WB Warband - Krallık Kurma ve Evlenme Rehberi (WB)

Users who are viewing this thread

kuwaie said:
Beyler benimde bir sualim olacaktı. Level 37'yim, namım 2700mü ne öyle bişey, idare hakkım 33, lord sayım 8, Rodokları yıktım kergitleri de yıktım sayılır bir şehir(Ichamur) iki kaleleri kaldı (Tulbuk ve Asugan). Şimdi soruma geleyim: Ben bu kadar güçlüyken hiçbir kral beni bey olarak kabul etmiyor neden? Bey olarak kabul etmesi için o kralla ilişkinin iyi olması mı gerekiyor? Çünkü Doğu kanadım (Rodok diyarı) çok güçlü korunuyor ayrıyeten Kuzey kanadımda (Kergit diyarı) ise asıl ordum (100 Svadyalı şövalye) bulunuyor. Yani çok güçlüyüm ama hiç bir kral beni tanımıyor  :sad: Sizce neden?
arkadasım İdare hakkın dahada yukselt Bide Kergitleri iyice zorasok ve mesela kergitler xxx krallıgı ve senle savasıyor sen xxx krallıgına iyi niyetler icin elci yolla anca ole die biliyorum

Yok kergitlerle barış imzaladım hiçbi devletle savaşta değilim. Yani kısacası idare hakkımı artırmam gerekiyor demek ki.. Sağol.

seni bir kralın bey olarak tanıması için ortak düşmanlarınız olmalı

mesela kral yaroglek ve sizin ortak düşmanınız svadyanlar olsun hemen bir npc yolla ve kendini tanıt.
ee kralla ilişkin olması da faydalı olacaktır

"atalay121" dostum konu için çok teşekkürler. Sana yahut cevaplamak isteyen diğer arkadaşlarıma sorularım olacak. Öncelikle özetle hikayemi anlatıp sorularıda içlerinde vereyim;

Ben şimdi singleplayer olarak warband'ı oynuyorum ve 38 levelim. Kergit hanlığının başı olan Sancar Han'a bağlılık yemini ettim ama kendi krallığımı kurmak için Dustum Han'ın davasına ortak oldum ve Ay yıldız bayraklı Osmanlı İmparatorluğumu kurdum (Gurur verici:smile: ). Böylece tüm kergit lordlarıyla sırf Dustum Han'ın davası uğuruna savaşa tutuştum hepsini yendim ve yendiklerimi serbest bırakarak ilişkilerimi arttırdım ki bu lordları sonradan kendi davama daha doğrusu Dustum Han'ın davasına ortak edebileyim. Tüm aldığım kaleler, şehirler, köyler vs benim sancağımın rengi olan kırmızı renkte Osmanlı İmparatorluğu olarak gözüküyordu yani hepsi bana aitti buraların tek kralıda bendim. Sonradan Sancar Han'a bağlı bazı lordları kendi safıma çektiğimde bu lordlarda kırmızı olarak osmanlı imparatorluğu ismi ile sancak taşıyorlardı. Tamam herşey çok güzel gidiyor osmanlı imparatorluğu yükseliyor derken, Sancar Han'ın ve diğer tüm lordların çekildiği son kergit sığınağı olan Tulga şehrinide ele geçirdikten sonra kergit hanglığı oyundan elendi dedi ve o sıra Dustum Han; "davamda bana ortak olup kazanmama yardım ettiğin için teşekkürler" vs gibi birşey dedi ve benim Sancar Han'a ihanet ederek Dustum Han'ın davasına bağlılık yemini ettikten, kergit hanlığını tamamen yıkana dek savaşarak ele geçirdiğim tüm yerler bir baktım gene kergit hanlığı rengi olan Mor'a dönüşmüş ama isimleri hala osmanlı imparatorluğu ve sancaklarıda benim sancağım.

