Warband Krallık

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Altair12

Banned
Evet arkadaşlar şimdi oyunun single player bölümüne başladım.Önceki konulara baktım ama birşey bulamadım burada size soruyorum.
1)Bir şehir aldım ve 2tane lordum var.Ama bunlar hiç adam toplamıyor sadece ben verirsem adamları oluyor neden?
2)Elçi gönderdiğim zaman 1sefer haricinde hiçbirinde beni tanımıyorlar neden?
3)Lordların hiçbiri benim tarafıma geçmiyor neden?(Bazılarının araları kötüyse bile)
4)Onur warbandde çok az geliyor neden?
5)İdare hakkı propagandadan başka nasıl kazanılıyor en çok nereden gelir?

Şimdiden teşekkür ederim.Bu sorularım şöyle bir karakterde ortaya çıkıyor.(Nam 30000lerde,onur 10-20lerde,idare hakkı 12-13lerde).Sormayın evet hile ile daha doğrusu turnuvadaki nam ayarını deştirip o kadar yaptım.

1. Lordu'na toprak vermezsen lord hiçbir zaman asker toplamıyor illaki tımar vermen gerek ama kalesi olmayan lord senin kabul salonunda durduğu sürece hem morali düşer hem asker toplamaz

2. Ortak düşmanın olmayan krallıklar seni kral tanımıyorlar ortak düşmanın olan krallığa elçi yolla o zaman seni kral olarak kabul ediyorlar

3.Valla bu konuda ben de bi sonuca ulaşamadım ikna 10 nam 5000 onur 30 idare hakkım 33 ama hala gelmiyorlar...

4. malesef bu konuda da yardımcı olamıcam ama yendiğin lordları esir almazsan köylere yardım edip karşılık almazsan kontların verdiği kanun kaçağı görevlerinde para kabul etmezsen onur geliyor ama standart 3-5 onur geliyor

5.Başka lordlar senin kabul salonuna gelip sana bağlılık yemini etmek istiyorlar orda idare hakkı kazanıyorsun ve diğer krallıklar seni tanıyınca idare hakkı kazanıyorsun eğer bağımsız krallığın varsa başka krallık sana barış teklif ederse sen de kabul edersen idare hakkı kazanıyorsun

umarım işine  yarar kardeşim :grin:

1)Toprak veriyorum ama önce köy verebiliyoru sonra kale deneyim bunu sağol.
2)Ortak düşmanı tam buluyorum ama bu seferde barışıyorlar çakallar:grin:
3)Tamam bilen biri çıkar elbet.
4)Onların hepsini biliyorum zaten işte sorun orda onlar çok az onur veriyor eskiden daha çoktu sanki?
5)Şimdilik sadece propaganda yapıp kazanabiliorum idare hakkı.

Sağol yarayacak gibi.

idarfe hakı hilesiz max 99 oluyor zaten 33 az ...

İdre hakı kasmanın yoları yanı lord çekicen yada propaganda yapıcan veya devlelerle her barış imzaladığında geliyor ... :smile: Bu kadar ama idare hakı yüksek olmalı 60 altında ise lord çekmeniz çok zor . ve lordların istediği şeyleri söylemeniz lazım

3-
Çok fazla şehir,kale,köy ün olsun.Nam felan da cok olsun.Yaynına çekmek istediğin lordun bağlı olduğu krallık çökmek üzere olsun.Lordun yanına gidip konuş o sana kendi kralından şikayet edecek hakkımı vermiyor tarzı.Sende ona ben sana tprak verecem dersen gelir.

Not: Bazı lordlar toprak istemiyor olabilir.Calradia da barış felanda isteyebilir.Yazılar iyi okumalısın.
Not2: Bazı lordlar krallarıyla veya krallıktaki brcok lord ile kavgalı olabiliyor.Onlar sana daha kolay gelir.

Bunların hepsi var ama kale ve köy az fakat nam yüksek parada bol.Nam 40binlerde(evet 40bin).Bunları deneyeceğim sağolun.İdare hakkının nasıl geldiğini biliyorumda en çok hangisinden geliyor onu bilmiyorum.Adam diyorki ülke hakkında endişeliyim ya da hiçbir lord beşpara etmez diyor ben bunlara ne diyeceğim?Şu zamana kadar hakkımı vermiyor ya da barış istiyorum diyen olmadı.Neyse sağolun.Konuyu kilitlemiyorum belki daha başka arkadaşlarda yardımcı olabilir.

1)Lordlarının adam toplayabilmesi, tam anlamıyla ordu kurabilmesi için toprak sahibi olması gerekir.(Köy degil, kale vermelisin)
2)Seni tanımaları icin gerekli onur ve namını yakalaman gerekir.Tabiki topraklarının genişligide önemli.
3)Senin tarafına gecebilmeleri icin o lordlarla aranın cok iyi olması ve krallıgınında güclü olması gerekir.
4)Sen ne kadar güclenirsen onur kazanmakta o kadar zorlaşır.
5)İdare hakkıyla ilgili cok sey bilmiyorum.Ama belki iyi bir sehir veya köy yönetimiyle kasabilirsin.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom