım zamanlar oldu. Tabi sadece atölyelerle değil kale ve şehir gelirleriyle beraber.  Önce para...sonra savaş...

arwenundomielhaldir said:
Merhaba arkadaşlar. Ben hiç hileyle oynamadım. Ancak hile açmadan oynarken hile gibi bir şey yapıyorum ama bunu herkes biliyor mu acaba onu bilmiyorum. Şöyle oluyor ; mesela bir kale ya da şehri fethetmek için şehri ya da kaleyi kuşat diyoruz. Saldırıyı bizzat yönet demeden önce escape e basıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü en az asker sayısı olan 30 yapıyoruz. Yani kuşatmada biz surlara saldırırken yukarıda en fazla 30 asker bize saldırıyor. Biz merdivenlerden çıkıp o 30 askerin yarısını öldürdükten sonra hemen escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü 150 yapıyoruz ve oyuna döndüğümüzde destek kuvvetler yetişti diyor ve asker sayımıza göre ne kadar askerimiz varsa onlar da yanımıza savaşa geliyor. Ancak muharebe büyüklüğünü 150 yaptıktan ve destek kuvvetler yetişti yazısı çıktıktan 1 saniye sonra hemen tekrar escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü tekrar 30 a düşürüyoruz. Böylece düşmanımıza da destek gelmesini engellemiş oluyoruz. Yani bu şekilde diyelimki bizim 100 askerimiz var. Ancak kalede 500 düşman askeri var. Bu işlemi yapınca başta 30 a 30 asker varken bir anda 30 a 100 asker gibi üstün bir sayıyla düşmana üstünlük kuruyoruz ve o kalede normalde 500 askerin hepsini kesmemiz gerekirken bu işlemle en fazla 100-150 askeri öldürüp kaleyi alıyoruz. Kalan 350 askeri öldürmekle uğraşmıyoruz. Umarım anlatabilmişimdir :smile:
Adam harbiden bugda master yapmış arkadaş.

Phyanaphos ¤ said:
150 Şövalye yetiştirecek dinar Svadyanın tamamını 1 ay doyurur yahu.
Para sorun değil bunları yetiştirecek talim yeteneği de var ayrıca talim yeteneğinin sadece bizim seviyemiz altındaki askerlere işlemesi de kötü.

Sorun orada zaten Max rütbeleri düşünmek güzel ama Svadyalı Şövalyelerin helede 150 tanesinin aylık masrafı 3 Atölyemin verdiği kara dek geliyor. Hatta bazen zarara bile giriyorum o yüzden Eğer ki savaş yoksa yanımda hep acemilerle geziyorum.

Phyanaphos ¤ said:
Sorun orada zaten Max rütbeleri düşünmek güzel ama Svadyalı Şövalyelerin helede 150 tanesinin aylık masrafı 3 Atölyemin verdiği kara dek geliyor. Hatta bazen zarara bile giriyorum o yüzden Eğer ki savaş yoksa yanımda hep acemilerle geziyorum.

Dostum ben açtığım oyunlarda oyun zorluğunu en zora getiriyorum ve yavaş yavaş acele etmeden oynuyorum. Oyunda 22 şehir var. Bu şehirlerin 19 unda ipek atölyesi açıyorum. Jelkala veluca ve sunoda ipek kar etmediğinden oralarda başka kaasıyorum. yani full dükkan açınca 10000 dinar gibi bir haftalik gelirim oluyor. Hiç topragim olmadan 150  sovalyem olsa da o sovalyelerin haftalik gideri en fazla 3000 dinar oluyor. Butun lordlardan ve krallardan gorevler alip hepsiyle dost olmaya calisiyorum. savaslarda hiç bir lordu esir almiyorum. Onurum artiyor. Her krallikta bir kere parali askerlik yapip iliskilerimi daha da pekistirigorum. Namım ve onurum yükselip oyunda herkesle iyi iliskiler kurduktan sonra ve görkemli zırhlarla ve teçhizatlarla kendimi ve npclerimi kuşattıktan sonra oyun benim için gerçek anlamda başlıyor. Keyfime göre kendi kralligimi kuruyorum ya da bir kralliga lord oluyorum. Daha sonra da fetihe başlıyorum...

Selamun Aleykum arkadaşlar. Ctrl-x yaparken 1000 tecrübe veriyo. Biz bunları yükseltemez miyiz? Tweakmbden ya da native dosyalarından fln? Nord Kahramanı yetiştirmek için 7 kere basmak zorunda kalıyosun tusa

xDaRKNeSS said:
Selamun Aleykum arkadaşlar. Ctrl-x yaparken 1000 tecrübe veriyo. Biz bunları yükseltemez miyiz? Tweakmbden ya da native dosyalarından fln? Nord Kahramanı yetiştirmek için 7 kere basmak zorunda kalıyosun tusa
Onu değiştirmek yerine 1 nord kahramanı yapıp cheatmenuden çoğaltabilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=q8IzTZnrCsE

profenix said:
xDaRKNeSS said:
Zaman ayırıp cevap yazdığın için teşekkür ederim kardeşim ama ben Cheat Engine kullanımı zaten biliyorum. Benim amacım oyunun database dosyalarından ayar yapmak :smile: Bu konuda bi bilgin var mı?

xDaRKNeSS said:
profenix said:
xDaRKNeSS said:
Zaman ayırıp cevap yazdığın için teşekkür ederim kardeşim ama ben Cheat Engine kullanımı zaten biliyorum. Benim amacım oyunun database dosyalarından ayar yapmak :smile: Bu konuda bi bilgin var mı?
Benim bilgim yok ama mod geliştirmede sorabilirsin.Mod yapımcıları bilir o işleri :grin:

xDaRKNeSS said:
profenix said:
xDaRKNeSS said:
Hile yaparken eliniz yorulmasın diye bir program vardı. Bulursam atayım.

Forumdaki sayfası gitmiş sanırım burda buldum.

erennuman_mb said:
xDaRKNeSS said:
profenix said:
xDaRKNeSS said:
Hile yaparken eliniz yorulmasın diye bir program vardı. Bulursam atayım.

Forumdaki sayfası gitmiş sanırım burda buldum.

Eyvallah kardeşim uğraşıp bulmuşsun sağolasın. Ama benim asıl istediğim oyunda değişiklik yapabilmek :smile: bu konuda baya takıntılıyım. Mod yapımcılarına da sordum ama hala cevap gelmedi. Kod yazanlar fln bilir diye düşündüm ama onlar da bilmiyo heralde. Oyundaki hangi dosyaya girdiysem bulamadım. Yine de teşekkürler :smile:

Vay anasını be, bu konuyu ilk açtığında adama "Emeğine değmez" demişler, koca forumdaki en çok görüntülenenler listesinde ilk 10'da  :razz:

Afa Potter said:
Vay anasını be, bu konuyu ilk açtığında adama "Emeğine değmez" demişler, koca forumdaki en çok görüntülenenler listesinde ilk 10'da  :razz:

Bizim millet hileye acayip meraklı benim videoyuda 1 yıl oldu tam 60 bin kişi izlemiş  :party:

Back
Top Bottom