Mount&Blade Warband Hileleri

Users who are viewing this thread

Düşmanın Atlarını Öldürmeyi Arıyordum.Senin Sayende Buldum Teşekkürler.

benma55 said:
Karakter Ekranında
ctrl + L : Karakterin düzeyini artırır(Ateş ve Kılıç'ta da geçerli).
ctrl + x : 1000 exp
ctrl + w : Silah yeteneklerini geliştirir

Haritada
ctrl + sol click : İstediğiniz yere sizi ışınlandırır
ctrl + t : Tüm haritayı gösterir

Savaş esnasında
ctrl + F4 : düşman öldürür
ctrl + F3 : sizi öldürür
ctrl + alt + F3 : müttefiklerinizi öldürür
ctrl + alt + F4 : tüm düşmanları öldürür
ctrl + shift + F4 : düşmanın atını öldürür
ctrl + alt + shift + F4 : tüm düşmanların atını öldürür
ctrl + shift + F3 : atınızı öldürür
ctrl + alt + shift + F3 : müttefiklerinin atlarını öldürür
ctrl + F6 : kalede muhafızları öldürür

ctrl + h : sağlığı tamamlar
ctrl + shift + h : atınızın sağlığını tamamlar
ctrl + F5 : Karakteri PC yönetir (Not: Savaşı kazandıktan sonra karakterinizin sevinmesini sağlayabilirsiniz.)
ctrl + F9 : Zamanı yavaşlatır
ctrl + F11 : Oyunu durdurma

Diğer
Grup ekranında birliğe tıkladıktan sonra ctrl + x e basarak 1000 exp kazandırabilirsiniz

Son olarak (Eğer en az 40 50 tane askeriniz varsa)
Kale kuşatırken muharebe büyüklüğünü önce büyük yapın.
Düşman birlikleri geldikten sonra
Muharebe büyüklüğünü en aza indirin
Ve onları hileyle veya hilesiz öldürün
Bu sayede yeni düşman birlikleri sizin birliğiniz max muharebe büyüklüğünü kapsadığı için gelmeyecek
ve muhabereyi kısa sürede kazanabileceksiniz!

Hile olmayanlar:
Envanter ekranında ctrl'ye basılı tutarak eşyaları hızlıca karşı tarafa geçirebilirsiniz
ctrl + space : Haritada beklemeniz hızlanır, hareket halindeyseniz daha hızlı hareket edersiniz.
é tuşunu kullanarak kamerayı karakterin tamamını gösterecek hale getirebilirsiniz.
R tuşunu kullanarak birinci tekil kameraya geçersiniz.
ctrl + F12: Hızlı kayıt
ctrl + j : Atı şaha kaldırır

Cheatmenu(Hile Menüsü)
Hile açıkken shift-é bileşkesine basarak komut satırını açıp "cheatmenu" yazarsanız, hile mönüsünü etkinleştirmiş olursunuz; hile menüsünü kapamak için "nocheatmenu" yazmanız yeterli, komut satırını açtıktan sonra.
Hile menüsüne kamp sekmesinden ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi, neyin ne işe yaradığını bu konudan görebilirsiniz, bizzat kontrol etmedim ama yukarda anlatılan hile menüsünü açma yöntemini kullanabilirsiniz kayıtlı oyununuzda açmak istiyorsanız hile menüsünü(Ayrıca zaten Warband'ın sonraki sürümlerinde "Devam" seçeneklerinin yerine açıklayıcı yazıları geldi, zorlanacağınızı sanmıyorum).
O hileler düşmanı öldürmez yaralar burda alıntı olduğunu anlıyoruz

JQCr.png
Evet sürüm 1.153 ve 1.151 dede denedim 2sindede bu vardı nasıl cheatmenuyu açabilirim

Ctrl+e Edit mod :grin:  Crtl+é(") konsol.

Ctrl+e Edit modu açar, bulunduğun mekandaki aydınlatmayı, insanların duruş yerlerini, Eşyaların yerini değiştirmeyi, esya çıkartıp koymayı sağlar.