Herhalde burda bir hata var dedim. Oyunu, Kergit hanlığının tüm lordlarının ve Sancar Han'ın bulunduğu son kale olan Tulga Şehrine gitmeden savelediğim yerden tekrar açtım ve bi kurnazlık ettim; Dustum Han'la konuşarak davasını artık destekleyemeyeceğimi söyleyerek onu başımdan def ettim ve böylece "Dustum Han'ın kergit hanlığının kralı olması için ona yardım et" görevide iptal oldu ve ondan sonra Tulga şehrine giderek orada kalan lordları yendim ama o şehride aldım ve Sancar Han'ı esirim yaptım ama hala kergit hanlığı bitmemişti. Sonradan farkettim ki kergit hanlığının uç kısımlarında son bi kale ve köy kalmış tüm lordlar oraya saklanmış. Şimdi bunca anlattığım şeyleri okumaya tenezzül ettiysen asıl soracağım sorularada yanıt verirsin umarım;

Ben, tüm lordların saklandığı kalayi ele geçirirsem kergit hanlığı ve tüm lordları komple yokmu oluyor? Çünki o lordlar bana değil Dustum Han'a yada Sancar Han'a bağlılık yemini ediyorlar.

16 NPC (has adam) vardı, osmanlı imparatorluğunu kurunca Nizar'ı bu imparatorluğun bakanı yaptım. Geriye kaldı 15 has adam. Bu 15 has adam'a kale, şehir, köy vs vererek yanımdan gitmelerini istemiyorum çünki hepsini en az 20 level yaptım ve işime çok yarıyorlar. Artimenner mühendis, borcha iz sürücü, jeramus doktor ve diğerleri çok iyi askerler. O yüzden o kergit hanlığının tüm lordlarının çekildiği son kaleyi ele geçirdiğimde eğer kergit hanlığı komple bitmiyorsa ve o lordlar bana bağlılık yemini ederlerse bu 15 has adamımı bırakmam ama bu lordlar yemin etmez ve krallıklarıyla birlikte yok olurlarsa mecbur aldığım yerleri yanımdaki 15 has adamıma dağıtıp onları lord yapıcam ve artık benim gurubumda istediğim zaman yanımda olamayacaklar ve savaşamayacaklar. Öte yandan bu 15 npc'nin çoğu ile aram 0 (sıfır). Çünki biri diğerini sevmiyor ama 38 lwl'e kadar kaydetme taktiğiyle hiç birini guruptan ayırmadım. Eğer bu 15 npc'ye yer verip yanımdan ayırırsam araları benle iyi oluyor böylece aynı gurupta birbirleriylede kavga etmiyorlar ama bu seferde her zaman benim yanımda olmayacaklar.

Şu anda kergit hanlığının tüm lordlarını ve tüm npc'lerimi aynı anda derebeyim yapma hakkım varmı? Yoksa ikisi arasında seçim mi yapmak zorundayım? ve sen olsan hangisini seçerdin? Eğer imkan varsa (dediğim gibi kergit hanlığı bittiğinde lordlar yok olmuyorsa) kergit hanlığının lordlarınımı derebeyin yapardın, yoksa yanındaki 15npc'nin sürekli kavgalarından ve ayrılmak istemelerinden onlarımı kendine lord yapardın? Hangisi daha sağlıklı? NPC'lerime lord olarak ne kadar güvenebilirim? NPC'ler ve Lord'lar bana ihanet edermi? Yoksa NPC'ler ihanet etmez mi? Yoksa NPC'leri sana her savaşta çok yardımcı oldukları için gurubunda tutar ve sürekli kavgalarına, guruptan ayrılma isteklerine nasıl bir çözüm bulurdun? Şifreylemi? Ve son olarak evliliğin ne giti yararları var. Ben zaten bi imparatorluğun kralıyım.. Diğer devletlerle aramı iyi tutmak için o devletlerin herhangi birinin kralının kızıyla felanmı evlenmem lazım? Baya uzun oldu ama bu oyunun hastasıyımdır ve sürekli kaydetme yöntemim ile oyunu hata yapmadan ve 1 kere bile ölmeden buralara kadar getirdim burdan sonrada tüm kalradyayı Osmanlı İmparatorluğu ile al sancağım altına alarak zafere ulaşıp oyundan maximum zevki almak istiyorum ve cevabını yada arkadaşların cevaplarını bekliyorum selametle. Sorduğum soruların cevaplarını üşenmeyip açıklayıcı bir şekilde maddeler halinde verirseniz benim ve diğer merak eden arkadaşların anlamaları açısından çok daha yararlı olur...

