Mout and Blade Warband Kral olma ????

Users who are viewing this thread

Kendi kendinin kralı olmuyosunki lordları kendi tarafına felan çek yada hanlardaki özel adamları ala onları lord yap

imparator632 said:
Kendi kendinin kralı olmuyosunki lordları kendi tarafına felan çek yada hanlardaki özel adamları ala onları lord yap

Hmm, iyi gibi. Fakat doğrudan var olan krallığı alsaydık güzel olurdu.

arlinon said:
imparator632 said:

Hmm, iyi gibi. Fakat doğrudan var olan krallığı alsaydık güzel olurdu.

sende haklısın ama elimizdekilerle yetinecez mecbur :smile: :cry:

arlinon said:
Kendi başına biryerleri alınca tabii ki kral olunur (kendi kendinin kralı :lol:) ama diyelim ki Harlaus u kovalayıp swadya kralı olmak istiyoruz bu mümkün mü? Bakıyorum epeydir bulamadım.

böyle birşey mümkün değil ancak svadya'nın asisini desteklersin o da seni mareşal yapar... zaten dedğin şey de fazla mantıklı değil gerçek hayatta da saldırıp yıktığın krallığın kralı olmuyorsun o krallık senin krallığına ait toprak olur ya da senin vassalın olur... Fatih Sultan Mehmet  isntanbul'u alıp hem osmanlı hem bizans kralı olmadı sadece osmanlı padişahıydı bizans topraklarını kendi topraklarına katmış oldu...

Sanchez said:
arlinon said:
Kendi başına biryerleri alınca tabii ki kral olunur (kendi kendinin kralı :lol:) ama diyelim ki Harlaus u kovalayıp swadya kralı olmak istiyoruz bu mümkün mü? Bakıyorum epeydir bulamadım.

böyle birşey mümkün değil ancak svadya'nın asisini desteklersin o da seni mareşal yapar... zaten dedğin şey de fazla mantıklı değil gerçek hayatta da saldırıp yıktığın krallığın kralı olmuyorsun o krallık senin krallığına ait toprak olur ya da senin vassalın olur... Fatih Sultan Mehmet  isntanbul'u alıp hem osmanlı hem bizans kralı olmadı sadece osmanlı padişahıydı bizans topraklarını kendi topraklarına katmış oldu...

Ama varisle evlenirse kral yada kraliçe olabiliyosun yada kralı tahtan indirip kral olabiliyosun bunun hiç bir saçma yanı yok bence

meraba arkadaşlar bence asker kapasitesi sadece nam karizma ve kiderliğe bağlı olmamamlı. bence sahip olduğun toprakda etki etmeli yani kendi kralığın olduğunda sancağın olan yerler. bence oyun o zaman daha zewkli olur. sadece sizden bişey istiyorum . oyun yetkililerine haber vermek için desteğinizi istiyorum bunla ilgili mod çıkarmalılar.hem harita değiştirilsin.yeni ordular gelsin . eminim çok tutar eğer yazdıklarımdan oyun yetkilileri haberdar oluyosa bu konuyu bi düşünmeliler çünkü gerçekten zevkli olurdu.lütfen bu konuda bana yardımcı olun

İlk önce bir kale veya şehir ele geçirmelisin ele geçireceğin tımar hangi ülkeninse mesela diyelimki kergitlerin asugan kalesini almak istiyosun ilk gitcen kergitli çiftçilere,kervanlara saldır ilişkin - lere düşsün sonra yeterli askerin varsa git dal kaleye ama tavsiye etmem ilk önce bir krallığa derebeyi ol nam vs yükselt askerlerin sağlam olsun öyle kur vede dğier lordlarla ilişkini yüksek tut.
@rano 1257 AD modu var propshy of pendor (yanlış yazmış olabilirim) var forumu araştırırsan bulabilirsin.

iyide benim bahsetiğim o değil bende biliyorum öyle yapmasını ama 250 geçemiyom oyunda kraların 5 kale ve ya şehri oluyo yani sancağını taşıyo 500 600 kişilik tek bir grubu oluyo

imparator632 said:
Ama varisle evlenirse kral yada kraliçe olabiliyosun yada kralı tahtan indirip kral olabiliyosun bunun hiç bir saçma yanı yok bence

