Mount&Blade Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
Merhaba Arkadaşlar,
Mount&Blade ve Warband Hakkında Sıkça Sorulan Soruları yaptım. :smile:
Bence çoğu kişinin işine yarayacaktır.
Ve Adminlerim sabitler iseniz çok mutlu olacağım :smile:
Kaynak olarak da taleworlds.com daki faq diyorum :smile:
-------------------------------------------------

Soru:  Mount&Blade Warband nedir?
Cevap:Mount&Blade Warband,fazlaca övünülen Atlı-Orta Çağ Savaş oyunu olan Mount & Blade oyunun devamıdır..

S: Mount&Blade Warband, orjinal Mount & Blade 'in yüklü olmasını gerektirir mi ?
C: Hayır, Mount&Blade Warband tek başına M&B' ye gerek kalmayacak şekildedir.

S: Mount&Blade Trial versiyonuna sahip mi ?
C:    Evet. Oyunun Trial versiyonunu Buradan indirebilirsiniz.

S:   Trial Versiyonda herhangi bir limit var mı ?
C:   Evet, 7. Seviyeye kadar oynayabilirsiniz.

S:   Mount&Blade'in Full versiyonunu İnternet üzerinden satın alabilir miyim ? Can I purchase the full version of Mount&Blade online?
C:   Evet, Oyunu Buradan satın alabilirsiniz.

S:   Kalradya 'da para kazanmanın yolları nelerdir ?What are the ways of making money in Calradia?
C:   Ticaret, görev yapmak, Paralı Askerlik, Karavan ve Köylü gruplarını yağmalamak, Köylerde sığır çalmak, Esir Alış-Verişi ve daha fazla seçeneği kullanabilirsiniz.

S:   Kendi ordumu yetiştirebilir miyim?        
C:   Evet, ordunuzu yetiştirebilmek için bir sürü seçenek var. Basit Savaşçıları köylerden düşük ücrete işe alabilirsiniz.Fakat onlar fakirce yetiştirilmiş amatör Savaşçılar olacaktır.Bir diğer seçenek ise şehirlerdeki hanlara uğramak, ve ordaki Paralı Askerleri kiralamak olacaktır. Bu kiralanmış askerler, iyi yetiştirilmiş tecrübeli profesyoneller olacaktır. Ama ücretleri de bu ölçüde artacaktır. Ve Hanlardaki Kahramanlar onları ikna ederseniz grubunuza katılacaklardır.

S:   Nasıl Görev alabilirim ?
C:   Asiller, yonca başkanları ve Köy Yaşlıları görev önerebilir.Asilleri (Krallar, Lordlar ve Ladyler) kendi kalelerinde veya kırlarda bulabilirsiniz. Lonca Başkanlarını Şehirlerde, Köy Yaşlılarını ise Köylerde bulabilirsiniz.

S:   Mana ve Büyülerime nasıl ulaşabilirim?
C:   M&B hiç bir büyü ve sihirli şeyler yoktur. M&B Gerçekçi bir Orta Çağ RPG 'sidir.

S:    Silahlarım ve Zırhım seviyem arttıkça güçlenecek mi ?
C:    Eşyalar kendi kendilerine güçlenemezler.  Herhangi bir silahı 10. Seviyede aldığınızda ne ise 40. Seviyede olduğunuzda da aynı olacaktır. Fakat Seviye atladıkça özelliklerinizi geliştirip daha güçlü olabilirsiniz.

S: M&B de Kral olabilir miyim ?
C:    Hayır, ama kral haricinde çoğu şeyi olabilirsiniz. Fakat M&B: Warband da kral olabilirsiniz.

S: M&B: Warband 'da Kral olabilirmiyim ?
C:    Evet, M&B: Warband size genişletilmiş diplamatik bir sistem sunar. Bu sistemle kral olmakla beraber, Lorlarınıza toprak vaat edebilirsiniz.

S: M&B: Warband 'da diğer oyunculara karşı online oynayabilir miyim ?
C:    Evet,Seçtiğiniz Ulus ve Ekipmandan sonra düşmanlarınıza canlı olarak çarpışabilirsiniz!

S: Orduma nasıl emir verebilirim?
C:
1: Herkesi Seç
2: Piyadeleri Seç
3: Okçuları Seç
4: Atlıları Seç
5: Seçilen Grupları Sil

F1: Yerinde dur
F2: Beni takip et
F3: Hücum
F4: At Bin/İn
F5: Ateşi kes

S: Ordum ne kadar yemeğe ihtiyaç duyar ?
C:    Her 14 Oyu saatinde ordunuzdaki 3 asker 1 yemeği bitirecektir.

S: Talil Alanları ne iin var ?
C:    Talim alanları kendi yetenekleriniz geliştirmeniz de size yardımcı olur. Ayrıca Ordunuzu da geliştirmenize yardım eder.Eğer Talimci yeteneğiniz düşük veya Adamlarınızı savaşta canlı tutamıyorsanız talim alanlarına gitmekte fayda var.

S: Yapay Zeka ayarları neyi etkiler?
C:    Yapay Zeka ayarları tecrübe puanını etkilememez. Yapay Zeka dövüş kalitesini arttırır. Yapay Zeka ne kadar fazlaysa düşman o kadar zeki olacaktır

C: 
1: Herkesi Seç
2: Piyadeleri Seç
3: Okçuları Seç
4: Atlıları Seç
5: Seçilen Grupları Sil

F1: Yerinde dur
F2: Beni takip et
F3: Hücum
F4: At Bin/İn
F5: Ateşi kes
yanlış.