Son olarak anlattığım olayların durum izzahı olarak 2 ss ekliyorum ona göre karar yürütürsünüz.

Kergit Hanlığını tamamen bitirmek üzereyim.
48951738.jpg

Kergit Han'lığının bütün lordlarının sığındığı son kergit kalesi ve buraya saldırmak üzereyim ve Sancar Han'da esirim.
32580360.jpg

Evet üstteki konumda da belirttiğim üzere Kergit Hanlığının 18 lordunun Unuzdaq Kalesinine çekildiklerini söylemiştim. Normalde yalnış hatırlamıyorsam Kergit Han'lığında Sancar Han'ın 21 derebeyi vardı. Bunlardan 3 tanesini Dustum Han'ın davasını sürdürürken kendi safıma çekmiştim ama sonra yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi Dustum Han'ın davasını reddettikten sonra bu 3 derebeyide benim safımdan çıktı ve kayboldular bu son kaleyede gelmemişler.

Neyse Kergit Han'lığına ait bu son kaleyide ele geçirdikten 1 gün sonra kergit hanlığı elendi diye mesaj geldi. SS'lerle açıklamak gerekirse sırası ile;

Kergit Hanlığı'nın bütün kalelerini, şehirlerini ve köylerini son kalesinide ele geçirerek aldım ve kergit hanlığını eledim

19809193.jpg

son kalede gittiği için kergit hanlığı elendi
18376131.jpg

ama Sancar Han hala esirim
19276366.jpg

Ama taraflar kısmından baktığımda kergit hanlığı hala kalkmamış
18796668.jpg

ve Kergit Hanlığı'nın bütün lordları "Karakterler" kısmındada gözüküyor
19276366.jpg

Bu bi bug'mu acaba? Oyun, Kergit hanlığı artık yok diyor ama lordları hala gözüküyor ama hiç bir yerde yoklar. Sancar Han'da hala esirim. Kergit Hanlığı elendiğinde bu hanlığa bağlı kralın ve lordların tamamen yok olması gerekmiyor mu? Eğer yok olmuyorlarsa bütün kergit lordlarını eğer haritada bir yerlerde rastlarsam kendi imparatorluğuma davet etme durumum varsa öyle yapayım. Sancar Han'ıda bi köle tuccarına satarım:smile: Yada kaleye hapsederim böylece kendi 15 NPC'lerimi yani has adamlarımı lord yaparak gurubumdan ayırmamış olurum. Ama bu kalan 15 NPC üstteki konumda belirttiğim üzere çok kavga ediyor ve sürekli ayrılmak istiyorlar benlede araları hepsinin 0. Sadece onlara toprak verirsem araları benle düzeliyor ve guruptan ayrılma gibi bi dertleri yok çünki hepsi benim derebeyim oluyor. Ama tüm haritayı ele geçirdiğimde ne yapacam? 15 tane derebeyim var eğer tüm haritayı ele geçirirsem haridada 100 tane yerleşim yeri var? Ben istiyorumki her kaleye köye 1 lord düşsün. Mümkün mü? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Beyler benim idare hakkım 40 oldu,onur da 60 felan,bayağı nam da var,kendi krallığımı kurmak istiyorum 2 tane kalem var;ama şehrim yok.Bir toprak kazanıp krala bana vermesini istediğimde:"Bu aralar çok tartışma çıkardın..."
diyor(oyun zamanına göre 3 aydır böyle diyor ve o 3 aydır hiçbir adamımı adımı duyursun diye yollamadım),yeminden azat edilince kalelerimi alıyor,bir kaleyi ya da şehri fethedip bana verilmesini istiyorum,verilmeyince bağlılık yemi-
nini boz diyorum,toprakları elinde tut diyorum yine bütün topraklarımı elimden alıyor.Evliyim kralla aram da 100'dü,ama bir türlü topraklarımı elimde tutarak krallık kuramıyorum,bunu nasıl çözebilirim?