Kralın varisleriyle evlenemessin zaten oyuna koymamışlar kralın çocuklarını hiç kalede gördün mü. Krala ''kendimi damat olarak görebilirmiyim diyence'' (Buna benzer tam hatırlamıyorum) çocuklarım ile ilgili başka planlarım var diyor.

imparator632 said:
Yani forum kurallarını anlatmak yerine yok orda şurda yazıyo oku diyeceğinee ki hiç biyerde yazmıyo sadece hükümdar olabilirsin diyo ama nasıl olacamı sölemiyor yani 2 dk nızı almaz anlatsanız

sana katılıyorum kardeşim..

neyse, şöyle bişey var..
namını falan yükselt, şehirler al, kale falan ordan da kendi krallıpını kur derim ben.. bir krallığın kralı olmana gerek yok..
ama aynı zamanda saece bir kere denk geldim, taht için kulisler yapabiliyorsun..
bi de onu kovala derim..

hunfer said:
imparator632 said:
Yani forum kurallarını anlatmak yerine yok orda şurda yazıyo oku diyeceğinee ki hiç biyerde yazmıyo sadece hükümdar olabilirsin diyo ama nasıl olacamı sölemiyor yani 2 dk nızı almaz anlatsanız

sana katılıyorum kardeşim..

neyse, şöyle bişey var..
namını falan yükselt, şehirler al, kale falan ordan da kendi krallıpını kur derim ben.. bir krallığın kralı olmana gerek yok..
ama aynı zamanda saece bir kere denk geldim, taht için kulisler yapabiliyorsun..
bi de onu kovala derim..
Bahsettiğin diplomasi veya native'yse olunmuyor zaten kafanı yorma.

Headly said:
O kadar rehber var oku öğren baktın yapamıyosun tutorial cheat aç :mrgreen:
Önermem ama senin tercihin tabi single'da kendi çapında roleplay yapmak istiyorsan hile kullanma derim çok zevksiz oluyor.

Black_Paw said:
Headly said:
Önermem ama senin tercihin tabi single'da kendi çapında roleplay yapmak istiyorsan hile kullanma derim çok zevksiz oluyor.
Ben alternatif olsun diye söyledim zaten bir tutorial cheats açınca hemen bir krallın kuruyorsun kalradyayı ele geçiriyorsun sonra yapıcak birşey kalmayınca hilesiz oynamaya karar veriyorsun bizzat bende oldu bu olay.

Headly said:
Black_Paw said:
Headly said:
Ben alternatif olsun diye söyledim zaten bir tutorial cheats açınca hemen bir krallın kuruyorsun kalradyayı ele geçiriyorsun sonra yapıcak birşey kalmayınca hilesiz oynamaya karar veriyorsun bizzat bende oldu bu olay.
Hilesiz oynayınca daha bi zevkli oluyor :smile: he illaki kalradyayı direk feth etcem diyolarsa açsınlar onların tercihi  :razz:

Black_Paw said:
Headly said:
Black_Paw said:
Headly said:
Hilesiz oynayınca daha bi zevkli oluyor :smile: he illaki kalradyayı direk feth etcem diyolarsa açsınlar onların tercihi  :razz:
Bir cheatmenu,bir karakter ithal etme,bir de klasik hileleri bir arada kullanıp 3'ü bir arada yapınca tüm kalradya toplansa gık çıkaramıyolar ama zevksiz işte napcan

Ben cheatmenu'yu sadece normalde olmayan eşyaları almak için kullanırım başka kullanmam birde ilk başladığımda babam göçebeydi , bozkır çocuğuydun birde kaçak avcıydımı seçiyorum 1 atletizm geliyor ben hep atla dolanıyom zaten gerek yok o yüzden karakteri ithal edip atletizmi 0 yapıp başka yeteneği 1 arttırıyorum :grin: bunun dışında hile kullanmıyorum

ya abiler bi şey sorcam size oyun için indirdiğim modları rar arşivinden çıkartamıyom setap metap hiç yok olan dosyalarda tıklıyom yazı çıkıy

Back
Top Bottom