M&B 'ye ilk başladığımda çok hile kullanıyordum sonraları artık oyundan sıkıldığımı fark ettim. Bu yüzden hile kullanmayı bıraktım. Hile oyundan zevk almanızı engelliyor o yüzden bence hiç öğrenmeyin bile.Zora gelince ister istemez kullanma isteği doğuyor. :grin:

Oğuz Khan said:
M&B 'ye ilk başladığımda çok hile kullanıyordum sonraları artık oyundan sıkıldığımı fark ettim. Bu yüzden hile kullanmayı bıraktım. Hile oyundan zevk almanızı engelliyor o yüzden bence hiç öğrenmeyin bile.Zora gelince ister istemez kullanma isteği doğuyor. :grin:
Ben hep yeni temiz bir oyun açayım diyorum sonra dayanamayıp hile yapıyorum ve o oyunun da içine ediyorum :sad:

erennuman_mb said:
Oğuz Khan said:
Ben hep yeni temiz bir oyun açayım diyorum sonra dayanamayıp hile yapıyorum ve o oyunun da içine ediyorum :sad:

Bende sinirleniyordum o yüzden hile yapıyordum ama zevki gerçekten kaçıyor hilesiz zor bi savaş kazandığımda gerçek savaş kazanmış gibi seviniyorum. :grin:

Merhaba arkadaşlar. Ben hiç hileyle oynamadım. Ancak hile açmadan oynarken hile gibi bir şey yapıyorum ama bunu herkes biliyor mu acaba onu bilmiyorum. Şöyle oluyor ; mesela bir kale ya da şehri fethetmek için şehri ya da kaleyi kuşat diyoruz. Saldırıyı bizzat yönet demeden önce escape e basıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü en az asker sayısı olan 30 yapıyoruz. Yani kuşatmada biz surlara saldırırken yukarıda en fazla 30 asker bize saldırıyor. Biz merdivenlerden çıkıp o 30 askerin yarısını öldürdükten sonra hemen escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü 150 yapıyoruz ve oyuna döndüğümüzde destek kuvvetler yetişti diyor ve asker sayımıza göre ne kadar askerimiz varsa onlar da yanımıza savaşa geliyor. Ancak muharebe büyüklüğünü 150 yaptıktan ve destek kuvvetler yetişti yazısı çıktıktan 1 saniye sonra hemen tekrar escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü tekrar 30 a düşürüyoruz. Böylece düşmanımıza da destek gelmesini engellemiş oluyoruz. Yani bu şekilde diyelimki bizim 100 askerimiz var. Ancak kalede 500 düşman askeri var. Bu işlemi yapınca başta 30 a 30 asker varken bir anda 30 a 100 asker gibi üstün bir sayıyla düşmana üstünlük kuruyoruz ve o kalede normalde 500 askerin hepsini kesmemiz gerekirken bu işlemle en fazla 100-150 askeri öldürüp kaleyi alıyoruz. Kalan 350 askeri öldürmekle uğraşmıyoruz. Umarım anlatabilmişimdir :smile:

arwenundomielhaldir said:
Merhaba arkadaşlar. Ben hiç hileyle oynamadım. Ancak hile açmadan oynarken hile gibi bir şey yapıyorum ama bunu herkes biliyor mu acaba onu bilmiyorum. Şöyle oluyor ; mesela bir kale ya da şehri fethetmek için şehri ya da kaleyi kuşat diyoruz. Saldırıyı bizzat yönet demeden önce escape e basıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü en az asker sayısı olan 30 yapıyoruz. Yani kuşatmada biz surlara saldırırken yukarıda en fazla 30 asker bize saldırıyor. Biz merdivenlerden çıkıp o 30 askerin yarısını öldürdükten sonra hemen escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü 150 yapıyoruz ve oyuna döndüğümüzde destek kuvvetler yetişti diyor ve asker sayımıza göre ne kadar askerimiz varsa onlar da yanımıza savaşa geliyor. Ancak muharebe büyüklüğünü 150 yaptıktan ve destek kuvvetler yetişti yazısı çıktıktan 1 saniye sonra hemen tekrar escape yapıp ayarlardan muharebe büyüklüğünü tekrar 30 a düşürüyoruz. Böylece düşmanımıza da destek gelmesini engellemiş oluyoruz. Yani bu şekilde diyelimki bizim 100 askerimiz var. Ancak kalede 500 düşman askeri var. Bu işlemi yapınca başta 30 a 30 asker varken bir anda 30 a 100 asker gibi üstün bir sayıyla düşmana üstünlük kuruyoruz ve o kalede normalde 500 askerin hepsini kesmemiz gerekirken bu işlemle en fazla 100-150 askeri öldürüp kaleyi alıyoruz. Kalan 350 askeri öldürmekle uğraşmıyoruz. Umarım anlatabilmişimdir :smile:
Adam bugda master yapmış...