Adını yaayrsan kralla aran açılır.Sana toprak vermez.Bağlılık yeminini bozunca toprakları elinde tut deyince gitmemesi lazım,eski oyunda öyle.Krallık kurmak istiyorsan en başta bağımsız takıl daha kolay olur.

Lord_Arthur said:
Adını yaayrsan kralla aran açılır.Sana toprak vermez.Bağlılık yeminini bozunca toprakları elinde tut deyince gitmemesi lazım,eski oyunda öyle.Krallık kurmak istiyorsan en başta bağımsız takıl daha kolay olur.

Hani artık başladım,bayağı askerim var 2 kalede ziyan olmalarını istemiyorum,yemini bozuyorum önce "Appoint Someone" geliyor yandaşlardan birini ya da köyden citizen'ı atıyorum,krallığın ismini giriyorum,sonra bir bakmışım
benim kalelerin altında hala (Vaegir Krallığı) diyor,sancağım yok kalenin üstünde,kaleden adam alamıyorum adam yerleştiremiyorum gleiştiremiyorum,parayla barınıyorum,kısacası kaleler benden gidiyor,oyuna baştan başlamak
da gözüme zor geldi 1258 şubat'a geçtim neredeyse 1 yıl olacak oyun zamanıyla,hiç mi yolu yok topraklarımı elimde tutmamın :/

Bütün askerlerini grubuna al,sonra yeminini bozduğunda kale o krallıkta kalsın,sonra git o kadar askerle tekrar al,esirleri de kurtarmış sayılırsın onlar da askerin olur.

Lord_Arthur said:
Bütün askerlerini grubuna al,sonra yeminini bozduğunda kale o krallıkta kalsın,sonra git o kadar askerle tekrar al,esirleri de kurtarmış sayılırsın onlar da askerin olur.

Onları esirden saymıyor,zimmetine geçiriyor kral yani o kalede 100 adamım varsa artık o 100 adam o kaleyi almak istersem bana düşman oluyor,bu bir bug mu çözemez miyim bunu :S

yeni patchlerle ayrılsanda kalen sende kalıyor zannedersem ama öyle değilse kalede kalan adamlar malesef senin düşmanın oluyorlar yani kale elden gider

DarkAvi01 said:
Onları esirden saymıyor,zimmetine geçiriyor kral yani o kalede 100 adamım varsa artık o 100 adam o kaleyi almak istersem bana düşman oluyor,bu bir bug mu çözemez miyim bunu :S
Lord_Arthur said:

FeeLTheBesT said:
Ellerine Sağlık :smile:

teşekkürler dostlar

visa said:
benim krallığı hala tanmıyorlar oyun bitti bitecek :smile:Beni tanmayanı silerim mantığı :razz:

dostum tanımaları lazım ortak düşmanlarınız olsun bi krallıkla aranda ii ise hemen bir elçi yolla o krala tanıyacaktır

visa said:
benim krallığı hala tanmıyorlar oyun bitti bitecek :smile:Beni tanmayanı silerim mantığı :razz:

dostum tanımaları lazım ortak düşmanlarınız olsun bi krallıkla aranda ii ise hemen bir elçi yolla o krala tanıyacaktır
[/quote]

Şöyle sorayım.Kralla mı yoksa krallıkla mı aranın iyi olması gerekiyor?
Krallarla ilişkimi hileyle 100 ledim ama gene trıs...ortak düşmanlarımız var.

Back
Top Bottom