arwenundomielhaldir said:
Vay hiç aklıma gelmemişti sağol :grin:

Yukarıda anlattığım şeyi yaparak tüm Kalradyayı normalden çok kısa bir sürede ele geçirebilirsiniz. Mesela zorluk seviyesi olarak en kolayda oynuyorsak şöyle yapabiliriz ; soylu bir karakter açıp sürekli turnuvalara girip 3900 dinar kazanıyoruz. Deniz yağmacılarını yenip ganimetleri toplayıp satıyoruz. Kazandığımız paralarla tüm şehirlerde 10000 dinara açılan ipek atölyesi açıyoruz.Sadece  Velucada yağ Suno ve Jelkalada tabakhane açıyoruz. tüm bunları açmakla uğraşırken bir yandan da baharat ve kadife ticareti yapıyoruz. Tulga Ichamurda baharat 300-400 arası olduğunda alıp Ahmerradda Durqubada ve diğer şehirlerde 800-900 e satıyoruz. Bazen Bariyye Narrada da baharat oluyor. Ayrıca Tulga ve Ichamur civarındaki köylerde de bazen baharat bulabilirsiniz. Jelkala ve Velucadan kadifeyi 500-600 dinar arası alıp Dhirimde ve diğer şehirlerde satıyoruz. Alnı şekilde  Jelkala ve Veluca civarındaki köylerde de bazen kadife bulabilirsiniz. Kalradyadaki tüm lordlarla ve leydilerle tanışıp görevler alıp ilişkimizi geliştiriyoruz. Aynı şekilde Lonca başkanlarından köylülerden de görevler alıp ilişkimizi geliştiriyoruz. En son bir kralla bağlılık yemini ediyoruz. Mesela Svadyalı oldunuz diyelim. 150 kişi grup kapasiteniz var. 100-150 tane svadyalı şövalye ile bütün kaleleri ve şehirleri çok kısa zamanda ele geçirebilirsiniz. Diyelim ki 140 şövalye ve 9 NPC niz var. İsterse 500 kişilik kralın ordusu gelsin 3-5 tane kayıpla hepsini yenersiniz. Kaleleri ve şehirleri alırken yukarıda anlattığım taktiği uygulayacaksınız. Siz yıldırım hızıyla fetih yaparken diğer svadya lordları da diğer düşmanlarla boğuşuyor olacak. Yukarıdaki anlattığım şeyi yapıp şehirleri ve kaleleri alıyoruz ve ele geçen genelde 20-40 arası değişen esirleri alıp o kalelere ve şehirlere yerleştiriyoruz. Fethettiğimiz yerlerde 30-40 tane asker bıraksak yeter. Bu şekilde hızlıca fetihe başlıyoruz ve diyelimki veagirlerin tek bir kalesi kaldı ve hepsi o kaleye sığındı...orayı da alıyoruz. bir süre sonra veagir lordları taraf degiştiriyor ve kısa bir süre sonra da toprakları kalmayan krallık yeniliyor. bu şekilde diğer krallıkları da yok ediyoruz. Hele bir de mareşal olursak ve diğer svadya kontlarıyla ilişki iyiyse bu fetih daha kolay olur. en son herkesi yenince svadya krallığı diğer krallıklara üstün geldi yazar ve oyuna düşmansız devam edersiniz...

Back
Top Bottom